Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Czy KEA w RP powinien pozostawać we wspólnocie z Kościołem Szwecji

Tak
6
26%
Nie
17
74%
 
Liczba głosów : 23

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Jacek » Wt lip 12, 2011 19:33

Wiem ze jest to trudne do uchwycenia, zeby sprawdzic delikwenta. Ale osoba niewierzaca swiadomie przystepujaca do komunii, dokonuje PROFANACJI SAKRAMENTU !
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Elżbieta » Wt lip 12, 2011 20:23

Vikingu, w tej chwili zachowujesz się jak sekciarz
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Jacek » Wt lip 12, 2011 21:00

Jasne- dopusc wszystkich, nawet Urbana z Gazety NIE. Tak sie rozklada autorytet kosciola. A pozniej sie nasmiewaja z lutheranizmu ze u nas wszystko jest dozwolone bez przeszkod. Zastanow sie Ela.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Elżbieta » Wt lip 12, 2011 21:20

Czemu nie odpowiedziałeś na pytanie Wildente, jak zamierzasz sprawdzić serce delikwenta? Gdzie masz tą lupę, żeby go prześwietlić? Kto dał Ci prawo do odsuwania ludzi od Boga.
Jeszcze raz się pytam, czy Bóg jest na tyle niedoskonały i słaby, aby musiało Go bronić Jego stworzenie?
Czemu zamykasz ludziom drogę do Boga?

W ostatnią niedzielę był temat o zagubionej owcy. I było tam stwierdzenie, ze Pasterz cieszy się nie z tych owiec, które za nim spokojnie i wiernie chodzą, a raduje się z zagubionej, bo Jezus przyszedł do tych co się źle mają, bo nie potrzebują zdrowi lekarza, a tylko ci, którzy się źle mają.
Pamiętasz przypowieść o marnotrawnym synu? Ojciec wyprawił ucztę na cześć odnalezionego syna.
Ty natomiast chcesz bronić powrotu do Ojca zagubionym ludziom. Być może ci ludzie jeszcze nie zdają sobie sprawy, że poszukują drogi, a Ty ich chcesz skreślić na samym wstępie.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Focjusz » Wt lip 12, 2011 22:33

Elżbieta napisał(a):
W ostatnią niedzielę był temat o zagubionej owcy. I było tam stwierdzenie, ze Pasterz cieszy się nie z tych owiec, które za nim spokojnie i wiernie chodzą, a raduje się z zagubionej, bo Jezus przyszedł do tych co się źle mają, bo nie potrzebują zdrowi lekarza, a tylko ci, którzy się źle mają.
Pamiętasz przypowieść o marnotrawnym synu? Ojciec wyprawił ucztę na cześć odnalezionego syna.
Ty natomiast chcesz bronić powrotu do Ojca zagubionym ludziom. Być może ci ludzie jeszcze nie zdają sobie sprawy, że poszukują drogi, a Ty ich chcesz skreślić na samym wstępie.

Nikt nie broni powrotu grzesznikowi do Kościoła,wręcz przeciwnie. Jednak jest zasadniczy warunek- ten człowiek musi żałować swoich grzechów,wyrazić skruchę oraz zerwać z tym złem
Focjusz
 
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Elżbieta » Wt lip 12, 2011 22:49

:) ale akurat tu nie chodzi o to, mianowicie, czy należy pozwalać każdemu przystępowania do Komunii, jeżeli tego chce

- Raczej chodzi o nawrócenie poprzez Sakrament
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Focjusz » Wt lip 12, 2011 23:08

Elżbieta napisał(a)::) ale akurat tu nie chodzi o to, mianowicie, czy należy pozwalać każdemu przystępowania do Komunii, jeżeli tego chce

- Raczej chodzi o nawrócenie poprzez Sakrament

Raczej na odwrót- najpierw pokuta a potem Sakrament. Grzesznik musi najpierw żałować za swoje grzechy, zerwać z tym a potem może być dopuszczony do Komuni.
Nawet Luter to skrytykował tych ksieży którzy dopuszczali wiernych do Sakramentu Komuni bez uprzedniego rozgrzeszenia
Focjusz
 
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Elżbieta » Wt lip 12, 2011 23:28

Nadal jednak będę twierdziła, ze nie wolno nikomu bronić dostępu do Komunii
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Jacek » Śr lip 13, 2011 06:35

Kosciol to organizacja, ktora musi kierowac sie w tym zakresie prawem wewnetrznym danego kosciola, tzn. opierac sie na danych zasadch, a nie dzialania na hip, hip hura. Po pierwsze zeby przystapic do sakramentu komunii poprzedza spowiedz. Jak ateista moze zalowac przed Bogiem skoro w Niego nie wierzy?. Wszyscy staraja sie Tobie tutaj wytlumaczyc a Ty swoje. To jest herezja.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Elżbieta » Śr lip 13, 2011 07:54

Wcale nie wszyscy, tylko Ty i Focjusz dla którego przystąpienie do Komunii w danym Kościele równa się przystąpieniu do niego.
Jednak ja mam swoje racje , przez które zdania nie zmienię, bo bym zaprzeczyła całemu mojemu doświadczeniu. Moje doświadczenie mówi mi jednak całkiem co innego. Jeżeli mi nie wierzycie, to zapytajcie księdza Pawła Badurę, który może na ten temat trochę opowiedzieć
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ankiety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości