Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Maciej » Wt sie 22, 2017 08:14

No rozumiem, Wy święcicie niedziele, a gwoli możności każdy dzień tygodnia.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Aleksander » Wt sie 22, 2017 08:42

Maciej napisał(a):No rozumiem, Wy święcicie niedziele, a gwoli możności każdy dzień tygodnia.
Warto zauważyć że "My" nie jest oderwaną grupą, która sama tworzy zasady wiary. W tym względzie udaje się za nauką Kościoła Powszechnego.
Świecić dzień oznacza przebywać w społeczności z Bogiem, Słowem Bożym i sakramentami.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Maciej » Wt sie 22, 2017 08:50

Wiem, że Luter nie chciał odejść od kościoła RK ale chciał go zreformować. Tylko czy pantera może odmienić swoje pręgi? Myśle, że wy macie podobnie, mianowicie kurczowo trzymacie się tradycji waszych przodków i ani myślicie się zmieniać. Ja sądze, że jak człowiek kształtuje się, albo kształtowany jest do samej śmierci tak i kościoły nie są idealne. Mówie tu również o Adwentystach, żeby nie było, że krytyką nie chce dotknąć własnego zboru. Puki nie zaczniemy uświadamiać sobie naszych błędów puty będziemy "zabijali" kolejnych reformatorów.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Maciej » Wt sie 22, 2017 08:59

Dlatego właśnie wybrałem Kościół Adwentystów, bo jest wciąż "żywy" i wrażliwy na Pismo święte.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Aleksander » Wt sie 22, 2017 10:26

Maciej napisał(a):Wiem, że Luter nie chciał odejść od kościoła RK ale chciał go zreformować. Tylko czy pantera może odmienić swoje pręgi? Myśle, że wy macie podobnie, mianowicie kurczowo trzymacie się tradycji waszych przodków i ani myślicie się zmieniać. Ja sądze, że jak człowiek kształtuje się, albo kształtowany jest do samej śmierci tak i kościoły nie są idealne. Mówie tu również o Adwentystach, żeby nie było, że krytyką nie chce dotknąć własnego zboru. Puki nie zaczniemy uświadamiać sobie naszych błędów puty będziemy "zabijali" kolejnych reformatorów.
Prosiłbym Cię, Maciej, uważniej dobierać słowa. To nie jest platforma dla wszystkich, którzy chcą propagować swoje nauki.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez blaisee » Wt sie 22, 2017 10:33

Maciej napisał(a):Dlatego właśnie wybrałem Kościół Adwentystów, bo jest wciąż "żywy" i wrażliwy na Pismo święte.


Raczej na wypaczenie Pisma stworzone przez Ellen White :(
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Maciej » Wt sie 22, 2017 14:12

Jak sądzisz, czy Ellen White zwiodłaby Cie gdybyś przeczytał jej książkę jak "Wielki Bój", czy poradziłbyś sobie z tym "zwiedzeniem"? Ja kiedyś nie uważałem Chrystusa, ale nie bałem się czytając biblię, że ona mnie przekabaci i uwierze w Chrystusa. Czytałem, bo chłonąłem wiedzę, a mój zdrowy rozum weryfikował co jest dla mnie prawdziwe i godne uwierzenia, a co nie. Tak się stało, że biblia nauczyła mnie, że Jezus to mój zbawiciel, może Ellen G.W. równiesz i Tobie byłaby pożyteczna do nauki. Bardzo światła kobieta, mówie Ci, dla samej ciekawości warto sięgnąć do tej lektury. Ma mnóstwo wiedzy historycznej i jest napisana bardzo "lekkostrawnie".
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Maciej » Wt sie 22, 2017 14:21

Zresztą "Wielki Bój" jest dostępny na youtubie. Miła pani czyta, a Ty sobie siedzisz i pijąc herbatkę, słuchasz. Podobnie "nauki z góry błogosławienia" i Chyba "Droga do Chrystusa" też jest. Mógłbyś mi polecić jakieś godne przeczytania książki. Bądź filmiki na youtubie? Chłone wiedze jak gąbka.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez Aleksander » Wt sie 22, 2017 16:07

Maciej,po raz kolejny proszę Cię abyś zaprzestał promować heretyków na tym forum.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Dekalog nie obowiązuje chrześcijan?

Postprzez blaisee » Wt sie 22, 2017 18:20

Maciej napisał(a):Jak sądzisz, czy Ellen White zwiodłaby Cie gdybyś przeczytał jej książkę jak "Wielki Bój", czy poradziłbyś sobie z tym "zwiedzeniem"?

Nie zwiodłaby mnie bo wiem czego naucza Biblia i czego nauczają adwentyści na podstawie pism Ellen White :) Ale i tak nie przeczytam bo szkoda mi czasu, wole cos bardziej pozytecznego zrobić.

Maciej napisał(a):Bardzo światła kobieta, mówie Ci, dla samej ciekawości warto sięgnąć do tej lektury. Ma mnóstwo wiedzy historycznej i jest napisana bardzo "lekkostrawnie".

Dla mnie to taka Joyce Meyer tamtych czasów :) Joyce Meyer tez w Ruchu Wiary wychwalaja.
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron