Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Post

Re: Post

Postprzez Januarius » N paź 30, 2011 12:49

Czy post według Biblii jest czymś, co jest konieczne, czy też każdy sam ustala, czy pości i kiedy?
Januarius
 
  

Re: Post

Postprzez Jacek » N paź 30, 2011 13:01

Post musi pochodzic od serca, czyli z wlasnego przekonania. Bo co z tego ze jakas instytucja Tobie narzuci okres postu, a ty bedziesz to robil z przymusu i niechetnie?. Post ma swoj cel, jest to takze cwiczenie wlasnego charakteru, ale posiada takze pozytywne strony medyczne, powoduje oczyszcenie organizmu z toksyn.Muzulmanie ktorzy obchodza Ramadan, twierdza ze jest to forma lacznosci z ludzmi ktorzy cierpia glod na ziemi.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Post

Postprzez Januarius » N paź 30, 2011 13:06

Dzięki Viking, za odpowiedź! Myślałem, że w Biblii jest jakiś nakaz postu, a ja go nie obchodzę. Zależy mi na tym, by moje życie było zgodne z PŚ.
Januarius
 
  

Re: Post

Postprzez Matek » Pn paź 31, 2011 19:26

też tak myślałem ,pamiętam jeszcze post w piątek ,post ścisły nie rozumiałem skąd ,jak ,ale wszystko zachowywałem. Najgorsze jest to ,że jak czegoś nie przestrzegasz ,co narzuca Krk to z marszu dostajesz grzech ciężki i do widzenia. Post z serca-TAK! ,post z przymusu-NIE!
Matek
 
  

Re: Post

Postprzez Agnes » Pt lis 04, 2011 14:47

Podczas któregoś czasu pasyjnego mój mąż i ja postanowiliśmy zrezygnować z oglądania telewizji. To był nasz post przed Wielkanocą. Okazało się to tak fantastycznym doświadczeniem, że wkrótce potem pozbyliśmy się zupełnie telewizora z domu (choć właściwie nigdy wiele nie oglądaliśmy). I - co za ulga! :P Tamten pasyjny post wspominam jako rzeczywiście oczyszczenie.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Post

Postprzez Jacek » Pt lis 04, 2011 15:54

Droga Agnes- To co teraz robicie bez telewizor :o a ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Post

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pt lis 04, 2011 16:33

Viking napisał(a):Droga Agnes- To co teraz robicie bez telewizor :o a ?


a co może robić małżeństwo? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Post

Postprzez Agnes » Pt lis 04, 2011 19:02

Właściwie robimy to, co i do tej pory :P - tylko że mamy teraz (jeszcze) więcej czasu na czytanie :P (dużo oboje czytamy, też z przyczyn zawodowych) i na ruch na świeżym powietrzu. Tobie, Vikingu, chodzi może o to, jak się dowiadujemy, co na świecie słychać :wink: ? Ano przez internet (pewnie gdyby nie było internetu, to nie tak łatwo byłoby zrezygnować z telewizji!). Ale wiecie co: zaobserwowałam, że coraz więcej moich znajomych rezygnuje z telewizji (bynajmniej nie z motywacji religijnej). To chyba jakiś trend się robi (nawet wspominano o tym kiedyś w wyżej wymienionym internecie).
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Post

Postprzez Tomasz » Pt lis 04, 2011 19:12

Muszę Wam powiedzieć, że -prawie wcale nie oglądam telewizji. Powodów jest kilka - brak czasu, mało atrakcyjna oferta TV i również przez internet i komputer, który obecnie może zastąpić telewizor, radio, video i tp.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Post

Postprzez Elżbieta » Pt lis 04, 2011 19:44

Telewizor ? - Jak kto umie... ja nie umiem :( , a syna mam paskudnego i palcem nie kiwnie, by mi pomóc :cry:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Idee Luteranizmu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron