Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

czy bylo 2ch Jezusów na raz ?

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: czy bylo 2ch Jezusów na raz ?

Postprzez Jordan » Cz paź 16, 2014 13:17

Purpureus napisał(a):Nie ma potrzeby banowania mnie. Wbrew pozorom jestem nie tylko homo ale również sapiens, więc by nie burzyć waszej sielanki :wink: hydrami heterodoksji zaprzestanę swojego udziału w tym forum.

Purpureusie! Nie rezygnuj z dyskusji. Każdy ma prawo do własnego zdania. Nie musimy się z Tobą zgadzać, by w pokojowej atmosferze wymieniać poglądy i przekonania.

Pozdrawiam!
Jordan
 
  

Re: czy bylo 2ch Jezusów na raz ?

Postprzez Aleksander » So paź 18, 2014 08:47

Prawo mieć swoje zdanie ma każdy, i nikt tutaj o tym nie mówi. Używanie takiej argumentacji wskazuje poraz kolejny na chęć uczestników (Jordan i Purpureus) manipulować dyskusją. Żyjemy w wolnym kraju. Możecie Panowie założyć swoje strony internetowe i pisać wszystko co tylko przyjdzie do głowy. Nikt tego nie zabrania. Skorzystaliscie z ogromnej uprzejmości gospodarzy, że pozwolono wam tak długo męcić. Starczy! Przyszła pora wam obu odejść, lepiej to zrobić wam osobiście i bez wielkich tu wyzwisk i ogłoszeń jak bardzo ucierpieli od "prześladowań religijnych ". Dyskutować będziemy z chrześcijanami, a nie heretykami.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: czy bylo 2ch Jezusów na raz ?

Postprzez Tomasz » So paź 18, 2014 18:10

Cóż skoro zostałem wywołany do tablicy to odpowiem; Postawa jaką prezentują luteranie na tym forum wynika z uprzedzeń i jest pewną formą prześladowania religijnego.


Postawa, jaką prezentują luteranie na tym forum wynika z wierności ortodoksji. Twarde stanowisko w kwestiach wiary nie jest formą prześladowania religijnego ale uczciwym i szczerym postawieniem sprawy. Nie zgadzam się z fałszywym ekumenizmem. Jeżeli mam takie, a nie inne przekonania powinienem ich konsekwentnie bronić.

"heretyk" chrześcijański nadal pozostaje chrześcijaninem. Zatem życzę owocnych dialogów i wspólnych modlitw z islamistami i wyznawcami judaizmu. W tych okolicznościach wolę pozostac heretykiem.


"Heretyk chrześcijański" nie zawsze pozostanie chrześcijaninem. Natomiast co wspólnych modlitw islamistami i wyznawcami judaizmu, to osobiście nie widzę takiej możliwości z luterańskiego punktu widzenia. Jeżeli takie zdarzenia mają miejsce, to pozostaje mi tyko wyrazić ubolewanie.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: czy bylo 2ch Jezusów na raz ?

Postprzez Tomasz » So paź 18, 2014 23:46

Czyżby apologetyka luterańska była w tak złej kondycji? Apologetyka polega na neutralizowaniu najmocniejszych argumentów strony przeciwnej siłą argumentu a nie argumentem siły.

Jest w bardzo dobrej kondycji i argumentów jej nie brak. Nie ma sensu jednak prowadzić dyskusji, gdy druga strona jest zainteresowana wyłącznie propagowaniem herezji. O profilu tego forum pisałem już wiele razy i nie będę tego powtarzał.
Mmm sami luteranie na tym forum wspominali o wspólnych modlitwach z islamistami czy wyznawcami judaizmu.


Owszem - takie zdarzenia mają miejsce. Sam tego nie rozumiem i zdecydowanie się odcinam.

Na koniec mam prośbę o usunięcie mojego konta. Próbowałem to uczynic samodzielnie, ale widac bardzo nieumiejętnie.


Użytkownik nie ma możliwości usunąć konta. Może to uczynić administrator na wniosek użytkownika. Wniosek przyjąłem - zgodnie z przyjętym zwyczajem konto zostanie usunięte po 24 godzinach od zgłoszenia.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: czy bylo 2ch Jezusów na raz ?

Postprzez Grzegorz » Śr sty 07, 2015 19:03

Witold napisał(a):Póki co dwie grupy najbardziej kojarzone z nieuznawaniem Trójcy to adwentyści i ŚJ. Oba wyznania silniej opierają się na własnych publikacjach niż na Biblii.


Ależ, ależ! Adwentyści wierzą w Trójcę Świętą.

Jest jeden Bóg: Ojciec, Syn i Duch Święty, jedność trzech odwiecznie współistniejących osób.
za: http://www.adwent.pl/o-kosciele/zasady-wiary
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Poprzednia strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron