Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Wydzielone z "Prawosławie - Protenstantyzm"

Tutaj trafiają posty wydzielane z innych wątków, które nie są związane z ich tematem

Wydzielone z "Prawosławie - Protenstantyzm"

Postprzez Elżbieta » Cz sie 04, 2011 20:16

Tak, najwięcej jest dobrych doradców
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Prawosławie - Protenstantyzm (wydzielone)

Postprzez Bronisław Sztuchlik » Cz sie 04, 2011 22:42

Droga Elżbieto.
To dobrze, iż jest dużo "dobrych doradców". Z tych podpowiedzi to władze naszego Kościoła powinny sączyć "kwint-esencję", a nie chować głowy w piasek, jak nielot w wydaniu /Emu/ Już wcześniej mówiłem o tym,że u Nas brakuje Uczestników Forum/oczywiście Duchownych Luterańskich/,wyedukowanych na Praojców Naszej - Luterańskiej Wierze.Jeżeli "ma się rację" trzeba mówić, bo jeże naszym Forum będą pogardzać nasi Duchowni, stroniąc od Jego stron, to nasze starania o "naprawę liberalizującego się KEA" będą daremne
Bronisław Sztuchlik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 22:06
Lokalizacja: Studzionka
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Prawosławie - Protenstantyzm (wydzielone)

Postprzez Elżbieta » Cz sie 04, 2011 23:18

Zawiła mowa, nie zawsze idzie w parze z właściwym rozumieniem, więc może napiszesz to jeszcze raz, ale językiem prostym i dla wszystkim zrozumiałym.
Z tego co zrozumiałam, to zarzucasz naszym duchownym, że nie chcą brać czynnego udziału na forum. - Ta kwestia była już poruszana niejednokrotnie, więc chyba nie ma sensu jeszcze raz tej sprawy roztrząsać.
Uważasz również, że władze KEA powinny szukać na naszym forum lekarstwa uzdrawiającego dla całego Kościoła ?
3475, nasze władze musiały by długo szukać i mam niejakie wątpliwości, czy by znalazły. Nie mamy dość wiedzy ani rozeznania, aby komukolwiek cokolwiek doradzać z sensem.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Prawosławie - Protenstantyzm (wydzielone)

Postprzez Bronisław Sztuchlik » Cz sie 04, 2011 23:29

To przykro Elżbieto.
Jeżeli Jesteś Luterankom /z krwi i cała/,oraz Dziada i Pradziada/ Pomyśl gdzie teraz stoję.
Bronisław Sztuchlik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 22:06
Lokalizacja: Studzionka
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Prawosławie - Protenstantyzm (wydzielone)

Postprzez Bronisław Sztuchlik » Cz sie 04, 2011 23:33

Droga Elżbieto.
Zawiła Mowa, to tylko Twoja
Bronisław Sztuchlik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 22:06
Lokalizacja: Studzionka
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Prawosławie - Protenstantyzm (wydzielone)

Postprzez Bronisław Sztuchlik » Cz sie 04, 2011 23:49

Drogi Focjuszu.
Czy Ty się zastanowiłeś nad tym skąd się wzięło Papiestwo? Ja Ci odpowiem.
1. Żądza władzy nad światem.
2..Finansowe interesy
3.Władz nad ?"ciemnogrodem" wg Wałęsy.
Bronisław Sztuchlik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 22:06
Lokalizacja: Studzionka
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Prawosławie - Protenstantyzm (wydzielone)

Postprzez Elżbieta » Cz sie 04, 2011 23:58

Jestem Luteranką z dziada pradziada i co z tego, czy to mnie upoważnia do udzielania porad mądrzejszym ode mnie ? Owszem chcę zmienić parę rzeczy w naszym Kościele, ale wydaje mi się, że nie tędy droga, nie przez pouczanie ludzi stojących dużo wyżej ode mnie, ani pouczanie ich, czy obrażanie. Nie znam się na polityce i nie będę dyskutowała o czymś czego nie znam.

Ps. 3475, włącz czasem słownik, bo przykro się Ciebie czyta

3475 Proszę się trzymać tematu
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Prawosławie - Protenstantyzm (wydzielone)

Postprzez Elżbieta » Pt sie 05, 2011 01:06

Oto moja odpowiedź na temat pouczania naszych duchownych i władz KEA
- Mamy się ponoć twardo trzymać tego co napisał ks dr Marcin Luter:
http://www.luteranie.pl/www/biblioteka/ ... echizm.htm
a w szczególności jak by były pewne kłopoty w zrozumieniu o co mi dokładnie chodzi:

Co winni chrześcijanie nauczycielom i duszpasterzom swoim?
Tak też Pan postanowił tym, którzy Ewangelię opowiadają, aby z Ewangelii żyli (1 Kor 9,14).
A ten, który jest nauczany w Słowie, niech ma wspólność wszelkiego dobra z tym, który go naucza (Ga 6, 6).
Starsi, którzy godnie sprawują swój urząd, niech będą uważani za godnych podwójnej czci, a zwłaszcza ci, którzy pracują słowem i nauczaniem. Albowiem Pismo mówi: Wołowi młócącemu nie zawiążesz pyska i: Godzien jest robotnik zapłaty swojej (1 Tm 5,17.18).
Bądźcie posłuszni przewodnikom swoim i ulegajcie im, albowiem czuwają oni nad duszami waszymi, jako mający zdać sprawę, aby to z radością czynili, a nie wzdychając, bo dla was to niepożyteczne (Hbr 13,17).
O zwierzchności świeckiej
Każda dusza niech będzie zwierzchnościom poddana, bo nie masz władzy, tylko od Boga, a władze istniejące od Boga są postanowione. A tak, kto się władzy sprzeciwia, Bożemu postanowieniu się sprzeciwia; a którzy się sprzeciwiają, sami na siebie potępienie sprowadzą. Bożym bowiem jest sługą tobie ku dobremu. Ale jeśli czynisz złe, bój się, bo nie darmo miecz nosi, gdyż jest sługą Bożym, mszczącym się z gniewem nad czyniącym złe (Rz 13,1.2.4.)
Co winni są poddani zwierzchności?
Oddawajcież tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi, i co jest Bożego, Bogu (Mt 22,21).
Przetoż trzeba być poddanym nie tylko dla gniewu, ale i dla sumienia. Dlatego bowiem i podatki dajecie, gdyż są sługami Bożymi, właśnie na to, aby tego pilnować. Oddawajcie tedy każdemu, coście powinni: komu podatek podatek; komu cło cło; komu bojaźń bojaźń; komu cześć cześć (Rz 13,5-7).
Napominam tedy przede wszystkim, aby czynione były błagania, modlitwy, prośby i dzięki za wszystkich ludzi i za wszystkich przełożonych, abyśmy cichy i spokojny żywot wiedli we wszelkiej pobożności i uczciwości. Albowiem to jest rzecz dobra i przyjemna przed Bogiem, Zbawicielem naszym (1 Tm 2,1-3).
Przypominaj im, aby zwierzchnościom i władzom byli ulegli i posłuszni, gotowi do każdego dobrego uczynku (Tt 3,1).
Bądźcież tedy ulegli wszelkiemu ludzkiemu urzędowi dla Pana, czy to najwyższemu, czy to namiestnikom, jako od Niego posłanym dla karania przestępców i nagradzania dobrze czyniących (1 P 2,13.14).
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Prawosławie - Protenstantyzm (wydzielone)

Postprzez Jacek » Pt sie 05, 2011 10:31

Co to znaczy Lutheranka z dziada pradziada, ma to oznaczac lepszego sortu lutheranina od swiezego konwertyty bo tak to odczytuje. Ci jak to mowia pokoleniowi luteheranie I-Klasa ich przodkowie tez kiedys konwertowali. Bo odrazu nie urodzili sie w kosciele lutheranskim, zapewne na samym poczatku byli czlonkami KrK. Niedlugo bedzie sie liczyl staz przynaleznosci. Na zachodzie o takim czyms wogole sie nie mowi, bo to smieszne,
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Prawosławie - Protenstantyzm (wydzielone)

Postprzez Wędrowiec » Pt sie 05, 2011 10:33

Mimo, że nie jestem moderatorem, ale osobiście apeluję do użytkowników, żeby używali opcji "edytuj" w swoim poście, jeśli chcą za chwilę coś dodać, a nie, że widnieją 2-3 od tego samego autora jeden pod drugim.
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Następna strona

Powrót do Zsyp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron