Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Łotwa zniosła ordynację kobiet

Co słychać u naszych braci z innych krajów

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Iwona » Pn cze 13, 2016 21:25

Zechciej łaskawie zauważyć, że ja nie komentuję nigdzie słów pani Antje Jacelyn, a jedynie je przytaczam. Ale jeżeli powinnam coś powiedzieć, to może tylko to, że ja osobiście wolałabym, żeby duszpasterz (kaznodzieja) kładł zawsze nacisk na to, że do nieba droga prowadzi wyłącznie poprzez Usprawiedliwienie z łaski przez wiarę i nie podsuwał innych ścieżek ....
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Herbert » Wt cze 14, 2016 08:37

"Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować będę." (Flp 1, 18)
Herbert
 
  

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Iwona » Wt cze 14, 2016 09:38

Herbercie, słowa ap.Pawła pięknie brzmią .... Ja mam jednak wątpliwości czy praktyki luterańskich kościołów skandynawskich są "zwiastowaniem Chrystusa"...?
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Herbert » Wt cze 14, 2016 10:05

Ja tez. Ale poki jest czytana Ewangelia i sa sprawowane sakramenty, zawsze jesz szansa ze Bog kogos dotknie - nie dzieki, lecz mimo kazania!
Herbert
 
  

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Iwona » Wt cze 14, 2016 22:43

Zgoda. Dostrzegłeś optymistyczną stronę tej kwestii "skandynawskiej" .....
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron