Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Przywrocić Karę Smierci w Panstwach UE

Przywrocić Karę Smierci w Panstwach UE

Postprzez Jacek » So sty 25, 2014 16:59

Wiem ze niektorym osobom na tej stronie, wyda sie ten pomysł nieludzki, wrecz antyhumanitarny. Ale jesli ktos ma ugruntowany odpowiedni pogląd w moim wypadku prawicowo-konserwatyno-luteranski, to przystanie na moją terorie. Mam swiadomosc o nieodwracalnosci pozbawienia kogos zycia w majestacie prawa. Ale nawet Pismo Swiete, akceptuje tego typu rowiązanie. Niemniej sprawa jest skomplikowana, a mianowicie w ktorym wypadku orzekac taka karę ? Juz za czasow PRL, slawetnej komuny, za przestepstwa typu zbrodnia, o podłozu kryminalnym, klasyfikowano w dwoch kierunkach; a/ zabojstwo w afekcie, gdzie nie orzekano kary smierci. b/ zabojstwo z premedytacja/ zaplanowane/ gdzie orzekano kare smierci, dalej idzie orzeczenie o niepoczytalnsoci, dalej mozemy klasyfikowac z wyzszych pobudek i nizszych pobudek. Uwazam jednak ze wykonanie kary smierci jako zadoscuczynienia spoleczenstwu i rodzinie osoby pokrzywdzonej, uzasadnia moralnie zastosowanie takiej kary. O pdjęciu decyzji powinno decydowac gremium nie tylko prawnikow, ale psychiatrow, psychologow, socjologow. Przyklad; Osoby lub organizacje planuja akt terorystyczny skierowany przeciwko niewinnemu spoleczenstwu=atak bąmbowy na osrodki publiczne, gdzie gina niwinni ludzie, inaczej nalezy spojzec na atak terorystyczny na polityka, ktory dziala na szkode spoleczentswa i narodu. Wynik jest ten sam- smierć, ale jedni dzialaja w sposob nieracjonalny atakujac niewinne osoby, natomiast drugi przypadek jest podyktowany tzw. koniecznoscią wyzsza. W pierwszym wypadku nalezy zastosowac kare smierci, zw zwględu na szczegolne okrucienstwo, natomiast w drugim dozywotnie wiezienie. Karane smiercią powinny byc napady rabunkowe, napady na osoby starsze, niedolezne, czy na małe dzieci, ktorych wynikiem jest- smierc. Niestety lewcka poprawnosc polityczna w Europie, znisosla kare ostateczna, czego wynikiem jest obecnie tocząca się sprawa seryjnego zabojcy Trynkiweicza, ktory juz zapowidzial ze nie odstapi od swych czynow wychodzac na wolnosc.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Przywrocić Karę Smierci w Panstwach UE

Postprzez cook » N lut 09, 2014 21:53

Ponieważ nikt nie zabiera głosu w tym wątku, to może ja napiszę co o tym myślę.
Po pierwsze, w totalitarnym i antychrześcijańskim państwie jakim jest UE jest niemożliwa do wprowadzenia. Nie będę tutaj pisał czym mogłaby się zakończyć chęć jej wprowadzenia, bo nie wierzę aby jakikolwiek kraj wchodzący w skład UE takiego ruchu próbował. Co ciekawe, państwa (podobno niepodległe) należące do UE mają w tej kwestii (i nie tylko w tej) mniej do powiedzenia do stanów USA, które państwami nie są.
Po drugie, myślę, że na forum było nie było chrześcijańskim i konserwatywnym nie wypada używać sformułowań typu
Jacek napisał(a):Ale nawet Pismo Swiete, akceptuje tego typu rowiązanie.
Według mnie chrześcijanin zabierając głos w jakieś sprawie zawsze powinien najpierw zastanowić się co w danej sprawie nakazuje nam Bóg (w Biblii) i zgodnie z tym się wypowiadać. Z cytowanego zdania można jednak odnieść wrażenie, że Słowo Boże jest którymś tam z kolei poradnikiem z ciekawymi pomysłami. Wieżę, że autor napisał tak "z rozpędu".
Po trzecie już starożytni rzymianie (np. Tacyt) wiedzieli, że państwo z dużą ilością skomplikowanych praw nie może sprawnie funkcjonować. Dlatego nie wydaje mi się, że rozciąganie kompetencji sądowych na psychiatrów, socjologów i innych "-ogów" to krok w dobą stronę. Żeby uzmysłowić sobie jaką władzę otrzymują w systemie prawnym różni specjaliści proponuję obejrzeć film "Side effects" z Jude Lawem. Kara powinna odnosić się do czynu a nie jego motywacji.
Po czwarte, pozdrawiam najbardziej aktywnego użytkownika forum.
cook
 
Posty: 24
Dołączył(a): N sty 19, 2014 16:36
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Przywrocić Karę Smierci w Panstwach UE

Postprzez Kubala95 » N lut 09, 2014 22:01

Wybacz, ale motywacja czynu ma ogromne znaczenie - skoro o każe śmierci, to zabójstwo w afekcie nie jest tym samym co zabójstwo kwalifikowane (czyli morderstwo). Oczywiście obydwa są złem, ale wściekłego człowieka który zabił kogoś, kto dotkliwie skrzywdził bliską mu osobę nie można porównywać z człowiekiem który z premedytacją zaplanował okrutny mord niewinnej osoby i nie szargały nim przy tym żadne emocje ani uczucia.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Przywrocić Karę Smierci w Panstwach UE

Postprzez Elżbieta » N lut 09, 2014 22:41

Też mi się wydaje, że motywacja jednak ma znaczenie.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Przywrocić Karę Smierci w Panstwach UE

Postprzez Jacek » Pn lut 10, 2014 06:38

Dlatego Prawo Karne, rozróżnia i klasyfikuje typy zabójstw. Nie mozna ta sama miarą sądzić zabojstwa w afekcie, a zabójstwem z premedytacją, dwie różne sprawy. Olbrzymia większosć na swiecie tzw. Konserwatywnych Protestantów w tym Luteran, opowiada się za karą smierci.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Przywrocić Karę Smierci w Panstwach UE

Postprzez Aleksander » Pn lut 10, 2014 09:33

Mieliśmy już dosyć burzliwa dyskusje na temat kary śmierci w innym wątku. Po mimo tego, że jestem za przywróceniem do naszego systemu karnego tej kary. Jednak brak jest woli politycznej wśród polityków oraz większości społeczeństwa. Dlatego realnie patrząc pozostaje tylko przekonywanie społeczeństwa do powrotu, do tego ze taka kara jest jak najbardziej humanitarna i zgodna z chrześcijańską wiarą.

Sent from my C5303 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Przywrocić Karę Smierci w Panstwach UE

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn lut 10, 2014 11:30

Jestem za!!! Koniec z darmowym dozywotnim wyżywieniem dla zwyrodnialców.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Przywrocić Karę Smierci w Panstwach UE

Postprzez cook » Pn lut 10, 2014 11:33

Przepraszam, ale użyłem pewnego skrótu myślowego, przez co nie zostałem zrozumiany. Pisząc, że kara powinna odnosic się do czynu a nie motywacji, miałem na myśli sytuację w której ktoś na przykład kradnie rower. Nie powinno mieć wtedy znaczenia czy ukradł go bo: chciał się tylko przejechać, chciał go sprzedać, chciał tylko pozbawić kogoś własności, czy może czuje nieodpartą potrzebę kradzieży choćby i bezsensowej. Ukradł i już. I za to powinien ponieść konsekwencje. To samo dotyczy morderstwa. W sytuacji gdy ktoś morduje drugą osobę, żeby przejąć jej majątek kara powinna być taka sama jak w przypadku gdy zamordowany zostaje lekarz dokonujący aborcji (np. Roeder - Tillman). Chociaż drugą sytuację, osobiście uważam za moralnie słuszną. Dlatego pragnę was uspokoić. Widzę różnicę pomiędzy zabójstwem (przypadowym, w afekcie) a morderstwem (zaplanowanym z premedytacją) i uważam, że są to dwa całkem różne czyny. Co ciekawe w polskim prawie karnym nie ma takiego pojęcia jak "morderstwo".
cook
 
Posty: 24
Dołączył(a): N sty 19, 2014 16:36
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Przywrocić Karę Smierci w Panstwach UE

Postprzez Jacek » Pn lut 10, 2014 13:53

Cook- faktycznie Ciebie ciężko zrozumieć , bo robisz nad tym zagadnieniem jakąś filozoficzną otoczkę. Zarówno Pastor Aleksander, Agniecha i Ja, wypowiadamy się w konkretnej sprawie. Jaki mają sens porównania kradziezy roweru i pytaniem w jakim celu tak kradziez została dokonana do zabójstwa z premedytacją ?. To nie ta skala porównawcza . trudno wnisokować o pozbawinie życia koogos kto ukradł rower a np. z wyrachowanym zabojcą ? My tu cały czas mowimy o zbrodni a nie o złodziejach.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Przywrocić Karę Smierci w Panstwach UE

Postprzez cook » Pn lut 10, 2014 17:12

A ja mówię o tym jak powinno funkcjonować prawo, czyli według jednakowych zasad w każdym przypadku czy to kradzieży czy oszustwa czy zabójstwa. Nigdzie nie napisałem że kradzież i zabójstwo mają jednakową wagę. Nie podoba mi się natomiast, że tak wielu przestępców unika kary ze względu na różne wybiegi typu niepoczytalność, zaburzenia psychiczne itp. A dzieje się tak dlatego że do decydowania o wyroku zapraszami są właśnie psychiatrzy, psycholodzy i inni.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
cook
 
Posty: 24
Dołączył(a): N sty 19, 2014 16:36
wyznanie: chrześcijanin
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron