Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Nawrócenie

Re: Nawrócenie

Postprzez Wędrowiec » Cz paź 20, 2011 12:45

No więc tak jak obiecałem...

Od czasu majowej beatyfikacji Jana Pawła II, oraz na jej okazję powstało sporo pieśni (choć to za wiele powiedziane), litania, pojedyncze modlitwy właśnie do tegoż papieża.
Oprócz tego mania pomników, nowe kościoły pw. właśnie jego osoby.
To się sprytnie mówi, że katolik może się modlić przez wstawiennictwo jakiegoś świętego, czy też błogosławionego. Jednak te wszelkiej maści twórczości są kierowane bezpośrednio właśnie do takiej osoby.
Nie muszę mówić, że zastęp w/w osób jest w KRK jest bardzo pokaźny i w wielu przypadkach baaardzo kontrowersyjny...
Wmawia się nam, że pośredników wielu, do wyboru do koloru. Dosłownie jak w aptece - na każde schorzenie inny lek. To jest chore!

Przez to wszystko pozycja Jezusa diametralnie spadła.

Ludziom to nie przeszkadza. Przyzwyczaili się. Mało tego, nikt za nadto nie będzie się wychylał ze swoimi wywodami, bo zostanie uznany za odszczepieńca.

Pośrednictwo pośrednika... masło maślane.
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: Nawrócenie

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pt paź 21, 2011 12:57

Wędrowiec napisał(a):No więc tak jak obiecałem...

Od czasu majowej beatyfikacji Jana Pawła II, oraz na jej okazję powstało sporo pieśni (choć to za wiele powiedziane), litania, pojedyncze modlitwy właśnie do tegoż papieża.
Oprócz tego mania pomników, nowe kościoły pw. właśnie jego osoby.
To się sprytnie mówi, że katolik może się modlić przez wstawiennictwo jakiegoś świętego, czy też błogosławionego. Jednak te wszelkiej maści twórczości są kierowane bezpośrednio właśnie do takiej osoby.
Nie muszę mówić, że zastęp w/w osób jest w KRK jest bardzo pokaźny i w wielu przypadkach baaardzo kontrowersyjny...
Wmawia się nam, że pośredników wielu, do wyboru do koloru. Dosłownie jak w aptece - na każde schorzenie inny lek. To jest chore!

Przez to wszystko pozycja Jezusa diametralnie spadła.

Ludziom to nie przeszkadza. Przyzwyczaili się. Mało tego, nikt za nadto nie będzie się wychylał ze swoimi wywodami, bo zostanie uznany za odszczepieńca.

Pośrednictwo pośrednika... masło maślane.


:D dlatego nie utożsamiam się z KRK, mimo iz formalnie do niego należę, teraz muszę się odważyć isc do KEA na nabożeństwo, ale jakos odwagi mi brakuje;)
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Nawrócenie

Postprzez Elżbieta » Pt paź 21, 2011 13:15

No to zbierz się na odwagę i idź, nikt Cię tam nie zje, ani nie będzie patrzył dzikim okiem. Jeżeli chcesz, możesz wcześniej zadzwonić do księdza i opowiedzieć mu o swoich obawach. Zobaczysz, że przyjmie Cię bardzo sympatycznie :P a może nawet poprosi któregoś z wiernych, aby się Tobą w czasie Nabożeństwa zaopiekował.
Jeżeli i tego się boisz, to, jeżeli chcesz, ja sama zadzwonię.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Nawrócenie

Postprzez Jacek » Pt paź 21, 2011 18:51

Dlaczego Tobie odwagi brakuje?. Czy jak wejdziesz do parafii Ewangelickiej, to ktos wyceleuje w ciebie bron w kosciele,? czy ktos ciebie wyprosi ?. Tu na zachodzie sa zadowoleni ze ktos zawital na parafie nowy. Po Högmessie jest zaproszony na kawe do sali parafialnej. Chociaz slyszalem ze w Polsce w bardzo malych parafiach, czasami ludzie obserwuja. Ale to pozostalo po czasach PRL, kiedy czesto takimi goscmi byli funkcjonarusze SB , ktorzy przychodzili posluchac kazan, czy aby nie atakuja wladzy.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Nawrócenie

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » So paź 22, 2011 15:51

Elżbieta napisał(a):No to zbierz się na odwagę i idź, nikt Cię tam nie zje, ani nie będzie patrzył dzikim okiem. Jeżeli chcesz, możesz wcześniej zadzwonić do księdza i opowiedzieć mu o swoich obawach. Zobaczysz, że przyjmie Cię bardzo sympatycznie :P a może nawet poprosi któregoś z wiernych, aby się Tobą w czasie Nabożeństwa zaopiekował.
Jeżeli i tego się boisz, to, jeżeli chcesz, ja sama zadzwonię.



Dziękuje za slowa otuchy, jutro ide po raz pierwszy na nabożeństwo do KEA,proszę o wsparcie modlitewne;)
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Nawrócenie

Postprzez Elżbieta » So paź 22, 2011 19:52

No to czekamy na wrażenia :P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Nawrócenie

Postprzez Matek » Pt paź 28, 2011 15:23

Na podsumowanie tego tematu mam w głowie jeden idealnie pasujący i podsumuwujący aforyzm Mikołaja Gogola: "Bliższy Bogu jest skruszony grzesznik niż pełen pychy święty'' Myślę ,że się ze mną zgodzicie :wink:.
Matek
 
  

Re: Nawrócenie

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pt paź 28, 2011 16:33

Matek napisał(a):Na podsumowanie tego tematu mam w głowie jeden idealnie pasujący i podsumuwujący aforyzm Mikołaja Gogola: ,,Bliższy Bogu jest skruszony grzesznik niż pełen pychy święty.'' Myślę ,że się ze mną zgodzicie :wink:.


A czy grzesznik, który był przez kilka lat ateistą, i wiele razy mówił, Ze Boga nie ma i wysmiewał się z Chrystusa - jakże tego teraz żałuję:((((((( może być zbawiony i czy Bóg wybaczy mu jego grzechy, jesli bardzo szczerze żałuje ich co dnia?
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Nawrócenie

Postprzez Paweł » Pt paź 28, 2011 17:01

Piotr zaparł się Chrystusa trzy razy
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Nawrócenie

Postprzez Tomasz » Pt paź 28, 2011 19:02

A czy grzesznik, który był przez kilka lat ateistą, i wiele razy mówił, Ze Boga nie ma i wysmiewał się z Chrystusa - jakże tego teraz żałuję:((((((( może być zbawiony i czy Bóg wybaczy mu jego grzechy, jesli bardzo szczerze żałuje ich co dnia?


Szaweł prześladował Jezusa, a został Apostołem Narodów.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Idee Luteranizmu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron