Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Zmarł ks. Jan Gross

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez damianon » Wt mar 25, 2014 11:48

W dniu dzisiejszym w Cieszynie, w wieku 76 lat, zmarł śp. ks. Jan Gross - proboszcz parafii ewangelickiej w Mikołowie...
http://www.bik.luteranie.pl/pl/nowosci/ ... ,1538.html
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez Elżbieta » Wt mar 25, 2014 13:47

Bardzo to przykre, a dla mnie osobiście tym bardziej przykre, że kilka dni temu zaprosił mnie do grona znajomych na fb.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez Tomasz » Wt mar 25, 2014 18:23

O śmierci ks. Jana Grossa dowiedziałem się dziś dopołudnia. Natychmiast podałem tą smutną informację na stronach naszego portalu. Ks. Jan Gross wspierał nas od samego początku. Przekazał nam mnóstwo materiałów, które publikowaliśmy na naszych stronach. Był duszpasterzem internetowym. Odpowiadał na wiele maili, które wpływały za pośrednictwem formularza pomocy duszpasterskiej na na portalu "konfesyjni". Na ostatni mail odpowiadał chyba niecałe dwa tygodnie temu.
Byłem cały czas w kontakcie z ks. Janem. Mieliśmy już niebawem spotkać się znów w Wiśle Jaworniku. Już się nie spotkamy.
Załączniki
IMG_7318b.jpg
IMG_7318b.jpg (93.76 KiB) Przeglądane 9679 razy
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez Witold » Śr mar 26, 2014 10:41

Cóż za fatalna seria. Oby znaleźli się godni następcy...
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez Elżbieta » Śr mar 26, 2014 14:27

Przypominam :
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 29 marca, o godzinie 12.00 z Kościoła Jezusowego w Cieszynie na miejscowy cmentarz ewangelicki.

Może ktoś zechce pojechać. Ja najprawdopodobniej pojadę z moim księdzem - o ile mi przeziębienie przejdzie
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Śr mar 26, 2014 20:53

I akurat dzisiaj musiałam o tym się dowiedzieć.... :cry: :cry: :cry:
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez Jonah » Śr mar 26, 2014 22:54

Mógłby ksiądz Jan za Apostołem powtórzyć: "W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem" (2 Tm 4: 6-7). Z nami go już nie ma, lecz naszemu żalowi winna towarzyszyć eschatologiczna radość, że spoczął w Panu. I nadzieja, iż my podobnie jak on wytrwamy.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez Tomasz » Śr mar 26, 2014 23:16

Odejście ks. Jana Grossa jest wielką stratą dla polskiego luteranizmu. ks. Jan, pomimo że był już na emeryturze nadal pracował dla Kościoła - aż do chwili śmierci. Szczególnie umiłował liturgię i ubolewał, że często współcześni luteranie nie przywiązują do niej należytej wagi. Min. dlatego zaangażował się w projekt odnowy liturgicznej - Wspólnoty Św. Pawła i współorganizował rekolekcje w Wiśle Jaworniku. Zawsze miał żal, że rekolekcje nie cieszyły się dużym zainteresowaniem w naszym Kościele. Byłem w Wiśle dwa razy i zawsze większą grupę uczestników stanowili Czesi.
Tegoroczne wiosenne rekolekcje zostały ustalone na 11 - 13 maja br. Nie wiem, czy w związku ze śmiercią ks. Jana nie będzie jakiś zmian, ale uważam że musimy kontynuować tutaj pracę ks. Jana Grossa. Przyjedźmy wszyscy na tegoroczne rekolekcje do Jawornika - niech będzie to nasze podziękowanie dla ks. Jana i jego pracy.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez ks. Jan Gross » N mar 30, 2014 17:03

Kochani, bardzo Wam wszystkim na te piękne słowa i ciepłe wspomnienia mojego Tatusia z serca dziękuję.

Również dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie.
Serdeczne Bóg zapłać

Elżbieta Gross
ks. Jan Gross
 
Posty: 9
Dołączył(a): N lut 12, 2012 22:08
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez Tomasz » N mar 30, 2014 17:16

Składam Pani oraz całej rodzinie serdeczne wyrazy współczucia.
Jak napisałem wcześniej - ks. Jan był z nami od samego początku, i pomimo że odszedł do domu Pana, zawsze z nami będzie. Na forum pozostanie konto Księdza, chociaż już nie zabierze głosu w dyskusji i nie odpisze na żadne pytanie. Naprawdę, trudno jest nam się z tym pogodzić.
Dziękuję Pani za zabranie głosu, choć przyznaję że gdy zobaczyłem zalogowanego ks. Jana miałem dziwne odczucia. Zapraszam do czynnego udziału w naszej stronie - ale już pod swoim loginem.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron