Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Luterański Kościół Włoch

Co słychać u naszych braci z innych krajów

Luterański Kościół Włoch

Postprzez Paweł » Pn maja 30, 2011 08:42

Luterański Kościół Włoch mówi TAK dla błogosławieństwa par homosexualnych

http://www.kalme.net/kalme-news-beitrag ... &tx_ttnews[tt_news]=599&tx_ttnews[backPid]=23

Pora uciekać z ŚFL, bo zmiany w drugim kierunku już chyba nie są możliwe.
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Luterański Kościół Włoch

Postprzez Jacek » Pn maja 30, 2011 15:31

Dawno mowilem zeby uciekac z dziadostwa SFL, i przylaczyc sie do Synodu Missouri !. Nastepny temat w odpowiednie rece.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Włoscy luteranie za homozwiązkami

Postprzez Fróbel » Pt lip 22, 2011 12:33

Północ, zachód, południe, jeszcze wschód i pętla się zaciśnie.

http://kosciol.wiara.pl/doc/877958.Wlos ... ozwiazkami
Fróbel
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt sty 28, 2011 12:25
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Włoscy luteranie za homozwiązkami

Postprzez Paweł » Pt lip 22, 2011 14:00

Gdzieś już to podawałem. I to wszystko po dogłębnej interpretacji Pisma Świętego. Masakra.
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Włoscy luteranie za homozwiązkami

Postprzez Fróbel » Pt lip 22, 2011 16:08

Nie mam nic do homoseksualistów, pracowałem z wieloma osobami takiej orientacji, większość z nich to bardzo sympatyczni ludzie, ale czegoś nie rozumiem.
Wg badań 2-7% społeczeństwa przejawia jakieś zachowania homoseksualne. Skoro jest to tak mały odsetek, to jak można naginać naukę zawartą w Biblii dla tak niewielkiej grupy, psuć Kościół i narażać go na śmieszność. Co najdziwniejsze większość homoseksualistów, zarówno kobiety jak i mężczyźni z którymi rozmawiałem w USA i Polsce nie oczekuje takich samych przywilejów jak heteroseksualne pary tj. adopcji, ulg, błogosławieństwa, doskonale zdają sobie sprawe ze swoich ograniczeń, swojej inności i tak naprawde głównie chodzi im o tolerancję.
Skoro tak jest to po co w ogóle ta zabawa z błogosławieństwem, z której strony jest tak naprawdę takie parcie: homoseksualnego duchowieństwa czy wiernych?
Rozumiem np kwestie rozwodów, która się kłóci z Biblią ale dotyczy całego społeczeństwa włącznie z homoseksualnymi parami.
Fróbel
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt sty 28, 2011 12:25
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Włoscy luteranie za homozwiązkami

Postprzez Jacek » Pt lip 22, 2011 18:21

Widzicie teraz jak osmiesza sie kosciol lutheranski na swiecie ?. Dzisiaj sie nasmiewaja i mowia gdzie podzialiscie Sola Scriptura. Nie wolno nam uzywac w stosunku do tej wloskiej Sodomy i Gomory nazwy lutheranski, to dla mnie speluna nie kosciol, podobnie robi Svenska Kyrkan, i EKD, oni juz nie maja prawa uzywac w nazwie lutheranski, to odstepcy i heretycy. Jeszcze zaplaca za to wszystko.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Luterański Kościół Włoch

Postprzez Tomasz » Pt lip 22, 2011 19:29

I tak uczynili z Domu Pana jaskinie zbójców :(
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Włoscy luteranie za homozwiązkami

Postprzez Wildente » So lip 23, 2011 02:14

Fróbel napisał(a):Skoro tak jest to po co w ogóle ta zabawa z błogosławieństwem, z której strony jest tak naprawdę takie parcie: homoseksualnego duchowieństwa czy wiernych?


Ze strony szatana. Udało mu się wepchnąć homoseksualistów na najwyższe stanowiska w kościołach luterańskich i teraz proszę: Po pierwsze owi degeneraci nauczają i budują dalszą naukę wyznania. Po drugie cały świat (przynajmniej w Polsce tak jest) kojarzy protestantów (bo kto by tam odróżniał różne wyznania protestanckie) jako zwolenników homoseksualizmu i to na najwyższym szczeblu.

Wiedza np. Polaków o czym innym niż katolicyzm jest zerowa, a jeśli już, to właśnie na zasadzie ,,aha, to ci co mają księży-gejów''. Nieraz właśnie w katolickich audycjach słyszałam jak jakiś ksiądz właśnie ucinał temat protestantów właśnie wytykaniem tego faktu.

Zło jest niezwykle silne i łatwo się wciska. Nie musi stanowić dużego procenta. Żeby mieć zniszczoną windę w bloku wystarczy 1 wandal na 100 mieszkańców.

A zło homoseksualizmu zostało wprowadzone na plecach Wspaniałego Wynalazku szatana, jakim jest tolerancja. To modne słowo... I takie na czasie i takie to dobre i chrześcijańskie być tolerancyjnym. I zamyka usta chrześcijanom na każde zło.

Zbaczając z tematu: Nieraz wypowiadam się agresywnie przeciwko aborcji czy antykoncepcji. I co słyszę: ,,czemu jesteś taka nietolerancyjna? Czemu nam narzucasz swoje zasady, swoją wiarę? Wiara to prywatna sprawa każdego.'' Większość znanych mi chrześcijan chowa się wtedy do norki i przestaje głosić swoje zasady. To nic, że głoszący aborcję, antykoncepcję, homoseksualizm, rozwiązłość seksualną itp. też właśnie głoszą swoje zasady i też je innym narzucają. Ale szatan wmówił chrześcijanom, że powinni chować się ze swoją wiarą. Że są średniowiecznymi reliktami.

W Trójmieście (bodajże, ale gdzie to mniej ważne) kiedyś chrześcijańska organizacja wykupiła powierzchnię reklamową w tramwajach czy tam autobusach. Wykupili normalnie, na komercyjnych zasadach. I na tych powierzchniach cytowali Słowo Boże. Po prostu wisiały cytaty z Pisma. I zarząd firmy zabronił tych ,,reklam'', bo one godzą w wizerunek firmy.

Poza tolerancją, inne słowo szatana to neutralność. ,,Pozwólmy naszemu dziecku samemu decydować, nie wychowujmy go w wierze, jak dorośnie samo zdecyduje czy chce być chrześcijaninem, buddystą czy ateistą''. Kolejne kłamstwo. Nie ma neutralności. Owszem, nie mówię, dla Boga nie ma nic niemożliwego i nawrócenia totalnych ateistów też występują, ale jak dziecko przez 18 lat nie będzie miało styczności z Bogiem, to czy to jest neutralność? Dla mnie to jest wychowanie w wierze ateistycznej.

Dlatego chrześcijanin nie powinien nigdy być neutralny i zawsze powinien głosić Słowo Boże.
Dlatego chrześcijanin nie powinien nigdy być tolerancyjny wobec grzechu.

Oczywiście nie chodzi o prześladowanie homoseksualistów, jak to bywało w historii. Jezus nie prześladował, ale nie był tolerancyjny. Gdy trzeba, wziął bicz i przegonił kupców ze świątyni. Gdy trzeba, grzmiał ,,groby pobielane jesteście''. Owszem, prostytutki nie potępił i ochronił przed ukamieniowaniem. Czy jednak powiedział ,,I ja cię nie potępiam. Idź, prostytuuj się, a jakby cię znów chcieli ukamieniować, to przyjdź do mnie, a ci pomogę. A tak w ogóle to w sumie może bym włączył do nauczania tolerancję dla prostytucji''? Nie! powiedział ,,I ja cię nie potępiam. Idź i nie grzesz więcej''.

Trzeba odróżnić brak prześladowania ludzi od tolerancji dla grzechu.
Wildente
 
  

Re: Luterański Kościół Włoch

Postprzez Fróbel » So lip 23, 2011 09:16

A potem się dziwić dlaczego ewangelicy są w odwrocie, wiernych ubywa na rzecz różnych denominacji ewangelikalnych w szczególności zielonoświątkowców.
W Kościele pozostają starsi ludzie, którzy już nie mają ochoty na zmiany.

Pozostaje smród rozprzestrzeniający się na cały świat. Wśród polskiego społeczeństwa jest tak silny stereotyp wrzucania wszystkich luteran do jednego worka, że często krew zalewa, że każdemu trzeba tłumaczyć "nie u nas się nie ordynuje kobiet, nic nas nie łączy z pijaną panią biskup z Niemiec, nie błogosławimy homoseksualistom, nie ma księży ateistów jak w Holandii, na plebaniach nie mieszkają geje partnerzy, itd."
Fróbel
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt sty 28, 2011 12:25
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Luterański Kościół Włoch

Postprzez Wildente » So lip 23, 2011 09:57

Tylko, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że niedługo tak zostanie. Bo ile można być wyspą? Polski luteranizm to maleńka diasporka, a i tak wewnętrznie już rozsadzana przez własnych członków.
Wildente
 
  

Następna strona

Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości