Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

ZGNIŁE OWOCE SZATANA

ZGNIŁE OWOCE SZATANA

Postprzez Jacek » Pt lut 14, 2014 20:38

Tak należy nazwać decyzję parlamentu belgijskiego, w sprawie decydowania o eutanazji małoletnich dzieci, rodzicom i chorym dzieciom. W pełni rozumiem czym jest bół, i jak cięzko się go znosi. Lecz dzisiaj medycyna posiada takie srodki przeciwbólowe. ktore pozwalają egzystować. Wg Pisma Swietego -samobójstwo może prowadzic do potępienia wiecznego. Czy belgijscy rodzice zdawają sobie sprawe, ze jest wiele wypadków cudownego pokonania choroby ? Zamiast podjąc wspolnie decyzje z dzieckiem o jego odejsciu z tego swiata, nie nalezy najpierw poprosić Boga o pomoc i Jego decyzje w tym zakresie ?. Jaki rodzic bedzie mogł spojzec dziecku w oczy i powiedziec; Zgodz się na eutanazje , bo niema dla Cibie ratunku ???? !!!!. Jak to sie ma do rodzicow, ktorzy zapozyczają się w bankach, u znajomych w rodzinie, ktorzy z milosci do swojego dziecka, potrafia przemierzyc kule ziemska aby znależc specjalistow-pediatrów, ktorzy będż mogli wyleczyc ich dziecko. To na oddziałach kardiochirurgi dzieciecej, znakomici specjalisci kardiochirudzy dzis potrafia przeszczepić serce kilku miesięcznemu dziecku , zeby z drugiej stronyy lekka reka zalegalizować samobójstwo jako zgodne z prawem. Swiat oszałał. Szatan rozdaje swoje zgniłe owoce ludzkosci. Dzis lewacka zachodnia Europa zezwala w niektorych krajach jak Hollandia, podac się eutanazji z powodu znudzenia się życiem !!!. Zwalcza sie programowo chrzescijanstwo w Europie, za to torując droge totalitarnej religii- Islamowi. Dlaczego koscioły luteranskie Europy -MILCZĄ !!!!!, czy przyjeły tradycyjna taktykę; Róbta co chceta ??
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZGNIŁE OWOCE SZATANA

Postprzez Elżbieta » Pt lut 14, 2014 21:13

Rzeczywiście taka decyzja jest aż nieprawdopodobna, chociaż to fakt, , straszne jest patrzeć na cierpienia dziecka i nie móc mu pomóc, bo muszę powiedzieć, że są przypadki, kiedy już największe dawki morfiny nie dają ulgi - i to jest najbardziej tragiczne ze wszystkiego. Nie chciałabym nikogo oceniać, ale ja nie byłabym w stanie zgodzić na eutanazję i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała patrzeć na cierpienie mego dziecka.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ZGNIŁE OWOCE SZATANA

Postprzez Jacek » Pt lut 14, 2014 21:31

Samobójstwo= Potępienie wieczne. Taki czlowiek nie jest juz Chrzescijaninem, działa wbrew Bogu i Jego planom wobec nas. Elu- Morfina, kochana to przezytek, dzisaj są takie srodki, ze nic nie czujesz procz otepienia. Moj sp. ojciec ktory był bardzo schorowny i cierpiał trzy zawały , miażdżyca tętnic, nowotór jelita grubego na co zmarł w wieku 86 lat, wyrzucił sporo pienedzy na ratowanie zycia, nawet w podeszłym wieku. Ale zmarł we snie, anastezjolog mowił ze nie czuł juz bólu, dostawał silne srodki, ale nigdy jako człowiek bardzo wierzący nie myslal aby ze soba skonczyć. Niestety cierpienie jest wpisane w nasze chrzescijanskie życie. Elu- to ostatnie twoje zdanie, bo nie mogę się połapać o co chodzi ?- dwa razy piszesz: nie. Pragne przypomnieć ze Belgia jest krajem o tradycji Rzymsko-katolickiej.
Ostatnio edytowano Pt lut 14, 2014 21:51 przez Jacek, łącznie edytowano 2 razy
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZGNIŁE OWOCE SZATANA

Postprzez Elżbieta » Pt lut 14, 2014 21:43

Rzeczywiście, mój błąd, bo zbyt wiele myśli mi się kłębiło na raz :), ale już poprawiłam.
Może rzeczywiście teraz już są takie środki, że chory już nic nie czuje, jednak mimo wszystko straszne jest patrzeć na nieuleczalnie chore dziecko.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ZGNIŁE OWOCE SZATANA

Postprzez Kubala95 » So lut 15, 2014 00:44

Jacek napisał(a):Samobójstwo= Potępienie wieczne


Ostrożnie z tą oceną, weź pod uwagę że samobójca jest często w tragicznym stanie psychicznym, nieraz cierpi na załamanie nerwowe. Odbierając sobie życie często nie myśli racjonalnie, wręcz nie wie co robi. Nie zastanawia się nad tym przeciwko komu ani z kim działa. To nie jego wina - często brakuje mu po prostu wsparcia bliskiej osoby, drugiego człowieka, który pomoże mu przetrwać trudną sytuację i pocieszy. Jednak miłosierny Pan Bóg przecież wszystko rozumie i może mu wybaczyć.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: ZGNIŁE OWOCE SZATANA

Postprzez Jacek » So lut 15, 2014 02:33

Czy 100 % samobojców to załamanie nerwowe i psychiczne, owszem duzy jest odsetek. Ale Pan Bog zapewne rozpozna osobe z choroba psychiczną czy samobojce , ktoremu poprostu zycie się znudziło z nadmaru dobrobytu. Jesli tego czynu jako konserwatywni luteranie oficjalne nie potepimy, to staniemy się cichym przyzwoleniem dla tego dzieła, a to juz tylko krok do zaakceptowania postanowien belgijskiego parlamentu. Nie mozemy wiecznie liczyć na pobłązliwośc Boga. Pan Bog jest litosciwy, ale to nieznaczy ze zmienia zasady gry.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZGNIŁE OWOCE SZATANA

Postprzez Elżbieta » So lut 15, 2014 02:44

Jacku, znasz myśli samobójców ? Znasz motywy nimi kierujące? Ja bym nie odważyła się zaszufladkować takiego człowieka. = Może lepiej zostawić tą sprawę Bogu ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ZGNIŁE OWOCE SZATANA

Postprzez Jacek » So lut 15, 2014 02:51

Elu- w poprzednim moim poscie napisałem, ze jest duzy odsetek samobojcow pod wplywem roznych chorób psychicznych, ale sa tacy ktorzy swiadomie przedawkowuja np. narkotyki, alkhol wiedzac o tym ze to jest dawka smiertelna. to jest swiadome dązenie do unicstwienia, Czasami czlowiek czyta ze jeden z drugim w liscie pozegnalnym napisał ze ma dosyc tego swiata ze jest znudzony bo miał wszystko i koczy ze sabą. Zadam Tobie Elu pytanie; Czy jestes za prawnym pozwoleniem na popełnienie swiadomego samobojstwa jakim jest eutanazja ? Czy szpitale mają słuzyc do odbierania życia czy do jego ratowania ?. Gdzie podziała się przysięga Hipokratesa ? Dlaczego juz zdążył na decyzję parlamentu zaeragować KrK i Cerkiew Prawosławna, a gdzie SFL, i poszczegolne koscioły krajowe ?- Pozostawia to dla decyzji osoby zaintersowanej?- zamiast wskazać zło i jako kosciol sie temu przeciwstawic pozostawia to cichym milczeniem w imie egoizmu i żle pojętej wolnosci ludzkiej ??? Wiadomo ze my niemozemy oceniac danego osobnika, my osądzamy czyn, powtarzam; CZYN !!!. Odrocimy sie plecami kiedy przyjdzie kolej na starców, chore niemowlęta ?? Wyobrazacie sobie co by powiedział Jezus do osoby planującej samobójstwo ? Moj ojciec tez cierpiał i to mocno przez ostanie dziesięć i odszedł do Boga wtedy jak Bog chciał. Mam jeden doskonały przykład z rodzinnej miejscowosci ; Gdzie jeden ze znanych mysliwych popełnia samobojstwo, tylko dlatego ze go zona zdradzała, faktycznie powód do odebrania sobie zycia !!.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZGNIŁE OWOCE SZATANA

Postprzez Elżbieta » So lut 15, 2014 06:37

Eutanazja i samobójstwo,to niby to samo, ale jednak jest pewna różnica. Ja myślałam o zwykłym samobójstwie, tz. myślałam, że Ty przeskoczyłeś na zwykłe samobójstwo.
Jeżeli chodzi o zwykłe samobójstwo, tak jak w przypadku Twojego myśliwego , to tu właśnie działają tak niesamowicie silne emocje, że człowiek staje się właściwie całkowicie niezdolny do racjonalnego myślenia. - I właśnie o takie przypadki mi chodziło.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ZGNIŁE OWOCE SZATANA

Postprzez Jacek » So lut 15, 2014 09:11

Czy Ty czy ja, w przypadku niepowodzeń zyciowych, wielkich problemów, bedziesz planować samobójstwo ? Czy czlowiek wierzący i pokładający ufnosć w Bogu, popełni samobójstwo?. Człowiek ktory mocno wierzy i ufa Bogu nigdy nie popełni samobójstwa, albowiem sam Bog da mu siłe i pomoc na przetrwanie. Jesli tak bedziemy tłumaczyć sambójców, to zaprzeczymy wierze i ufnosci Bogu. Każda sytuacja ma wyjscie. Ludzie zajmujący sie etyką nazywaja samobójstwo- tchórzostwem ucieczka od problemow dnia dzisiejszego. Jesli czyta nas w tej chwili potencjalny samobojca, i my ostro nie potępimy tego czynu, to zrozumie, ze moralnie jest to dopuszczalne, i ze my Jego rozumiemy?, to jest ciche przyzwolenie na popełnienie czynu. Przeciez kazdy z nas miał kiedys czy ma z czymś problemy np. ze zdrowiem, rodzinne, z pracą. Czy gdybysmy nie wierzyli w Boga, targnelibysmy się na własne życie?. Nieprawda ze nikt nie chce pomoc przyszłym samobojcom, są osrodki swieckie i koscielne, telefony zaufania z psychologiem i psychiatra 24 h. Ale jako osoba zyjąca rozumiem ze przychodzi nerwowe załamanie, gdzie ktos nie widzi wyjscia,ale niech chociaz przez swoją samolubnosc pomysli przez sekunde o Bogu i krzywdzie jaka zrobi rodzinie. Kiedy miałem moznosc rozmwawiac z konserwatywnymi duchownymi luteranskimi w Szwecji czy w Niemczech, kazdy z nich potępł czyn samobojczy, jako obrazę samego Boga. Bo tylko Bog i wyłącznie Bog decyduje kiedy Ty masz zakonczć życie i w jaki sposób na tym ziemskim padole. Pragnę ostrzec -ze niema to nic wspolnego z wolnoscia osobistą, wg. zasady ze to Bóg stworzył nas wolnymi, ale tez obwarował to przykazaniami. Albowiem każde zycie jest swięte. Biblia chroni zycie poczęte, az do poznej starosci, ale mowi tez w jakim wypadku mozna odebrac to zycie, ktore wyraznie jest zawęzone i tylko w przypadku; Wojny, Prawnego usankcjonowania kary śmierci w danym panstwie, lub w obronie osobistej. Dlatego Pismo Swiete sankcjonuje takie wypadki od reguły.
Ostatnio edytowano So lut 15, 2014 17:14 przez Jacek, łącznie edytowano 1 raz
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron