Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez Jacek » Śr lut 11, 2015 10:18

Powyzszym ostrzegam przed stroną Luteranie Konserwatywni na FB, poniewaz strona nie reprezentuje interesow strony KONFESYJNI .PL Strona Luteranie Konserwatywni, wcale nie zajmuje sie tematyka wyznaniową w duchu konserwatyzmu luteranskiego , lecz jest tuba polityczna jednej ze stron konfliktu Ukrainy z Rosją. Wkomponowanie w logo flagi ukrainskiej obok Rozy Lutra swiadczy o kierunku jaki obrala ta strona. Polityka TAK ale tylko w interesie Kosciola Augsburskiego na swiecie. P. s. Wlasnie został tam zabanowany nasz moderator Ks. Jakub Retmaniak
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez Tomasz » Śr lut 11, 2015 20:50

Już poruszałeś chyba wcześniej temat tej strony. To nie jest nasz problem. Strona nie posługuje się szyldem "konfesyjnych" i nie jest z nami związana w żaden sposób. Nie interesuje mnie tematyka tam poruszana, nie zgadzam się z upolitycznianiem kwestii wyznaniowych i nie biorę w niej udziału.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez Grzegorz » Pt lut 13, 2015 18:06

Luteranie konserwatywni bardzo ok, odszedłem z facebooka, ale ceniłem sobie tę grupę. Informacje dot. konfliktu na Ukrainie owszem, pojawiały się (zresztą bardzo dobrze, popieranie Ukrainy jest w tym przypadku słuszne), ale poruszane były również tematy niezwiązane z polityką.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez cook » So lut 14, 2015 09:31

Popieranie Ukrainy jest słuszne? A konkretnie czego? Tego, że jedna mafia z Nowego Jorku szarpie się z drugą mafią z Moskwy wykorzystując do tego banderowskich zbrodniarzy. A ci wzorem swoich ojców z Wołynia mordują dzisiaj cywili w Doniecku?
cook
 
Posty: 24
Dołączył(a): N sty 19, 2014 16:36
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez Grzegorz » So lut 14, 2015 18:39

A konkretnie tego, żeby granice Ukrainy pozostały niezmienione.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez cook » N lut 15, 2015 00:38

Rozumiem. Czyli niech sobie banderowcy mordują ludzi i niszczą ich domy, byleby mafiozi z Kijowa nie stracili żadnej kopalni... Ty tak bezinteresownie czy liczysz na coś od nich? :-) A co do zmiany granic to niestety ale akurat banderowcy mają inne zdanie niż Ty. Oni uważają, że Przemyśl, Chełm i kilka innych miast powinno się znaleźć w granicach Ukrainy.
cook
 
Posty: 24
Dołączył(a): N sty 19, 2014 16:36
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez Grzegorz » N lut 15, 2015 07:21

Zwracam uwagę na fakt, że ofiary cywilne mają na swoim koncie obie strony konfliktu. Ważne jest aby to zakończyć - a każdy widzi, że to nie mafia z Kijowa, tylko mafia z Moskwy przedłuża i podsyca ten konflikt.

A jakaż to część Ukraińców chciałaby przyłączenia Przemyśla? Ekstrema zawsze można znaleźć, ale wątpię aby było to więcej niż kilka procent.

Poza tym jacy banderowcy?
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez cook » N lut 15, 2015 12:58

Trzeba pamiętać o tym, że narodowości na Ukrainie są dosyć wymiszane. Ostrzał na ślepo osiedli albo szpitali nie powoduje śmierci tylko Rosjan albo tylko Ukraińców. Cierpią wszyscy więc trudno mówić o ofiarach po tej albo tamtej stronie. Tym bardziej, że zwykłym ludziom ta wojna do niczego nie jest potrzebna. Natomiast o ile spadające na Donieck bomby są faktem, to nie słyszałem żeby zbombardowano Kijów albo Lwów.
Mówisz, że to mafia z Moskwy podsyca konflikt i gdyby nie jej upór to wojna dawno by się skończyła. Może to i prawda tylko, że krwawy pucz w Kijowie przeprowadziła mafia z Nowego Jorku i KGBiści pewnie nie będą chcieli dać za wygraną tuż pod własnym podwórkiem. Jedni i drudzy jeżeli uznają to za opłacalne to będą walczyć do ostatniego Ukraińca albo Rosjanina.
Pytasz jaka część Ukraińców popiera banderowców. Nie wiem, natomiast wystarczająco duża żeby mogli przeforsować uznanie Bandery za bohatera narodowego, stworzyć własne oddziały wojskowe a ostatnio nawet chcą przejąć dowodzenie całością armii, mieć swoich przedstawicieli w parlamencie i rządzie, ustami ambasadora w Polsce twierdzić że ludobójstwa na Wołyniu nie było i wiele innych. W Polsce też poczynają sobie coraz śmielej. Natomiast z całą pewnością jest ich więcej niż Polaków zdających sobie sprawę czym jest ideologia ukraińskiego nacjonalizmu i to przede wszystkim w praktyce a nie tylko w hasłach i propagandzie. A na domiar złego Polacy zdają się nie wyciągać niestety nauki z własnej historii, która lubi się powtarzać.
cook
 
Posty: 24
Dołączył(a): N sty 19, 2014 16:36
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez Tomasz » N lut 15, 2015 15:10

Problem konfliktu na Ukrainie budzi sporo kontrowersji. W naszym kraju ciągle prowadzi się spory i dyskusje na temat stosunku Polski do Ukrainy i Rosji. Nie chcę zabierać głosu w tej dyskusji, bowiem problem jest tutaj bardzo złożony, natomiast nie jestem ekspertem w dziedzinie polityki i stosunków międzynarodowych. Uważam tylko, że jako Polacy powinniśmy brać tutaj pod uwagę interesy naszego narodu, a jako chrześcijanie dobro każdego człowieka, niezależnie od narodowości.
Kwestie polityczne nie powinny jednak dominować na stronach i forach wyznaniowych, a tym bardziej nie wyobrażam sobie "manifestacji politycznych" w postaci zamieszczania w logo flagi Ukrainy i tryzuba. Tym bardziej, iż dla niektórych ludzi tryzub może budzić gorsze skojarzenia niż nazistowska swastyka.
Co do strony "luteranie konserwatywni", to na samym początku brałem w niej udział, ale z uwagi na rozbieżność poglądów zrezygnowałem z uczestniczenia w niej. Żyjemy w wolnym kraju i każdy może sobie zakładać portale i strony internetowe i prezentować swoje poglądy. Możemy się z nimi zgadzać, bądź nie.
Jeżeli został już poruszony ten wątek, to podzielę się tylko jedną refleksją. Gdy powstawała strona "luteranie konserwatywni", która miała być min. alternatywą dla zliberalizowanej grupy "luteranie w Polsce" - byłem przeciwny tworzeniu kolejnej strony (grupy luterańskiej) w internecie i proponowałem zjednoczenie sił pod szyldem "konfesyjnych". Byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby funkcjonował jeden silny i poważny portal luterański, niż kilka mniejszych rozbitych grup, które prędzej czy później rozpadają się, a wcześniej zaczyna robić się tam dziadostwo. Niestety, tak się nie stało.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez Grzegorz » Cz lut 19, 2015 19:03

Z tego co się orientuję, to Bandera nie ma oficjalnie tytułu bohatera Ukrainy. Został mu nadany przez Juszczenkę, ale później decyzję cofnięto, bo wywołała duże kontrowersje. Natomiast faktycznie w zachodnich regionach kraju jest to postać dość szanowana. Trzeba jednak pamiętać, że wielu Ukraińców może nie mieć świadomości tego, co działo się na Wołyniu i nie wiążą oni nazwiska Bandery z ludobójstwem.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia i komunikaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron