Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Czy KEA w RP powinien pozostawać we wspólnocie z Kościołem Szwecji

Tak
6
26%
Nie
17
74%
 
Liczba głosów : 23

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Wojtek » Wt lip 12, 2011 14:50

Pamiętajmy, że skuteczność sakramentów i/lub słuchania Pisma Świętego wynika z wiary.

Trudno sobie wyobrazić, iż ktoś podchodzi do Stołu Pańskiego jako ateusz, a wstaje jako nowo narodzony chrześcijanin tylko dlatego, że przyjął Ciało i Krew naszego Pana. Jednakże (w teorii) może być tak, że ktoś chce cynicznie podejść do Wieczerzy, a właśnie wtedy Jahwe decyduje zmiękczyć jego serce, dać łaskę, aby ten uwierzył Chrystusowi - i dopiero w po tym umocnić go sakramentem.
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Elżbieta » Wt lip 12, 2011 16:22

Vojanius napisał(a): Trudno sobie wyobrazić, iż ktoś podchodzi do Stołu Pańskiego jako ateusz, a wstaje jako nowo narodzony chrześcijanin tylko dlatego, że przyjął Ciało i Krew naszego Pana. Jednakże (w teorii) może być tak, że ktoś chce cynicznie podejść do Wieczerzy, a właśnie wtedy Jahwe decyduje zmiękczyć jego serce, dać łaskę, aby ten uwierzył Chrystusowi - i dopiero w po tym umocnić go sakramentem.


Takie wezwanie Boże może nastąpić również w jakiś czas później, nawet i po kilku latach. Dlatego nigdy bym się nie ośmieliła komukolwiek bronić udziału w Komunii, nawet wówczas, gdybym wiedziała, że to człowiek niewierzący.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Jacek » Wt lip 12, 2011 18:09

Elzbieta- Chyba wiesz co to profanacja ?. Ateusz przystepujacy do komunii !, ktory nie wierzy w istnienie Boga, a co dopiero w realna obecnosc Chrystusa w komunii. To co ma komunie traktowac jako co? zakaske przed kolacja?, a wino jako aperitif ?. I po latach stwierdzisz ze dzieki spozytej komuni sie nawrocil?. Przeciez komunii sie nalezy najwiekszy szacunek, to tak samo jaby pijany albo po narkotykach przystepowal do komunii, i tez powiesz ze im sie nalezy komunia? Przeciez takie podejscie do sakramentu pachnie liberalizmem na odleglosc. Gdzie szacunek do sakramentu?. Najpierw musi sie nawrocic, a potem z pelna swiadomoscia przystapic do komunii, a nie odwrotnie.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Elżbieta » Wt lip 12, 2011 18:44

Vikingu, oczywiście, że pijanemu człowiekowi nikt nie pozwoli przystąpić do Sakramentu ołtarza, ale co do niewierzącego, pozwól mi mieć swoje zdanie. To nie żaden liberalizm , to jest doświadczenie życiowe. - Naprawdę wiem co mówię i nie jest to żadna wydumana filozofia. Lepiej pozostaw te sprawy Bogu, On wie najlepiej co dalej uczynić i z pewnością nie potrzebuje żadnych obrońców.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Jacek » Wt lip 12, 2011 18:50

Najpierw w takim wypadku, uczciwy czlowiek zglasza to ksiedzu, i to ksiadz podejmuje decyzje czy dopuscic do sakramentu komunii czy nie. Ale watpie czy by dopuscil jawnego ateusza? Naprawde wierz mi gdybym wiedzial ze taki czlowiek ma przystapic , to osobiscie bym to zglosil ksiedzu. Nie robmy z kosciola karczmy!.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Elżbieta » Wt lip 12, 2011 18:57

Vikingu, rozumiem Ciebie, jednak całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Nie możesz oceniać duszy człowieka, to może jedynie sam Pan Bóg, a Ty koniecznie się chcesz pchać w to co do Ciebie nie należy.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Jacek » Wt lip 12, 2011 19:06

Nie- jako czlonkini kosciola masz obowiazek dbac o jego autorytet.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Elżbieta » Wt lip 12, 2011 19:17

Nie wiesz co piszesz
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Wildente » Wt lip 12, 2011 19:21

Viking napisał(a):Nie- jako czlonkini kosciola masz obowiazek dbac o jego autorytet.



Nie odpowiedziałeś na moje pytanie: Jak chcesz badać kandydatów? Wykrywaczem kłamstw?
Wildente
 
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Elżbieta » Wt lip 12, 2011 19:24

Chyba tak, bo wg Vikinga Bóg jest tak słaby, że nie potrafi sam się obronić
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ankiety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron