Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Modlitwy w nabożeństwie

Modlitwy w nabożeństwie

Postprzez Maksymilian » So gru 02, 2017 15:32

Chciałbym Was zapytać czy zmawiacie Modlitwy w Nabożeństwie ze Śpiewnika Ewangelickiego?
Ja odkąd chodzę do innej parafii ze względu na zmianę miejsca zamieszkania po zwykłej modlitwie swoimi słowami na stojąco zaglądam do tych modlitw i one naprawdę mają swoją głębię i piękną treść. Czy ktoś jeszcze miał okazję zaglądać?
Maksymilian
 
  

Re: Modlitwy w nabożeństwie

Postprzez Elżbieta » N gru 03, 2017 10:02

Ja je wszystkie przeczytałam, jednak wolę się modlić swoimi słowami.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy w nabożeństwie

Postprzez Maksymilian » N gru 03, 2017 20:26

Ja pytałem raczej o ich praktyczne używanie, ale ciekawi mnie czy się jeszcze uczy dzieci tych modlitw i czy w ogóle nauczanie religii ewangelickiej przewiduje takie rzeczy, które dotyczą liturgii. Bez wprowadzenia młodego człowieka do tego co się tak naprawdę dzieje w nabożeństwie i jakie ma to uzasadnienie nigdy nie wydamy Polsce świadomych ewangelików.
Maksymilian
 
  

Re: Modlitwy w nabożeństwie

Postprzez Aleksander » Pn gru 04, 2017 07:17

Maksymilian napisał(a):Ja pytałem raczej o ich praktyczne używanie, ale ciekawi mnie czy się jeszcze uczy dzieci tych modlitw i czy w ogóle nauczanie religii ewangelickiej przewiduje takie rzeczy, które dotyczą liturgii. Bez wprowadzenia młodego człowieka do tego co się tak naprawdę dzieje w nabożeństwie i jakie ma to uzasadnienie nigdy nie wydamy Polsce świadomych ewangelików.
Nie jestem w stanie odpowiedzieć czy w KEA uczy się znaczenia, pochodzenia i praktycznego zastosowania liturgii dzieci. Zgadzam się natomiast w 100% ze stwierdzeniem o potrzebie takiego nauczania. Liturgiczne rozumowanie, modlenie się, jest zakorzenione w Piśmie Świętym, a nie tylko w historii Kościoła. Jeśli argument za praktyka liturgii wynika tylko z historii to jest on za mało przekonywujący dla młodych ludzi, którzy przykładają małe znaczenie historii jako takiej.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Modlitwy w nabożeństwie

Postprzez Maksymilian » Wt gru 05, 2017 14:34

Różnie to w Polsce bywa, u nas raczej duży jest odsetek młodzieży interesujących się historią, nie mniej jednak, na polu kościelnym wypadałoby dawać odpowiedzi z teologii.
Maksymilian
 
  


Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron