Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Luteranizm Uzdrowienia

Re: Luteranizm Uzdrowienia

Postprzez Jacek » N kwi 19, 2015 07:04

Jest takie powiedzenie; Niezbadane są wyroki Boskie. Czesto sam Bóg posługuje się człowiekim aby niesc ratunek drugiemu człowiekowi, są głosne wypadki na swiecie gdzie medycyna rozkladała ręce z bezsilnosci, a wiec nie jest to przypadek. Podobnie ma sie rzecz z wizjonerami, ktorych Bog obdarował zdolnosciami paranormalnymi aby mogli ostrzegać swiat, ale nienalezy tego łaczyc z zakazanym wrózbiarstwem.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Luteranizm Uzdrowienia

Postprzez blaisee » So kwi 25, 2015 17:57

To jest wszystko prawda co mowicie ze Bog dziala ze uzdrawia itd. Ale dzis ciotka katoliczka byla tym "uzdrawianiu" i wyglada to tak ze owy charyzmatyk (albo uzdrowiciel jak go zwa ludzie choc on powtarza ze nie jest uzdrowicielem bo to nie on uzdrawia) modli sie i naklada rece a ludzie padaja - Czyli historia znana z Ruchu Zielonoswiatkowego. Co o tym sadzicie? Bo ja nie wiem :? Glownie to padanie mnie odrzuca bo kojarzy mi sie to z Bennym Hinnem i jego marynarka
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Luteranizm Uzdrowienia

Postprzez ewangelik » N kwi 26, 2015 11:27

Może wydaje nam się to dziwne, ale jeśli coś się dzieje w imieniu Jezusa Chrystusa nie możemy powiedzieć, że jest to czynione mocą szatana(Mt 12,22-31).
ewangelik
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt lis 20, 2012 10:10
wyznanie: luterańskie
  

Re: Luteranizm Uzdrowienia

Postprzez magda » Śr gru 02, 2015 12:09

Dziwne rzeczy tu przeczytałam , ktoś pisze ze nawrócenie sie jest to proces i to trwający do końca rzycia , dla mnie to bardzo duza herezja . Człowiek się nawraca jeden raz decyduje sie iśc za Jezusem umrzeć z nim dla tego świata i żyć dla Królestwa Bozego w tym momęcie staje sie świetym dzieckiem Bozym jest nowonarodzony , nie ma już starego człowieka jest nowonarodzone czyste dziecko Boze , nawet jesśli zgrzeszy ma rzecznika i Ojca Jezusa ,który sie za nim wstawia i należy do czystej oblubienicy Chrystusa świetego i czystego kościoła. Natomiast praca nad podązaniem za Jezusem , uczenie sie stapać po jego krokach , przestrzgac jego przykazania i wędrowanie po bardzo wąskiej drodze to jest proces, bardzo mnie tez dziwi że nie macie wiary w to ze Duch świety może działać i teraz przez ludzi . Oczywiście nawróconych a nie takich któży jeszcze nie zwlekli z siebie starego człowieka. Bardzo jestem zdziwiona. Czy Luteranie są protestantami i postepują wedłóg 5 sola czy nie???? Czy ktoś moze mi wytłumaczyc na jakiej podstawie twierdzi ze nawracanie to proces , bo nie umien sobie tego praktycznie wyobrazić ze jestem np nawpół nowonarodzona lub częściowo tylko dzieckiem Bożym , No a co z Duchem świetym w takim nie całkiem nawróconym człowieku.
Avatar użytkownika
magda
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 02, 2015 11:30
wyznanie: protestanckie
  

Re: Luteranizm Uzdrowienia

Postprzez Elżbieta » Śr gru 02, 2015 12:54

Droga Magdziu, nie masz się co dziwić tym rzeczom które tu czytasz. Kościół Luterański jest jednak nieco inny niż Twój.
Nie masz racji uważając że człowiek nawraca się raz na całe życie i jest to akt jednorazowy i skończony. To prawda że człowiek całe życie się uczy i do końca życia się zmienia, jego wiara również. Jest również prawdą, że człowiek czasami przestaje wierzyć. Nic nie jest raz na zawsze, trzeba o swoją wiarę dbać bo może się zdarzyć tak jak mówił masz Pan, że Słowo Boże upadnie na kamienisty grunt i wiara człowieka zamarze, a nie będzie się rozwijać.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Luteranizm Uzdrowienia

Postprzez magda » Śr gru 02, 2015 13:55

Co oznacza że jest nieco inny, to chyba nie znaczy innej Ewangelii??? Jak to przestaje wierzyć , ja sobie tego nie wyobrażam , Nie miałam nigdy niewiary może błądziłam w jakiś doktrynach może grzezyłam ale nie wyobrazżam jak można w Jezusa nie wierzyc na jakiś czas.
Avatar użytkownika
magda
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 02, 2015 11:30
wyznanie: protestanckie
  

Re: Luteranizm Uzdrowienia

Postprzez Elżbieta » Śr gru 02, 2015 14:04

To że sobie nie wyobrażasz, to nie znaczy że tak nie bywa. Ostatecznie skądś ci niewierzący musieli się wziąć.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Luteranizm Uzdrowienia

Postprzez Aleksander » Śr gru 02, 2015 14:57

Magda, problem jest ukryty we wszystkich terminach które użyłaś, a które w różny sposób rozumiemy: co to znaczy stać się "członkiem" Królestwa Bożego, narodzić się na nowo, stać się nowym człowiekiem. Łączy nasze poglądy ( twój i mój) postać Ducha Świętego. Bez Niego żaden człowiek nie otrzyma tych darów o których mówimy. Jednak różnica polega na tym jak rozumiemy takie terminy. Najprawdopodobniej wszystkie te terminy rozumiesz w kategoriach ontologicznych, czyli następuje trwała zmiana naszej natury, której już cofnąć nie można. Jednak Pismo Święte nie mówi w takich kategoriach. Gdyby taka zmiana następowała człowiek nie musiał by już polegać w swoim zbawieniu na Duchu Świętym, lecz wystarczyło by skupić się na swojej naturze. Na tym polegał poważny błąd Johna Wesley, który wierzył że człowiek może za życia osiągnąć bezgrzeszność.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Poprzednia strona

Powrót do Idee Luteranizmu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości