Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Bóg a eskalacja zła

Bóg a eskalacja zła

Postprzez sebastian » Pt kwi 11, 2014 13:42

Bóg a eskalacja zła.Dlaczego dobry Bóg pozwala na działanie złych duchów skąd pochodzi zło dlaczego Bóg nie nie ukróci działań złych ludzi?Problem istnienia zła jest najtrudniejszym z zagadnień i trudno je zrozumieć.Izajasz opisuje to w słowach ;Bo myśli Moje to nie myśli wasze a drogi Moje to nie drogi wasze ;Bóg jest Bogiem miłości stworzył świat z miłości i dla miłości człowiek może odpowiedzieć tej miłości tak lub nie.Gdy mówi nie rodzi się zło.Bóg nie stworzył zła dał ludziom wolność a świat przez niego stworzony był inny.Czasem Bóg dopuszcza na nas zło aby nas doświadczyć lecz z perspektywy czasu okazuje się że wychodzi nam to na dobre.Ma plan dla każdego .Kiedyś miałem problem ze słowami ;Zawsze się radujcie w każdym położeniu dziękujcie taka jest wola Boża w Jezusie względem was;.Zło dotyka człowieka ale nasz Pan w każdej sytuacji jest z nami ma władze nad złem i szatanem :D
sebastian
 
Posty: 41
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 20:15
wyznanie: KEA
  

Re: Bóg a eskalacja zła

Postprzez Jacek » So kwi 12, 2014 07:18

Zgadza sie. Bog tworzac swiat i czlowieka, dal mu nieograniczona wolnosc. Cena za nieograniczona wolnosc, sa drogi dobra i zla, ktorymi wolny czlowiek moze podazac. Cena za wolnosc sa takie konsekwencje; jak choroby, wojny, epidemie, katastrofy w przyrodzie.Cena wolnosci czlowieka, nie moze byc tylko strona pozytywna, lecz takze negatywna, bo to przeczylo by danej nam przez Boga wolnosci.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron