Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Niemiecki KRK umożliwia Komunię małżeństwom mieszanym.

Re: Niemiecki KRK umożliwia Komunię małżeństwom mieszanym.

Postprzez Lukas » Pt kwi 13, 2018 10:55

Aleksandrze, nie czuje się prześladowany, ale bronić katolicyzmu na luterańskim forum, w pojedynkę - to trochę karkołomne zadanie, jak widać. Te ostrzeżenia i ten czerwony atrament, już jestem napiętnowany ...


Ale nie zamierzam już wyciągać szabli, chronię się pod skrzydła wspaniałego Franciszka, jest obiektywny i OTWARTY!!! A ja nie nalezę do fundamentalistów katolickich, wiec dobrze mi z nim.
Lukas
 
  

Re: Niemiecki KRK umożliwia Komunię małżeństwom mieszanym.

Postprzez Aleksander » Pt kwi 13, 2018 11:05

Zastanawiam się nad argumentami różnych stron tego wątku. Przede wszystkim, nie rozumiem czy jest to cecha szczególnego kontekstu Polski, że nieomal każdy wątek "musi" być sprowadzony do stosunku do papieża. Czytam katolickich teologów, którzy bez problemów potrafią omawiać biblijne zagadnienia z protestantami i nie obracać "kota ogonem".

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Niemiecki KRK umożliwia Komunię małżeństwom mieszanym.

Postprzez Lukas » Pt kwi 13, 2018 11:21

Aleksandrze, napisałeś: " nieomal każdy wątek "musi" być sprowadzony do stosunku do papieża"

To, że moje posty przybrały taką formę, to również wina komentatorów ewangelickich na tym Forum. Prawie wszyscy określali tu rzymskich katolików jako PAPISTÓW, a przecież można było użyć innych okresleń. Nikt nigdy poza tym Forum, nie nazywał mnie papistą. Dla mnie to określenie jest obrażające.
ps. Przy okazji przepraszam za określenie "wyznawcy Lutra". Umkneło mojej kontroli, napisałem je jako synonim "zwolennicy Lutra".
Lukas
 
  

Re: Niemiecki KRK umożliwia Komunię małżeństwom mieszanym.

Postprzez Elżbieta » Pt kwi 13, 2018 14:02

Lukasie, nie jesteś napiętnowany, zwróć uwagę, że jeszcze nie dostałeś ostrzeżenia. To, że zwracam uwagę na czerwono - jestem moderatorem i taki jest mój obowiązek. Napiętnowany, jak się wyraziłeś, będziesz, kiedy przy Twoim nicku znajdzie się ostrzeżenie, trzecie - to ban, a na razie nie masz żadnego.

Nie wszyscy mówią o Katolikach "papiści", ja osobiście nigdy takiego określenia nie użyłam, najczęściej o Kościele Katolickim pisze się KRK. Chyba to jednak nie jest obraźliwe.
Co do obecnego papieża, ja też go bardzo cenię, co nie znaczy, że bardzo mi spieszno do połączenia obu Kościołów.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Niemiecki KRK umożliwia Komunię małżeństwom mieszanym.

Postprzez Lukas » So kwi 14, 2018 10:49

Elżbieto, dziekuje za tak miłe słowa pod adresem Franciszka....Rzadka to rzecz u protestantów ;)
Lukas
 
  

Poprzednia strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron