Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Iwona » So cze 18, 2016 12:15

To nie końca tak, Elżbietko. To nie jest "wolność wyboru". Może lepiej podać oficjalną wersję:

"Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP opowiada się zdecydowanie za ochroną życia i to od jego poczęcia. Z biblijnej nauki o Zakonie i Ewangelii bierze jednak wskazanie, że nie on winien wymierzać sprawiedliwość. Ochrona prawna, jej forma i wypełnienie jest rzeczą odpowiedzialności władzy świeckiej: Państwa i jego organów."
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez B! » N cze 19, 2016 09:44

... myślę z całej tej rozmowy wynika właśnie że słowo ABSOLUTNIE jest nie do końca trafne. Bo oczywiste jest że są i będą przypadki gdzie nie da się niczego absolutnie zakazać zakazać (aborcji), sęk w tym żeby nie poszerzać a wręcz ograniczyć listę przypadków w której aborcja jest i byłaby możliwa...
B!
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz mar 05, 2015 12:06
wyznanie: chrześcijanin - narazie tyle
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez winston » Śr cze 29, 2016 20:01

Elżbieta napisał(a):KEA w Polsce zostawia swoim członkom wolność wyboru, chociaż podkreśla, że to jest grzech

No i co z tego? Kościół może sobie również stwierdzić, że Ziemia jest płaska. I co to zmienia?
To jest właśnie postawa, którą ja określam jako sekciarstwo, o którym już chyba kiedyś wspominałem ( KEA to, KEA tamto, my to robimy tak, a nie tak, blablabla). Zachowanie najbardziej charakterystyczne dla konwertytów, u których w zdecydowanej większości nie potrafię dostrzec pobudek duchowych dla zmiany wyznania... Z wiarą ma to niewiele wspólnego...



A co do tematu, to jedyną dyskusyjna kwestią jest usuniecie ciąży w przypadku zagrożenia życia matki. Takie zabójstwo jest rodzajem samoobrony i to z pewnością należy wziąć pod uwagę.
W pozostałych przypadkach zabicie dziecka jest niedopuszczalne.
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » Śr cze 29, 2016 21:29

Zachowanie najbardziej charakterystyczne dla konwertytów, u których w zdecydowanej większości nie potrafię dostrzec pobudek duchowych dla zmiany wyznania... Z wiarą ma to niewiele wspólnego...


Winston - a skąd wyciągasz takie wnioski ? Ja nigdy nie byłam w innym Kościele, jestem Luteranką od urodzenia, od pra pra pradziadów. Gdybym nie wierzyła, to nigdy bym się nie zajmowała forum. Na przyszłość radzę Ci, byś zanim wyciągniesz wnioski i ogłosisz je tutaj, sprawdź czy czasem mają one z prawdą cokolwiek wspólnego
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez winston » Śr cze 29, 2016 22:46

Elżbieta napisał(a):
Zachowanie najbardziej charakterystyczne dla konwertytów, u których w zdecydowanej większości nie potrafię dostrzec pobudek duchowych dla zmiany wyznania... Z wiarą ma to niewiele wspólnego...


Winston - a skąd wyciągasz takie wnioski ? Ja nigdy nie byłam w innym Kościele, jestem Luteranką od urodzenia, od pra pra pradziadów. Gdybym nie wierzyła, to nigdy bym się nie zajmowała forum. Na przyszłość radzę Ci, byś zanim wyciągniesz wnioski i ogłosisz je tutaj, sprawdź czy czasem mają one z prawdą cokolwiek wspólnego

Na litość boską! Przecież nie sugeruje, że jesteś konwertytką, zmiłuj się... Odnioslem się do postawy i napisałem, gdzie się z nią najczęściej stykam! To tylko taka dygresja... Dżizys, czy wszystko trzeba ci tłumaczyć jak... A może po prostu wykorzystujesz każdą możliwosc, żeby się mnie czepić? Już sam nie wiem co o tym myśleć :|
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » Cz cze 30, 2016 00:02

Nie miałam najmniejszego zamiaru Ciebie się czepiać, ale sam się zastanów, co ja mogłam sobie pomyśleć, jeżeli mnie zacytowałeś i skomentowałeś mój post.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Herbert » Pn paź 03, 2016 17:15

Obawiam sie niestety udzialu niemalo KODowych ewangeliczek w "czarnych marszach".
Herbert
 
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Herbert » Wt paź 04, 2016 07:41

ROZLAMU JEDNAK BYM SIE OBAWIAL! DOKAD MIELIBYSMY POJSC?
"Nie jestem osamotniony w poglądach, że czynnego homoseksualizmu i aborcji nie da się pogodzić z nauką Pisma Świętego. Na szczęście konserwatywne stanowisko ma zdecydowaną większość na Synodzie naszego Kościoła i nie zanosi się na to, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie." (2013)
"Zdaje sobie z tego sprawę, że w moim Kościele są osoby myślące inaczej niż ja. Jednak, gdyby kiedyś takie poglądy uzyskały większość, doszłoby do rozłamu wśród polskich luteran."
Miałem zostać pastorem
Z Cezarym Gmyzem, znanym dziennikarzem śledczym i polskim protestantem, rozmawia Artur Stelmasiak
http://www.niedziela.pl/artykul/103888/ ... c-pastorem (2013)
Herbert
 
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez winston » Wt paź 04, 2016 12:26

https://vimeo.com/106051008


To jest film z 2010 roku, wyświetlany kiedyś na kanale Planete. Wczoraj został puszczony po wiadomościach w TVP. Ogladnalem go wczoraj po raz pierwszy. Myślałem, ze nic mnie juz w życiu nie zaskoczy... Jestem poruszony, a to jest u mnie rzadkość!

Proszę go ogladnąc od poczatku do końca. W skupieniu.
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Martin76 » Wt paź 04, 2016 20:01

Zawsze mnie zastanawiało, jak te niby głęboko wierzące osoby (abstrahuję od wyznania) godzą przekaz ewangeliczny i naukę Kościoła z popieraniem aborcji. Albo są tak głupie, albo mamy do czynienia ze złą wolą, albo z jakimś faktem z przeszłości tych osób bądź ich bliskich, który powoduje, że stoją po tamtej stronie. Wczoraj swoją drogą przyjrzałem się marszowi w Częstochowie i raczej nie podejrzewam tego towarzystwa o bliskie związki z jakimkolwiek Kościołem. Był nawet transparent ws. delegalizacji KRK. W sumie niczym mnie nie zaskoczyli, ale odniosłem wrażenie, że mam do czynienia z ludźmi z jakiejś zupełnie innej bajki (cywilizacji).
Martin76
 
Posty: 28
Dołączył(a): Śr wrz 30, 2015 13:05
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron