Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Nowi męczennicy

Nowi męczennicy

Postprzez Herbert » Wt lip 26, 2016 14:02

To co poniższe napisał Terlikowski dziś na Frondzie - nie żebym chciał reklamować tamto forum, jednak mam przeczucie że temat męczeństwa niedługo może dotknąć i nas. Tylko czy my będziemy gotowi oddać życie za wiarę - nie za jakąś rozmydloną, liberalną, wszech-ekumeniczną, lecz za wiarę biblijną!?
Na dziś dzień proszę tylko o modlitwę za kraje zachodu, od których kiedyś przyjęliśmy chrześcijaństwo. Może Polska zdąży im się jeszcze odwdzięczyć.

"Atak w Normandii nie pozostawia wątpliwości. Czas ochronny dla chrześcijan w Europie się skończył. Katolicy stali się już ofiarami ataków islamskich terrorystów.
Tego można się było spodziewać. Islamscy terroryści zaatakowali świątynie chrześcijańską i poderżnęli gardło księdzu. I nie ma co ukrywać, że wygląda na mord religijny. I nie ma się, co oszukiwać, że będzie to zabójstwo ostatnie. Chrześcijanie są idealnym celem dla islamskich fanatyków. Ich nikt nie będzie bronił, nie podniesie się ogólnoświatowy szum wokół chrystianofobii, której ofiarą stał się ksiądz.
Co to oznacza dla chrześcijan, dla katolików? Odpowiedź jest prosta: do Europy powrócił czas męczeństwa za wiarę. A Francja, najstarsza córa Kościoła, dała właśnie Europie i Kościołowi pierwszego męczennika. Jest symptomatyczne, że ofiara ta została złożono właśnie w czasie Światowych Dni Młodzieży. To nie tylko ostrzeżenie skierowane do jego uczestników, ale także ważny dla nich znak: oni/my jesteśmy wezwani do świadectwa, które może wiązać się z męczeństwem. Czas radości nie wyczerpuje chrześcijaństwa, bo przychodzi także czas męczeństwa."
Herbert
 
  

Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

Postprzez Herbert » Pt lis 11, 2016 19:01

13 listopada 2016 roku miliony chrześcijan różnych denominacji z całego świata będą jednoczyć się w modlitwie i stawać w obronie swoich prześladowanych braci i sióstr przed tronem Bożym.

W zeszłym roku, tylko w Polsce, kilkaset grup, społeczności zamówiło nasze materiały i wzięło udział w Międzynarodowym Dniu Modlitwy za Prześladowany Kościół.

W tym roku skupimy się na sytuacji chrześcijan w Indiach i Sudanie. Zaplanuj już teraz specjalny czas na spotkanie modlitewne w swojej społeczności czy grupie! Jako dzieci Boże nie możemy jedynie biernie obserwować tragedii naszych braci Chrystusie, ale w modlitwie możemy nieść ich brzemiona.

opendoors.pl

https://www.youtube.com/watch?v=U1EPaQMn-ek

http://ekumenizm.wiara.pl/doc/3495692.N ... ladowanych
Herbert
 
  

Re: Nowi męczennicy

Postprzez septemberlicht » N lis 13, 2016 13:03

Uważam, że na tym portalu zbyt rzadko cytuje się pana Terlikowskiego. To wybitna postać, wzór cnót chrześcijańskich i ewangelicznych. To autorytet nie tylko dla katolików, ale także dla luteran.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Nowi męczennicy

Postprzez septemberlicht » Pn lis 14, 2016 12:28

Broń mnie Panie Boże! Jestem daleki od lewactwa. Po prostu sądzę, że osoba pana Terlikowskiego, tak przyjaźnie ustosunkowanego do wszystkich wyznań niekatolickich oraz portal Fronda, ewidentnie sprzyjający polskiemu kościołowo ewangelicko-augsburskiemu powinny częściej gościć na tym forum. Pan Terlikowski i Fronda to jedyne źródła prawdziwej wiedzy i prawdziwej wiary we współczesnym, lewackim świecie. Apage Satanas i Lewactwo!
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Nowi męczennicy

Postprzez winston » Pn lis 14, 2016 14:56

Widzę, że masz wątpliwości. Oświadczam zatem, że zrozumielismy sarkazm za pierwszym razem. Masz coś jeszcze do dodania? Na przykład związanego z tematem?
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Nowi męczennicy

Postprzez Iwona » Wt lis 15, 2016 12:07

Rzecz jasna, że nazwa wątku odnosi się do naprawdę prześladowanych chrześcijan - w Iraku, Indiach, Afryce, ja natomiast chciałabym tu wspomnieć o niektórych bolesnych - przynajmniej dla mnie - wpisach, jakie pojawiają się coraz częsciej na temat luteranów na czytanych przeze mnie portalach/blogach.
A oto dzisiejszy wpis na portalu ekumenizm.pl:

[...] Po raz pierwszy jestem na tym portalu i jestem przerażony. Po czynach poznając zobaczcie co jest z wiarą tam, gdzie wygrał luteranizm. Nie ma tam żadnej wiary. A ekumenizm? Nie może być w KK zgody na akceptację dla tez Lutra. No chyba że robimy drugą reformację. I to nam proponuje Franciszek - takie mam wrażenie.

i wczorajszy na blogu Jana Turnaua:
Komentator wysłuchał wywiadu z luterańskim duchownym w kwestii etyki małżeńskiej i tak to streścił: "Róbta co chceta, potem się wyspowiadata..."

A kiedy pokazałam moim znajomym katolikom tę reformacyjną pocztówkę z hasłem Roku Jubileuszowego: "WOLNI W CHRYSTUSIE ZMIENIAMY ŚWIAT", z tymi cyframi 2017 podkreślonymi sugestywnymi kolorkami: błękitnym, różowym i żółtym, pokiwali smutnie głowami mówiąc "a to pięknie twój Kosciól ewoluuje" .....

Quo vadis Kosciele Luterański w Polsce ??
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Nowi męczennicy

Postprzez Iwona » Wt lis 15, 2016 23:37

Winie32, dzięki. Dodam tylko, że komentator z blogu Turnaua napisał dzisiaj, że podstawą jego opinii był wywiad z bp J.Samcem, zamieszczony w poprzednim numerze tygodnika "Polityka"! Nie przypuszczałam, że bp KEA udziela się w tak lewackim medium, obok red. Żakowskiego czy dr Hartmana...Trzeba to koniecznie przeczytać, może się czegoś bliższego dowiemy o perspektywach naszego Kościoła ...
Niestety, w internecie nie znalazłam.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Nowi męczennicy

Postprzez Herbert » Pn gru 12, 2016 20:18

http://www.polskieradio.pl/78/1227/Arty ... -na-Koptow
"Co najmniej 25 osób zginęło, a 49 zostało rannych w zamachu na egipskich chrześcijan w Kairze. Bomba eksplodowała w jednym z głównych koptyjskich kościołów w stolicy Egiptu.
Do wybuchu doszło w kościele świętego Piotra, który stoi tuż obok katedry świętego Marka, głównej świątyni egipskich Koptów. Wszystko działo się w czasie niedzielnego nabożeństwa, kiedy kościół był wypełniony wiernymi. Wśród ofiar są przede wszystkim kobiety i dzieci, bo do eksplozji 12-kilogramowej bomby miało dojść w kobiecej części świątyni. Świadkowie obecni na miejscu mówią też o zniszczonym dachu i oknach z których wypadły szyby."
"Tak więc, gdy cierpi jeden członek, współcierpią wszystkie inne członki" (1 Kor 12, 26)
WIEC DLACZEGO TO NASNIE OBCHODZI?
Herbert
 
  

Re: Nowi męczennicy

Postprzez Herbert » Wt maja 09, 2017 12:52

http://malydziennik.pl/chrzescijanie-be ... ,4733.html
"Szybki i nieunikniony koniec cywilizacji chrześcijańskiej wieszczy o. protejerej Dimitrij Smirnow, przewodniczący Komisji ds. rodziny, obrony macierzyństwa i dzieci patriarchatu moskiewskiego.
- Zostało całkiem niedużo lat - kiedy upadnie cała cywilizacja chrześcijańska. Pozostało nam może dwadzieścia, trzydzieści, w Rosji może pięćdziesiąt lat, nie więcej - mówi o. Smirnow.
- Chrześcijanie będą siedzieć cicho, nie będą się wychylać, będą zbierać się w niewielkie wspólnoty i będą prześladowani. To już się zaczęło. Chrześcijanki w Europie są gwałcone, mordowane, a mężczyźni, którzy są zobowiązani bronić swoich kobiet nie są w stanie nic zrobić. A my jesteśmy następni w kolejce - mówi duchowny.
Proces tych zmian, broniąc pod uwagę demografię, jest nieunikniony i dlatego - zdaniem o. Smirnowa - w ciągu kilku dziesięcioleci, muzułmanie staną się w Europie większością, a chrześcijanie zejdą do podziemia."
KU PRZESTRODZE I NAM !!!
Herbert
 
  

Re: Nowi męczennicy

Postprzez Elżbieta » Cz cze 22, 2017 05:46

Chyba ma rację, ja też się tego obawiam.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron