Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

nabożeństwo z okazji Dnia Przeciwko Homofobii

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Re: nabożeństwo z okazji Dnia Przeciwko Homofobii

Postprzez Elżbieta » Cz maja 31, 2018 21:22

Adso, masz pole do popisu, wykaż się. Najlepiej krytykować, a robić powinien ktoś inny, prawda ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: nabożeństwo z okazji Dnia Przeciwko Homofobii

Postprzez Adso » Cz maja 31, 2018 21:44

To dobrze, że były jakieś działania - trzeba było to tutaj zasygnalizować! Swój wpis oparłem tylko na tym, co tu przeczytałem.
Nie zmienia to jednak mojego podejrzenia, że Waszą naczelną ideą (Grzegorza, Aleksandra, Elżbiety) jest "taplanie się" we własnym sosie. No, i oczywiście zwalczanie "obcych", choćby ich zdanie było podobne do Waszego.

Przypomina mi się moje rozumowanie z dzieciństwa: "on jest głupi… głupi, bo nie z naszego podwórka".

Krótko mówiąc uważam, że jesteście sekciarską grupką, która nigdy niczego nie osiągnie w sprawie oczyszczenia luteranizmu z jego najnowszych lewacko-liberalnych naleciałości!

Jeżeli się mylę, to proszę mnie o tym przekonać - odpowiadając na wpisy - w temacie… a nie tylko cytując ich fragmenty, które Was najbardziej zabolały!
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: nabożeństwo z okazji Dnia Przeciwko Homofobii

Postprzez Grzegorz » Cz maja 31, 2018 22:03

Kolego, wyjeżdżasz z tekstem o sekciarskiej grupce i zaraz potem domagasz się merytorycznej dyskusji? Powściągnij najpierw swój język. Nie zamierzam udowadniać, że nie jestem wielbłądem.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: nabożeństwo z okazji Dnia Przeciwko Homofobii

Postprzez Adso » Cz maja 31, 2018 22:04

No. może co do Aleksandra, to trochę przesadziłem. On chociaż cytował słowa "Herberta", które nie wiem dlaczego tu się nie znalazły (i potrzebne było jego pośrednictwo).
W tej części Aleksandra przepraszam.
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: nabożeństwo z okazji Dnia Przeciwko Homofobii

Postprzez Adso » Cz maja 31, 2018 22:10

Grzegorz napisał(a):Kolego, wyjeżdżasz z tekstem o sekciarskiej grupce i zaraz potem domagasz się merytorycznej dyskusji? Powściągnij najpierw swój język. Nie zamierzam udowadniać, że nie jestem wielbłądem.


Szanowny Grzegorzu. Zrób to, co ja dzisiaj zrobiłem. Mianowicie przeczytaj wszystkie wpisy w tym temacie (według jego stanu na dzień dzisiejszy) - od początku do końca - i odpowiedz na pytanie: Co zrobiliście w sprawie tego ohydnego "ekumenizmu" ks. Prackiego, poza usunięciem konta Lukasa? Muszę przy tym zaznaczyć, że nie interesuje mnie kto z kim śpi i dlaczego? Nie mogę jednak zgodzić się z aktywistami (działaczami) ruchu LGBT, którzy chcą nam wmówmić,że są tak samo normalni, jak my - "homofobi".
Ostatnio edytowano Cz maja 31, 2018 23:35 przez Adso, łącznie edytowano 1 raz
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: nabożeństwo z okazji Dnia Przeciwko Homofobii

Postprzez Grzegorz » Cz maja 31, 2018 22:35

Adso napisał(a):Szanowny Grzegorzu. Zrób to, co ja dzisiaj zrobiłem. Mianowicie przeczytaj wszystkie wpisy w tym temacie (według jego stanu na dzień dzisiejszy) - od początku do końca - i odpowiedz na pytanie: Co zrobiliście w sprawie tego ohydnego "ekumenizmu" ks. Prackiego


1. Założyłem ten wątek, zasygnalizowałem, że jest zagrożenie i zachęciłem forumowiczów do protestu.
2. Napisałem maila do krakowskiej parafii, w którym wyraziłem zaniepokojenie planami nabożeństwa.

Może to mało, ale nie dam sobie wmówić, że nic nie zrobiłem.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: nabożeństwo z okazji Dnia Przeciwko Homofobii

Postprzez Adso » Cz maja 31, 2018 23:13

OK. Tego, o czym piszesz w punkcie 1. i 2. - na pewno nie będę krytykował. Tylko zauważ jedno, że jako grupa aktywistów tego forum nie udało Wam się osiągnąć (razem, wspólnie) NICZEGO!

Nie odbieraj tego, co piszę, tak osobiście do siebie. Jesteś jednym z kilku osób, którzy tu "rządzicie". I Wam, jako grupie przewodzącej (czy jakby tego nie nazwać) nie udało się nic zrobić, poza usunięciem konta Lukasa, który mam wrażenie, że był w tym temacie, tego samego zdania co Wy.

Nie jest to więc krytyka dla samej krytyki, tylko nieśmiała próba, zwrócenia uwagi, żeby w przyszłości skupić się na wspólnym działaniu a nie na tym, co jest najłatwiejsze - ściganiu i eliminowaniu domniemanych "obcych".

Są to uwagi człowieka "obcego" - Adso z ulicy… Nie znaczy to jednak, że jestem Wam przeciwny. Popieram Was i chcę tymi uwagami Wam pomóc - skupcie się nad tym, co jest Waszym (tak mi sie przynajmniej wydaje) celem nadrzędnym. A co, rzymscy katolicy nazywają "ŚCISŁĄ OBSERWANCJĄ" swojego luterańskiego, "konfesyjnego" wyznania. I nie byłbym sobą, gdybym w tym momencie nie dopisał: konfesyjnego wyznania = masło, maślane = wyznaniowego wyznania! :)

Z góry uprzedzam, że jeżeli i tym razem, po raz kolejny, odpiszesz mi w stylu: "tobie to łatwo mówić…", to już na pewno się nie odezwę.
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: nabożeństwo z okazji Dnia Przeciwko Homofobii

Postprzez Elżbieta » Pt cze 01, 2018 07:06

Nikt tu nie jest ścigany za przynależność wyznaniową, ale za konkretne przewinienia. Regulamin wszystkich obowiązuje bez wyjątku. Jeżeli ktoś mimo zwracanych uwag nadal ten regulamin ignoruje, zostaje usunięty.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: nabożeństwo z okazji Dnia Przeciwko Homofobii

Postprzez Aleksander » Pt cze 01, 2018 10:18

Ze względu na to, że w wątku nie pojawia się nowa meretoryczna treść, lecz skargi, wątek będzie zamknięty.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Poprzednia strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości