Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Paweł » Cz kwi 08, 2010 19:22

Wysłany: Nie Mar 07, 2010 20:24

Wszystkiego dobrego R!.
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Piotr » Cz kwi 08, 2010 19:24

Wysłany: Nie Mar 07, 2010 20:43

Moje gratulacje Ewangeliku R! wszystkiego dobrego ci życzę i Bożego Błogosławieństwa
Piotr
 
Posty: 241
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:22
Lokalizacja: Bożenkowo
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez R! » Cz kwi 08, 2010 19:26

Wysłany: Nie Mar 07, 2010 20:50

Dziękuję Wam bardzo moi drodzy

Powiem Wam, że teraz jestem szczęśliwszym człowiekiem bo odnalazłem Boga.

I bardzo się zmieniłem od czasu kiedy uznawałem, ze Boga nie ma.
Moje życie nabrało wartości.

I bardzo dziękuję Panu za Jego miłość, i za to, że pokazał mi drogę
R!
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr mar 24, 2010 23:20
Lokalizacja: Warszawa
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Tomasz » Cz kwi 08, 2010 19:28

Wysłany: Pon Mar 08, 2010 00:55

Jeszcze raz - serdeczne gratulacje - niech Pan Cię prowadzi.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Jacek » Cz kwi 08, 2010 19:30

Wysłany: Pon Mar 08, 2010 17:14 Temat postu: Do R!

Przechodzilem taka sama droge jak Ty R. Gratulacje. Viking
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez ramzej76 » So maja 08, 2010 14:49

Witam wszystkich! Własnie już jutro wybieram się po raz pierwszy do zboru na nabożeństwo! :)
Dość długo dorastałem do decyzji, by odejść z KRK do KEA, z którego nauką się bardzo utożsamiam (choc jeszcze nie do końca ze szczegółami ją poznałem, no ale "...kto szuka ten znajdzie..." )
To wszystko teraz nie jest dla mnie łatwe i z pewnością nie będzie ale wierzę, że dzięki Chrystusowi wszystko mogę! Reszta sie nie liczy- istotne jest Słowo, istotna jest zbawienna śmierć Pana na krzyżu i istotne jest to, by w Pana uwierzyć! ... i bezgranicznie Mu zaufać! Pozdrawiam serdecznie! PS. Do końca nie wiem, jak się zachować podczas nabożeństwa, lecz myślę, że z czyjąś pomocną dłonią i radą- poradzę sobie;)
ramzej76
 
Posty: 23
Dołączył(a): So maja 08, 2010 14:31
Lokalizacja: lubuskie
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Paweł » So maja 08, 2010 14:52

Witam i pozdrawiam, skąd jesteś?
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez ramzej76 » So maja 08, 2010 15:12

Pawle, jestem z południowej części lubuskiego, okolice Żagania. Pozdrawiam!
ramzej76
 
Posty: 23
Dołączył(a): So maja 08, 2010 14:31
Lokalizacja: lubuskie
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez ramzej76 » N maja 09, 2010 18:55

Witam wszystkich!
Byłem dziś na nabożeństwie (akurat wypadło bez spowiedzi i Komunii) i powiem tak:
wielkie skupienie, modlitwa, piękne kazanie prosto z serca- nie z kartki, rozważanie Słowa Bożego, no i.... duchowa wewnętrzna radość:) z przekonaniem, że się dobrze zrobiło, czyniąc ten krok! Zb. Herbert napisał- cyt.
" Bądź odważny, w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy "; Podpisuję się pod tym;)
Ze śpiewnikiem jakoś sobie poradziłem i przyznać muszę, że choć piesni nie są może tak "melodyjne", jak u katolików, to jednak śpiewa je cały zbór i....każdy skupia się nad tekstem danej pieśni, a to w istocie modlitwy powinno się liczyc najbardziej, prawda? Śpiewakiem wybitnym nie jestem, ale dla Pana to chyba mniej istotne....
Ze spraw "technicznych" i "wizualnych", że tak to nazwę- byłem przygotowany na brak klęczników, wody święconej, dzwonków, obrazów itd - skromność wystroju wewnętrznego kościoła również mnie nie zaskoczyła; natomiast mojej uwadze nie umknął fakt, iż praktycznie nie widziałem, by czyniono znak krzyża... Osobiście po wejściu do świątyni (była w niej jeszcze jedna osoba) wszedłem do ławki, przyklęknąłem i czyniąc znak krzyża spuściłem głowę, i pogrążyłem w modlitwie. Nie wiem, czy zrobiłem coś nie tak, ale pierwsza reakcja moja była właśnie taka. Wiem, że nie było tam tabernakulum i, że można było pomodlić się stojąc......ale chyba jakiegoś większego "wykroczenia" nie popełniłem? No i ta mała rodzinna atmosfera z księdzem żegnającym
się z parafianami po nabożeństwie i życzącym miłego tygodnia- o tym też już wcześniej słyszałem:) Generalnie rzecz ujmując- Chwalmy Pana! Za 2 tygodnie moje kolejne spotkanie z Chrytusem u braci Ewangelików w zborze:) Niedługo przygotuję "arsenał pytań" skoro jest tylu miłych chętnych, by mi pomóc. Dziękuję wszytkim za modlitwę! Szczęść Boże. PS. Błażeju, witaj bracie! Odezwij się do mnie poprzez PW ;)
ramzej76
 
Posty: 23
Dołączył(a): So maja 08, 2010 14:31
Lokalizacja: lubuskie
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Paweł » N maja 09, 2010 19:40

Cieszę się że Ci się podobało. Co do klęczenia i żegnania się to w różnych parafiach jest inaczej. Pytaj księdza jak najwięcej, bez krępacji. Jak coś to i my chętnie Ci coś powiemy, jeśli będziemy w stanie.
pozdrawiam
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konwersja i co dalej ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości