Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

List pasterski i zbiórka na WOŚP

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

List pasterski i zbiórka na WOŚP

Postprzez arrreccek2710 » Pn sty 21, 2019 11:15

Cześć Wam :)
Nie wiem czy mi już odbija, czy nie, dlatego chciałbym się zapytać o Wasze opinie. Dziś przeczytałem artykuł na oficjalnej stronie KEA i ostatki włosów na głowie zaczęły mi się jeżyć :D :wink:
Kościół będzie zbierał na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
https://www.luteranie.pl/nowosci/list_p ... ,5911.html

Nie wiem do czego ks. Samiec dąży, bo za chwilę mam wrażenie, że w ramach prac ekumenicznych śp. Adamowicz zostanie pierwszym świętym w KEA :shock:
Wydarzyła się tragedia, rozumiem, ale jakoś media nie grzmią o chrześcijanach mordowanych w islamskich krajach, niedawno w Niemczech zamordowano Polkę w ciąży, wiadomo przez członków jakiej religii. Nie ważne czyt PiS, czy PO, chcą nam tych najeźdźców wpuścić, żeby rozwalić chrześcijaństwo, które już i tak trzeszczy we szwach w Europie.
Mam wrażenie, że bez WOŚP NFZ nie upadnie i jak teraz ledwo zipie, to przeżyje.
Czy szanowny Biskup chce przykładać rękę do demoralizacji młodzieży na Woodstock'ach?
Ja wszystko rozumiem, miłość bliźniego. Ale Biblia nigdzie nie mówi, że mamy zrezygnować z logicznego myślenia, które jest nam dane przecież od Boga!
Pomimo, że jestem konwertytą z kościoła katolickiego, coraz bardziej zachowanie KEA i ekumenistów zaczyna mnie drażnić. Nie chcę być powoli w strukturach organizacji, która zaczyna się zlewaczać. Kiedyś spotkanie "kolorowych" w Krakowie, teraz zrzuta na Owsiaka... Dokąd KEA idzie...??
Czyż nie my, jako protestanci powinniśmy stać na straży zgodności nauki i postępowania swojego kościoła z Biblią?
Proszę o Wasze spostreżenia :wink:
Być może ja się nadaję do zamknięcia w pokoju z gumowymi ścianami :wink: :D
Ostatnio edytowano So lut 23, 2019 07:43 przez arrreccek2710, łącznie edytowano 1 raz
arrreccek2710
 
Posty: 29
Dołączył(a): N sie 19, 2018 10:55
Lokalizacja: Rybnik [SR]
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: List pasterski i zbiórka na WOŚP

Postprzez Grzegorz » Wt sty 22, 2019 22:29

Ja bym nie przesadzał ze znaczeniem tej inicjatywy.

List Biskupa został przeczytany w naszej parafii w ostatnią niedzielę podczas nabożeństwa. Przyznam, że byłem zdziwiony tak dużym naciskiem położonym na sam WOŚP, ale przyjmuję apel i gest Konsystorza ze zrozumieniem. W obliczu tragedii chciano po prostu wyjść z jakąś pożyteczną inicjatywą.

Związek Orkiestry z Woodstockiem jest mimo wszystko dość ograniczony. Nie mam poczucia, aby podczas Finałów WOŚP był jawnie promowany tamten festiwal, wiem natomiast, że zbierane pieniądze idą na dobry cel. Można wskazywać zarzuty, że pomoc Orkiestry nie jest do końca efektywna, część środków finansowych można by rozdysponować lepiej itp. Detale tej argumentacji można bez większych problemów znaleźć w internecie. Pomimo owych zarzutów uważam, że wspieranie WOŚP jest pożyteczne i sam każdego roku wrzucam im trochę grosza do puszki.

Nie mogę się zgodzić, że nabożeństwo dedykowane LGBT i wspieranie WOŚP to ta sama kategoria.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: List pasterski i zbiórka na WOŚP

Postprzez arrreccek2710 » Wt sty 22, 2019 22:50

Grzegorzu, ja nie twierdzę, że WOŚP i LGBT to to samo. Środki można by było przeznaczyć na jakiś cel charytatywny, lub pomoc samej rodzinie śp. Adamowicza...

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
arrreccek2710
 
Posty: 29
Dołączył(a): N sie 19, 2018 10:55
Lokalizacja: Rybnik [SR]
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: List pasterski i zbiórka na WOŚP

Postprzez Aleksander » So lut 02, 2019 14:31

Tu jest publiczna odpowiedź na list biskupa luteranina i radnego miejskiego Janusza Buzka:
http://nalezecdojezusa.pl/wokol/kosciol ... k3pRljLpVw
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: List pasterski i zbiórka na WOŚP

Postprzez arrreccek2710 » Pn lut 04, 2019 22:44

No, tak, ja nie jestem za "per Ty", ale te "ekscelencję" można by sobie darować ...

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
arrreccek2710
 
Posty: 29
Dołączył(a): N sie 19, 2018 10:55
Lokalizacja: Rybnik [SR]
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: List pasterski i zbiórka na WOŚP

Postprzez Grzegorz » Śr lut 06, 2019 19:07

Ja bym pisał per "Księże Biskupie", a w nagłówku "Szanowny Księże Biskupie".
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  


Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron