Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Boże Narodzenie

Re: Boże Narodzenie

Postprzez Aleksander » Śr gru 30, 2015 23:28

Odnośnie daty Narodzenia Pańskiego czytałem kilka lat temu artykuł bardzo dobrze argumentujący, że data 25 grudnia jest bliska wszystkim danym pochodzącym z Pisma Świętego. Chrześcijanie nie powinni się wstydzić daty.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Boże Narodzenie

Postprzez Elżbieta » Cz gru 31, 2015 00:21

Chyba to samo czytaliśmy :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Boże Narodzenie

Postprzez Trubel » Cz gru 31, 2015 12:58

Zadałam to pytanie, ponieważ natknęłam się już dawno temu na artykuły czy filmy zarzucające chrześcijanom "podbieranie" pogańskich tradycji i zwyczajów. nawet poznałam kolegę, który usilnie próbuje mnie przekonać, że "nie wiem w co się pakuję" i "jeszcze odejdę z jakiegokolwiek Kościoła" :D głownie uraz ma do katolików ale ponieważ ja jestem jedną nogą jeszcze w katolickim to trochę mnie to boli. Poza tym cała moja rodzina i większość znajomych są katolikami. Dużo praktyk pokrywa się z pogańskimi, więc jest to tym bardziej kontrowersyjne.
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: Boże Narodzenie

Postprzez Elżbieta » Cz gru 31, 2015 13:41

Mam nadzieję że rozwialiśmy Twoje wątpliwości .
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron