Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Gdzie sa jasne deklaracje

Gdzie sa jasne deklaracje

Postprzez Herbert » Pt paź 28, 2016 07:45

Minelo juz troche czasu po ostatnim synodzie, gdzie padly tak kontrowersyjne decyzje. Oczekujemy jasnych deklaracji, po ktorej stronie jestesmy!
Bo jaki jest sens tego forum (i w ogole strony KONFESYJNI.PL), jesli ani administrator ani moderatorzy nie moga sie zdobyc na KOMENTARZ w tej sprawie? Ostatni wpis w dziale AKTUALNOSCI byl z maja: "Ordynacja kobiet po raz kolejny upadła". CZY TO KPINA?
Herbert
 
  

Re: Gdzie sa jasne deklaracje

Postprzez Elżbieta » Pt paź 28, 2016 11:52

Herbercie, co ja mam Ci na to odpisać? Wszystko co można było napisać, zostało napisane. Doszłam do wniosku, że nie ma sensu powtarzać ciągle to samo. Dlatego mimo zapowiedzi nie napisałam nic. Co można zrobić w tej sytuacji? Oczywiście, powinniśmy starać się dostać do synodu - każdy z nas, oczywiście że teraz pozostało nam bojkotowanie Nabożeństw kiedy kobieta wypowiada Słowa Ustanowienia. Już dawno to sobie obiecałam, mało z tym, nie chcę być obecna kiedy kobieta prowadzi Nabożeństwo Słowa.
U mnie w Legnicy taka sytuacja nie grozi, wiec mogę być spokojna.
Długo się zastanawiałam nad tym czy należy wystąpić z Kościoła, tylko pytanie, co z sobą zrobię. Żaden inny Kościół mi nie odpowiada. Nie wiem co robić, jestem w takiej samej rozterce jak każdy z Was.

Tomek się nie odezwie, bo nie ma czasu i wogòle nie wchodzi na forum.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Gdzie sa jasne deklaracje

Postprzez Iwona » So paź 29, 2016 10:59

Elżbieto, napisałaś: "U mnie w Legnicy taka sytuacja nie grozi, wiec mogę być spokojna."

Obawiam się, że wobec zmian, które czekają nasz Kosciol, nikt (żadna parafia) nie może być spokojna. Dochodzą do mnie wieści, że ostatnia 'specustawa' Synodu jest obarczona, jak to mówią prawnicy, wadami prawnymi. Udzielono diakonkom uprawnień prezbiterskich bez powołania ich na urząd prezbiterski. Wobec tego należałoby tę wadę usunąć przez powolanie ich na ten urząd. I mysle, że tę sprawę załatwią pierwsze obrady Synodu w 2017r., o ile władze kościelne nie zrobią tego szybciutko w inny, sobie tylko wiadomy sposób. A już udowodnili, że to potrafią. A wtedy, jak należy się spodziewać, mogą nastapić duże przetasowania kadrowe w parafiach.
W tej chwili z niecierpliwością czekam na Nabożeństwo Reformacyjne 31 X, na którym kazanie (wykład) wygłosi ks.rektor ChATu Bogusław Milerski. Pamietając o słowach Rektora Profesora na konferencji ws Ordynacji Kobiet w maju ub.roku, spodziewam się nowych wytycznych w kwestii "tożsamości ewangelickiej" i kierunku, jaki przyjmie nasz Kościól.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Gdzie sa jasne deklaracje

Postprzez Herbert » So paź 29, 2016 11:25

a ja bojkotuje cala ta nieszczera luteromanie. sola scriptura? ci pseudoluteranie chyba kpia.
Herbert
 
  

Re: Gdzie sa jasne deklaracje

Postprzez Elżbieta » So paź 29, 2016 13:40

Napisałam, że w Legnicy taka sytuacja nie grozi, bo mamy swojego księdza i nie zanosi się na zmianę. My chcemy go mieć na stałe i chyba tak będzie.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Gdzie sa jasne deklaracje

Postprzez Elżbieta » So paź 29, 2016 13:52

Iwono, gdyby jednak Twoje słowa by się sprawdziły, to ja przestanę chodzić do kościoła. Ale to jest bardzo czarny scenariusz.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Gdzie sa jasne deklaracje

Postprzez Iwona » So paź 29, 2016 19:53

Elzbieto, wróciłam właśnie z pięknego Koncertu Reformacyjnego w parafii Św. Trójcy. Proboszcz podał treść hasła Roku Reformacji:
WOLNI W CHRYSTUSIE ZMIENIAMY ŚWIAT

Pozostawiam bez komentarza ........
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Gdzie sa jasne deklaracje

Postprzez Iwona » Pn paź 31, 2016 22:08

Odwołuję moje "złowieszczenia" na temat wytycznych w kazaniu ks.prof., rektora B. Milerskiego. Nic takiego nie było, Nabożenstwo Reformacyjne imponujące, Sakrament Ołtarza celebrowali: pastor luterański i pastor kalwiński ....Przypadek?
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Gdzie sa jasne deklaracje

Postprzez Herbert » Pn paź 31, 2016 22:43

jak to mozliwe? jeden nie wierzy w prawdziwa obecnosc, a drugi tak (a moze tez tylko na niby?)...
Herbert
 
  

Re: Gdzie sa jasne deklaracje

Postprzez Iwona » Wt lis 01, 2016 11:06

Pewnie anulowano Konfesję Augsburską, tylko nikt nam o tym nie powiedział. Teraz takie czasy w KEA ....

No bo w Konfesji Augsburskiej, paragraf X, czytamy:
Koscioły nasze uczą o Wieczerzy Pańskiej, że ciało i krew Chrystusa są prawdziwie obecne i rozdzielane spożywającym w Wieczerzy Pańskiej; inaczej nauczających ODRZUCAJĄ.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości