Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Liturgia Eucharystii

Czym jest nurt wysokokościelny i jakie jest jego miejsce we współczesnym Luteranizmie

Re: Liturgia Eucharystii

Postprzez Elżbieta » Śr lip 22, 2015 07:40

Nie przeczę, liturgia jest liturgią i uważam, że ta obowiązująca obecnie jest piękna i właśnie w wolnych Kościołach brakuje mi jej właśnie.
Chodziło mi o to, że nie jestem za zmianą liturgii, że wolę tą, która jest.
Zgoda, że wszelkie psalmy, są przykładami modlitw, tylko proszę zwrócić uwagę, na modlitwę, którą dał nam Jezus, kiedy uczniowie pytali jak mają się modlić. Jest przecież prosta i niczego jej nie brakuje.
Chciałam tylko powiedzieć, że ja wolę modlić się własnymi słowami, a nie nawet najpiękniejszymi, ale cudzymi.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Liturgia Eucharystii

Postprzez Grzegorz » Śr lip 22, 2015 20:48

Mi ta modlitwa uświadomiła coś o czym w tamtej chwili zapomniałem - że jesteśmy niegodni przyjmować Ciało i Krew Pańską.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Liturgia Eucharystii

Postprzez Elżbieta » Śr lip 22, 2015 21:56

Przecież Jezus ustanawiał ten Sakrament nie dla godnych, ale właśnie dla tych niegodnych. Przecież w tym Sakramencie mamy odpuszczenie grzechów, więc siłą rzeczy jest on właśnie przeznaczony dla grzeszników, aby przyjmując z wiarą miał społeczność z naszym Panem. Przecież Jezus przyszedł na świat aby dać życie za niegodnych , grzesznych ludzi. W Nim mamy zbawienie - z wiary, nie z uczynków, bo z uczynków nie został zbawiony żaden człowiek.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Liturgia Eucharystii

Postprzez Grzegorz » Cz lip 23, 2015 19:38

Wiem, zgadzam się oczywiście. Ale czasem łatwo mi popaść w samozadowolenie i przestaję myśleć w tych kategoriach.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Poprzednia strona

Powrót do Luteranizm wysokokościelny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości