Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Korwin-Mikke

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Aleksander » So lut 08, 2014 19:54

Jacek napisał(a):.... więc sugerowanie wielu ludziom przez wielu stronnikow JKM na tej stronie ze w złym kontekscie odbieramy wypowiedzi JKM, jest poprostu robieniem z nas baranów, iprobą wybielania tego osobnika.

Bardzo bym prosił o uważanie na słowa i nie pozorowanie konfliktów tam gdzie takie konflikty nie są tworzone. Być może pomocnym by mogło powstrzymanie się od opisów własnego odbioru moich słów oraz do ograniczenia się , że "się zgadza" lub "nie". Takie unsynuacje są poprostu nie potrzebne.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Jacek » So lut 08, 2014 20:02

Jak zauwazył pastor Aleksander moje stwierdzenie nie odnosi sie konkretnie do osoby pastora imiennie, Stwierdzenie ze niektore osoby , znaczy ze moga to tez byc inne osoby zwolennikow JKM ktorych tutaj nie brakuje. Chyba ze pastor przemawia w imeniu Kubali i Witolda ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Aleksander » So lut 08, 2014 20:07

Nie zamierzam toczyć kolejnej i niepotrzebnej potyczki słownej.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Kubala95 » So lut 08, 2014 20:26

Proszę Jacku nie myl OFE z prywatną firmą ubezpieczeniową. OFE to pewien rodzaj lokaty emerytalnej (przynajmniej w teorii), powstały w skutek porozumienia państwa z bankami i do niedawna udział w nim był obowiązkowy. Firma ubezpieczeniowa, to normalne prywatne przedsiębiorstwo, z którego usług klient korzysta albo nie. Innymi słowy zamiast ZUSu polisa na zdrowie, której (nie)wykupienie i wybór firmy są sprawą wyłącznie zainteresowanego.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » So lut 08, 2014 21:11

Nikt tu nie zamierza tworzyc konfliktów. Po prostu szokuje mnie stosunek Korwina do niepełnosprawnych, kobiet i zwierzat. Szokuje mnie też, ze mimo tych okropnych słów których Mikke uzywa dalej ma zwolenników. Mozna popierac jakąś partie prawicową, której szefowie nie sa tak prymitywni jak ten człowiek. Ja osobiście nie popieram żadnej partii ale z dwojga złego gdybym miała wybór PiS czy KNP Korwina wybrałabym PiS mimo że śmieszy mnie ich czołobitność KK i ciagłe gadanie o katastrofie smoleńskiej.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Kubala95 » So lut 08, 2014 21:40

Zaraz zaraz, faktycznie z niepełnosprawnymi potrafi przeholować, ale nie wiem o co chodzi z kobietami i zwierzętami ? Postuluje przecież żeby kobiety miały mnóstwo przywilejów, chłop na nie zarabiał, a one dbały tylko o siebie. W jego wizji małżeństwa małżonkowie mieliby od siebie sprawiedliwie nawzajem wymagać - mąż ma wymusić na żonie żeby ugotowała mu obiad, zajęła się dziećmi, uprała koszulę, a żona wymuszać na mężu pójście do roboty, obronę jej i dzieci, dbanie o stan techniczny domu itp. Wielokrotnie mówił przecież, że dawniej to kobiety rządziły światem i on chciałby powrócić do takiego porządku. Nikt z KNP nie chce odbierać wolności osobistej kobietom - jeśli nie chciałyby tak żyć to ich sprawa, mogłyby inaczej ułożyć sobie życie. Nie wiem więc, o co ta pretensja. Co do zwierząt w ogóle nigdy nie słyszałem jego wypowiedzi na ten temat.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Jacek » N lut 09, 2014 10:03

Z jednym musze sie zgodzic jesli chodzi o JKM, tzn Jego doskonała znajomość historii, i to ze nie boi się o tym mowić mam na mysli przeszłośc Piłsudskiego i Lenina, i wielu innych. Pamiętam jego odważne słowa o Pilsudskim, gdzie stwierdził ze dlatego nie poparł Powstania Wielkopolskiego, ani Powstań Sląskich albowiem był agentem najpierw Austro-Węgier, a po powrocie z twierdzy w Magdeburgu agentem niemieckiego sztabu generalnego , podobnie jak Lenin, i są na to mocne dowody. No- musze przyznac okreslic Piłsudskiego niemieckim agentem w kraju gdzie stał się bożyszczem to jest odwaga. Ps. JKM, ma po trochu korzenie Poznanskie czesc jego rodziny wywyodzi sie z Wielkopolskiej szlachty Korwinów.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Tomasz » N lut 09, 2014 14:47

Myślę, że rozmowa zaczyna już wykraczać poza ramy tematyki forum. Dopuszczamy wprawdzie czasami dyskusje w tematach politycznych czy historycznych, ale tylko do pewnych granic. W tym wątku powinniśmy ewentualnie rozmawiać na temat poglądów wskazanej osoby w kontekście wartości chrześcijańskich. Myślę, że tą kwestię mniej więcej omówiliśmy. Niektóre z głoszonych poglądów Pana JKM niestety takich nie prezentują.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Kubala95 » N lut 09, 2014 15:05

Z wartości typowo chrześcijańskim jest obrońcą klasycznego modelu rodziny, pojmuje małżeństwo wyłącznie jako związek kobiety i mężczyzny, neguje też wszelkie związki partnerskie.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości