Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Iwona » Wt paź 04, 2016 21:10

Ja też przyglądałam się wczoraj temu niekończącemu się potokowi , w przeważającej części młodych, zadbanych kobiet, ubranych na czarno, z czarnymi parasolami, przemieszczających się w kierunku Starego Miasta w Warszawie. Ja, ubrana w pastelowy płaszczyk, z kolorowa parasolką (bo cały dzień padało), czułam się jak i intruz, mijając te osoby. I czułam na sobie ich potępiające ( a może tylko zdziwione...) spojrzenia.
Tak, na naszych oczach powstaje nowe tzw. OTWARTE społeczeństwo; otwarte na aborcję, za chwilę na eutanazję, na nowe niekonwencjonalne związki międzyludzkie (pary homoseksualne, poliamorię, czyli "malżeństwa kilkuosobowe", już słyszałam w radiu Tok Fm, że zakazy kazirodztwa nie maja sensu w dobie środków antykoncepcyjnych, etc. Powstają zręby nowej cywilizacji, już nie chrześcijańskiej.
Ciekawe, czy my luteranie zdołamy uratować przed tą nawałą nowoczesności nasz Kościoł ...
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez winston » Wt paź 04, 2016 22:25

Win32 napisał(a):Piszesz " z innej cywilizacji" ? To cywilizacja śmierci. Świetnie jej genezę przedstawia wyświetlany wczoraj w TVP film Grzegorza Brauna. Dostaje się tam ,w jednym
z komentarzy wypowiadanym ustami pani Magdaleny Gawin, również krajom protestanckim, które w perspektywie historii chętniej zajmowały się eugeniką
niż kraje katolickie. Tu nie mam wiedzy by móc tę tezę zweryfikować, myślę jednak,że społeczeństwa wyrosłe z tradycji protestanckich to nie to samo co
członkowie kościołów protestanckich w tych krajach. Przynajmniej na przełomie XIX i XX wieku.
Osoby występujące w czarnych marszach w większości przypominają mi postaci demoniczne, diabelskie. Tylko spójrzcie na te fizjonomie - są przerażające.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/31074 ... acji-zycia
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/31063 ... denta-dudy


1. Co do przytoczonego przez ciebie filmu (do którego link podałem w poprzednim wpisie), to jeszcze raz zachecam wszystkich do jego obejrzenia - naprawdę warto!

2. Co masz na myśli pisząc, że społeczeństwa w tych krajach, to nie to samo co członkowie kościołów? Moglbys rozwinąć, bo nie jestem pewien czy zrozumiałem. Z gory dzięki.

3. Jeśli chodzi o fizjonomie, to mi na pierwszy rzut oka przypominają raczej zwykłych narkomanów (blada, ziemista cera, niska waga ciała, etc.). Diabelskie postacie? Owszem. Ale osobiście stawialbym w pierwszej kolejności na bandę zaćpanych anarchistów, swołocz z dolnych warstw marginesu społecznego. Choć jedno nie wyklucza drugiego...


Pzdr
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez anolis » N paź 09, 2016 12:37

winston napisał(a):(...)
3. Jeśli chodzi o fizjonomie, to mi na pierwszy rzut oka przypominają raczej zwykłych narkomanów (blada, ziemista cera, niska waga ciała, etc.). Diabelskie postacie? Owszem. Ale osobiście stawialbym w pierwszej kolejności na bandę zaćpanych anarchistów, swołocz z dolnych warstw marginesu społecznego. Choć jedno nie wyklucza drugiego...


Nierzadko, na podobnych zdjęciach, widywałem oblicza ludzi tak rozmodlonych i tak mocno wierzących, że to chyba z miłosierdzia tak im gęby wykrzywiało.
Zrobienia dobrego zdjęcia, pasującego pod treść, nie jest aż tak trudne.
Natomiast sztuką jest tak wytwornie bluzgać na ludzi, jak uczynił to niejaki winston.
Takim różnym winstonon dedykuję wywiad z Tomaszem Terlikowskim. Można się z nim zgadzać całkiem, trochę lub wcale, ale życzyłbym sobie, żeby przynajmniej co dziesiąty katolik miał w sobie tyle kultury co rzeczony. Również w krytyce ruchów przeciwnych.

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/982217,terlikowski-o-aborcji-czarny-protest-wywiad.html
anolis
 
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez winston » N paź 09, 2016 20:43

Ja natomiast, takim różnym anolisom - co to z braku ambitniejszej rozrywki (choć braków jako takich zapewne jest więcej, ale z powodow regulaminowych na rozrywce się skupmy) plują z zacietrzewieniem na wszystkie strony (może z wyjątkiem lewej) adpersonalnym jadem rozcieńczonym w pseudomoralizatorskiej, czerwonej mazi - proponuję, by skanalizowali swój indyczy zapał i wykorzystali go do zrobienia czegoś obiektywnie bardziej konstruktywnego, niż tępa obrona anarchistycznej swołoczy i - generalnie - antychrzescijanskiego elementu. Belka ci z oka wystaje Obrońco Moralności. I to czerwona.

życzyłbym sobie, żeby przynajmniej co dziesiąty katolik miał w sobie tyle kultury co rzeczony. Również w krytyce ruchów przeciwnych

Osobom o ciasniejszych umysłach spieszę z wyjaśnieniem. Antychrześcijańskie spędy nie są dla nas - katolików - "ruchami przeciwnymi". Jesteśmy chrześcijanami i " nasza mowa ma być prosta (...)"! Wiec proszę nie wciskac w kontekście kalolicyzmu tej eufemistycznej, czerwonej nowomowy!
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez anolis » N paź 09, 2016 21:09

I widzisz, winstonie,tą wypowiedzią właśnie dałeś dowód swojej głębokiej chrześcijańskiej postawy. Gratuluję - i dalszego rozwoju szczerze życzę.
Serdecznie pozdrawiam, aczkolwiek bez odbioru.
anolis
 
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Herbert » So paź 15, 2016 08:28

"Szef kampanii prezydenckiej Hillary Clinton John Podesta przyznał, że pomógł założyć dwie katolickie organizacje, których celem jest wywołanie zmian w Kościele katolickim. Była to odpowiedź na korespondencję od Sandy'ego Newmana, szefa lewicowej organizacji Voices for Progress, w której pisze on o "potrzebie »Katolickiej Wiosny«, w której katolicy sami wystąpią o zakończenie średniowiecznej dyktatury i wprowadzenie nieco demokracji, szacunku dla równości płci w Kościele katolickim", a także proponuje, by to ludzie od Clinton "zasiali nasiona rewolucji".
W odpowiedzi Podesta napisał, że właśnie po to, by wesprzeć zmiany "stworzyliśmy »Catholics in Alliance for the Commom God (CACG)«... podobnie jak »Catholics United«", ale zastrzegł, że jak w przypadku większość "wiosennych ruchów" zmiany muszą przyjść od dołu.
W artykule relacjonującym korespondencję Podesty dziennik "Catholic Herald" przypomniał, że pierwsza z wymienionych przez Podestę organizacji określana jest przez swych krytyków jako "koń trojański" mający na celu doprowadzenie do zmian w nauce Kościoła, a jej dyrektor Fred Rotondaro opowiada się za kapłaństwem kobiet, antykoncepcją, a także stwierdził kiedyś, że "seks gejów pochodzi od Boga"; natomiast "Catholics United" krytykowała biskupów, którzy odmawiali udzielania komunii politykom wspierającym aborcję."
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/oburzen ... kow/rx5b5l

"żona byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz była sekretarz stanu w administracji Baraka Obamy – Hillary Clinton – oświadczyła (2015), że "poglądy religijne" które krytykują "prawa reprodukcyjne" muszą zostać zmienione. (...) Dodała także, że rządy powinny wykorzystać swoją władzę do zmiany dogmatów oraz przekonań religijnych krytycznie odnoszących się do aborcji."
http://myslkonserwatywna.pl/hillary-cli ... zmieniona/
Herbert
 
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Herbert » Pt paź 21, 2016 08:57

Ciekawa reptymende znalazlem na stronie blogu bp Samca:
http://blogbiskupa.luteranie.pl/2016/10 ... iedzialek/
"Cóż można napisać w odpowiedzi na to, że Biskup mojego kościoła w kontekście aborcji ani razu nie wspomina o konieczności przyjścia do Pana Jezusa, wzywa natomiast do obowiązkowych konsultacji z psychologami? Solus Christus – tak często szermujemy tą zasadą, ale co ona dziś, dla nas, ewangelików tak naprawdę oznacza? Zbliża się jubileusz 500 lat Reformacji, który chcemy hucznie obchodzić przez najbliższy rok. Mamy wielkie plany (Ewangelickie Dni Kościoła, które maja pochłonąć 600 tys. zł). Czy może raczej nie powinniśmy paść na kolana i zorganizować Ewangelickich Dni Pokuty za to, jak daleko odeszliśmy od zasad reformacyjnych, które ciągle powiewają na naszych sztandarach, ale tak naprawdę nic już dla nas nie znaczą?"
Herbert
 
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Iwona » Pt paź 21, 2016 21:35

To ja dodam jeszcze ten wpis:

Vojanius 6.10.2016
Chrześcijański biskup, który akceptuje decyzję o zabójstwie, jeżeli zabójca przed dokonaniem czynu skonsultował się z dwoma psychologami.
Widzę, że bp Samiec bierze przykład z Deutsche Evangelische Kirche.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez winston » So paź 22, 2016 14:33

W KRK mamy taką a nie inną strukturę - hierarchiczną, "skostniałą", " średniowieczną", "ociężałą"... w każdym razie na pewno nie nowoczesną :) Strukturę często krytykowaną nawet przez samych wiernych. Fakt - proces decyzyjny jest dosyć powolny a czasem nawet da się zauważyć wszechogarniającą niemoc (co jest dosyć irytujące). ALE! Ale to właśnie dzięki niej (tej strukturze) nie dojdzie u nas nigdy do upadku moralnego Kościoła. Nawet lewicujący papież (choć nie uważam za takiego Franciszka) nie jest wstanie zarazić Kościoła moralną zgnilizną; nie jest w stanie zmienić nauczania Kościoła.

Może KEA powinien rozważyć zmianę struktury organizacyjnej? Oraz ukonstytuować swoje nauczanie w taki sposób, by jego zmiana graniczyła z niemożliwością. Co o tym sądzicie?


---------
Prawdziwym katolikom (prawdziwym - w odróżnieniu od " katopozerów") leży na sercu dobro innych Kościołów. Upadek moralny jakiegoś Kościoła protestanckiego szkodzi zarówno całemu chrześcijaństwu (protestanci to najwieksza grupa chrześcijan na świecie), jak i pośrednio Kościołowi RK (pokazując fałszywą alternatywę).


Wszystkie wspólnoty chrześcijańskie powinny się zjednoczyć (nie w sensie ekumenicznym, tylko raczej strategiczno-taktycznym) w walce ze Złym, bo tak bezrefleksyjnej tolerancji (graniczącej z akceptacją!) dla grzechu, to chyba w dziejach jeszcze nie było...

Pozdro
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez anolis » So paź 22, 2016 23:48

Jak sobie przeczytałem tekst na blogu bpa Samca, to mam zupełnie inne odczucia niż niektórzy komentatorzy.
Biskup (bardzo czytelnie zresztą) pisze o przepisach ustawy antyaborcyjnej. Podkreślę: o przepisach ustawy. Być może (dla niektórych) powinien oczywiście pisać o solus Christus, ale przynajmniej ja nie bardzo rozumiem, jak się ma solus Christus do ustawy, która ma obowiązywać wszystkich niezależnie od wiary i wyznania. Może rzeczywiście, zamiast do psychologa, należałoby wysłać ateistkę do duchownego - byłaby to niewątpliwie niezapomniana rozmowa dla obu stron. Tylko jak to zapisać w ustawie?
Pomijam fakt, że jak ktoś wyznaje zasadę solus Christus, to raczej nie ma pokusy aborcji, a w razie czego znajdzie drogę do duszpasterza, ale widocznie nie jest to dla wszystkich równie zrozumiałe.
Aha, jeśli ktoś zamieszcza posta, w którym zwraca się do Biskupa Kościoła per "pan", jak to ocenić? Jako głupotę czy chamstwo? Do tej pory per "pan" najchętniej, z rozkoszą, mawiali do i o duchownych wojujący ateiści. A tu proszę - "obrońca wiary", a ten sam poziom.
anolis
 
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron