Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Korwin-Mikke

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Kubala95 » So lut 08, 2014 02:43

Co do Auschwitz - pewne polskie czasopismo, a właściwie to jego serwis internetowy sprowokował bezczelnie i celowo olbrzymie nieporozumienie. Pozwolę sobie wyjaśnić prawdziwe znaczenie tej wypowiedzi. Praca w hitlerowskim obozie została porównana do pracy na formalną, nieśmieciową umowę, gdzie więźniowie mieli wyregulowany czas pracy i zapewnione wszystko niczym współczesny pracownik w państwie socjalnym. Ta ironia była niestety nieco nietrafiona, przez co większość zwróciła tylko uwagę na jej kontrowersyjne porównanie, a nie zgłębiła jej sensu. Otóż Korwin chciał powiedzieć, że ludzie z obozu woleliby pracować na umowę śmieciową, niż przebywać w takiej niewoli. De facto wcale nie "chwalił nazistowskich obozów pracy", a wręcz przeciwnie, ukazał patologię która tam panowała. Ale oczywiście banda marnych redaktorzynów, którzy szukają tylko chorej sensacji, wie lepiej co powiedział.

Drogi Jacku, oburza cię pomysł zniesienia "podstawowych praw pracowniczych", zapewne obawiasz się wyzysku ze strony pracodawcy. Zapominasz jednak, że również w interesie tegoż pracodawcy jest to, aby pracownik był w dobrej formie fizycznej i psychicznej. Po co przedsiębiorcy niedożywiony i wiecznie myślący o problemach (np. przyszłości swojej rodziny) człowiek ? Jego wydajność pracy byłaby znacznie niższa, niż w przypadku osoby z zaspokojonymi potrzebami. Nawet zimny kapitalista wykalkuluje, że bardziej opłaca mu się podnieść pensje pracownikom, niż narażać firmę na ogromne straty wynikające z małej sprawności pracowników.

Aha i minimalny etatyzm (minarchizm) ma naprawdę niewiele wspólnego z faszyzmem. To wręcz ideologie zupełnie przeciwne, faszyzm dąży do ścisłej kontroli rynku przez państwo, a nawet sterowania pojedynczymi przedsiębiorstwami, minarchizm natomiast oznacza minimalną ingerencję państwa w rynek i stawianie na jego samoregulację.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Jacek » So lut 08, 2014 07:47

Tak- czytałem w internecie projekt odnosnie ograniczenia praw pracowniczych ktory chce w Polsce wprowdzic Leviatan i Biussnes Center Club. To by nawet nie przeszło w myslach pozostałych krajach EU i u mnie w wyzej cywilizowanym kraju i narodzie w Szwecji. Tak- jestem prawicowym -radykałem, i dla mnie jest wazna pomyslnosc całych narodów, a nie jednostek. Tam gdzie niema sprawiedliwosci rodzi się bunt i niepokoje. I zapamiętajcie sobie to młodzi ludzie, ktorzy jeszcze zapenwe nie przepracowaliście 1o-lat, a tatus z mamusią synkowi pod gębe sprezentowali firmę. I tyle w tym temacie. Gdyby nawet obnizono podatki w Polsce, to znając mentalnosc niektorych polskich pracodawców, to i tak z tego tytułu nie podniesli by wynagrodzeń, i nadal stosowali smieciowe umowy wobec pracowników. Zyjecie w swiecie fantazji, mrzonek, i bajek nieralnych, A ta partia JKM powinna sie nzaywać ; Unia Polityki Nierealnej.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Jakub » So lut 08, 2014 08:40

Lubię Korwina-Mikkego, ale na takie samej zasadzie jak Ala Bundy'ego ze znanego amerykańskiego serialu. Można się pośmiać. Ale gdyby tacy ludzie jak Korwin-Mikke mieli decydować czy to o mojej Ojczyźnie, czy też o kraju w którym płacę podatki, to bym się sprzeciwił.
O ile Korwin-Mikke w dość inteligentny sposób wyłapuje pewne absurdy, to jego alternatywa wobec tych absurdów jest nierealna. Spowodowała by nie tylko ogromne szkody społeczne, ale również całą masę pochodnych temu konsekwencji. Były by to zmiany wyjątkowo bolesne dla Polski.
A jeśli chodzi o popularność JKM wśród młodych ludzi, to najlepszym komentarzem niech będzie to, że dla wielu z nich wielką wątpliwością było czy zagłosować za Korwinem czy za Palikotem.
W Polsce zgodnie z Konstytucją ma być społeczna gospodarka rynkowa. Czy jest w praktyce, to już inna sprawa.
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Jacek » So lut 08, 2014 10:22

Zgadzam sie z Jakubem. Tu nie chodzi o obniżenie podatkow, tylko zmiane sposobu myslenia pracodawców. Niezpomne nigdy reakcji mojego przyjaciela -notabene własciciela bardzo dużej firmy budowlanej, ktory zatrudniał znakomitych fachowców w jednym z miasteczek Wielkopolski. Wykorzystywał wtedy duże bezrobocie na tym terenie,chawlił się w towarzystwie,ze zatrudnia na umowe-zlecenie, i płaci im uwaga fachowcom od 8-10 zl/h z chwilą otwarcia rynku pracy w UK i Niemczech wszyscy jak jeden pokazali mu środkowy palec, a zatrudniał 70 -osób, z dnia na dzien jedni drugich sciągali zagranice. Firma była na skraju upadku, był zmuszony zatrudnic pseudo budowlancow z Urzedu Pracy, gdzie tez pojakims czasie mu odchodzili. Wiec pomyslcie co w pierwszym rzedzie nalezy zmienic- MENTALNOSC PRACODAWCY !!!
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Aleksander » So lut 08, 2014 13:40

Jacek napisał(a):Tak- czytałem w internecie projekt odnosnie ograniczenia praw pracowniczych ktory chce w Polsce wprowdzic Leviatan i Biussnes Center Club. To by nawet nie przeszło w myslach pozostałych krajach EU i u mnie w wyzej cywilizowanym kraju i narodzie w Szwecji. Tak- jestem prawicowym -radykałem, i dla mnie jest wazna pomyslnosc całych narodów, a nie jednostek. Tam gdzie niema sprawiedliwosci rodzi się bunt i niepokoje. I zapamiętajcie sobie to młodzi ludzie, ktorzy jeszcze zapenwe nie przepracowaliście 1o-lat, a tatus z mamusią synkowi pod gębe sprezentowali firmę. I tyle w tym temacie. Gdyby nawet obnizono podatki w Polsce, to znając mentalnosc niektorych polskich pracodawców, to i tak z tego tytułu nie podniesli by wynagrodzeń, i nadal stosowali smieciowe umowy wobec pracowników. Zyjecie w swiecie fantazji, mrzonek, i bajek nieralnych, A ta partia JKM powinna sie nzaywać ; Unia Polityki Nierealnej.

Tak na wstępie, chcę uprzedzić ze mój post nie wynika z tego, że mnie obraził post Jacka. Nie tak łatwo jest mnie obrazić :-) Piszę dlatego ze obraz ludzi popierających JKM został przedstawiony (w sposób karykaturalny) w sposób, niestety, fałszywy. Jako młodych ludzi pochodzących z bogatych domów, którzy nie mają zielonego pojęcia o życiu.
Otóż mam prawie 40 lat. Jestem żonaty od 18 lat i mam 3kę dzieci. Najstarszy syn za rok idzie na uniwersytet.
Prace zawodową rozpocząłem w wieku 17 lat jako uczeń-stażysta operatora maszyn obrobczych, czyli frezera. W związku z tym, że Ukraina wtedy odłączyła się od Związku Radzieckiego przeżyła upadek wszystkiego. Nastała przerazliwa bieda. Jako czterech pracujących członków rodziny nie mogliśmy pozwolić sobie na mięso nawet raz w tygodniu. Wynajelismy pokój w trzy pokojowym mieszkaniu wietnamczykowi za 10 dolarów miesięcznie . Musiałem ustąpić swój pokój i dzielić jeden pokój z siostrą tylko po to, aby jakoś poprawić swój byt. Jednak ów wietnamczyk zachęcił mnie do tego, żeby znacząco poprawić swoje życie po przez ekstra wysiłek, zaangażować się razem z nim w handel. Więc pracowałem 5 dni w tygodniu jako frezer, natomiast w weekendy z moim partnerem w biznesie podróżowałem po dużych miastach w byłym ZSSR kupując tanio jeansy od wietnamczyków i przywożąc je do Kijowa spredawałem na bazarze. Przedsięwzięcie było bardzo ryzykowne i trudne. Byłem wiele razy okradany ze wszystkiego przez szalejącą mafię i bandytyzm. Podróżowanie zaś należałoby opisać w osobnym wątku. Moja mama przyłączyłą się do biznesu bardzo szybko i po roku czasu takiego wysiłku byliśmy wstanie wygrzebać się z biedy oraz zacząć już planować wyjazdy zagraniczne. Chcociaż nie planowałem tego w swoim życiu, to jednak podejmując się takiego wysiłku nauczyłęm się podstawowych zasad rynku i handlu. A wychowywałęm przecież jako "normalne" dziecko komnizmu, któremu tłuczono do głowy, że handel jest zły. W tym czasie nawróciłem się na chrześcijaństwo. Z jednej strony odnalazłem sens życia, z drugiej zaś strony ewangelicznie chrześcijanie przekonali mnie do tego, że kupowanie taniej a sprzedawanie drożej jest "nie biblijną zasadą". Niestety porzuciłem swoj biznes i niestety zajęło mnie poźniej wiele lat do tego aby zrozumieć , co rzeczywiście Pismo Święte uczy na temat biznesu i przedsiębiorczości. Jednak nie przestałem być aktywny życiowo, a całe swoje zainteresowanie przeniosłęm na służbę w Kościele. Postanowiłęm też zostać pastorem.
Przez dwadzieście lat mojego angażowania się w życiu Kościoła i ewangelizacji miałem tylko 3 lata, kiedy miałem wsparcie finansowe pozwalające mi nie pracować dodatkowo. Jeden rok w seminarium teologicznym w Kijowie. Natomiast w Polsce studiując w Seminarium przez 4 lata musiałem "ostro" pracować zawodo i utzymywać swoją rodzinę. Miałem dwie działalności gospodarcze. Pierwszą założyłem jeszcze jako student w seminarium. Zajmowałem się badaniami opinii publicznej oraz sprzedażą ubezpieczeń na życie. Drugą firmę założyłem w okresie przygotowywania się do ordynacji na pastora w Kościele Prezbiteriańskim w Warszawie. Zajmowałem zakładaniem ogrodów oraz systemów nawadniających.
Będąc ordynowanym prezbiterem i oddelegowanym do zakładania zboru w Legnicy miałem wsparcie finansowe tylko na pierwsze dwa lata. Niestety pieniądze się skończyły w Kościele już po trzecim roku i znowu trzeba wracać do zarabiania w innym zawodzie. Wymagało to poraz kolejny ekstra zaangażowania. Dlatego że tym razem po rozpoznaniu rynku pracy postanowiłem porócić do zowodu zdobytego za młodu, frezera., tylko tym razem postawiłem jeszcze za cel zdobycie większych umijętności programisty maszyn CNC. Zatem mieszkając w Legnicy pracowałem na 3 zmiany jako operator CNC w Wałbrzychu, zarazem studiowałem na studiach zaocznych we Wrocławiu na Politechnice oraz odprawiając w każdą niedzielę nabożeńśtwo z przygotowanym kazaniem. W taki sposób udało mi się zaliczyć pierwszy semestr jednak na dłuższą metę pewnie bym padł z wyczerpania. Wciąż mając na myśli poświęcenie się służbie w Kościele zostawiłem tylko naukę na Politechnice.
Zdecydowałem napisać krótki życiorys aby pokazać na własnym życiu zasadę, którą nieustannie powtarza JKM: w walce z biedą potrzebna jest nam osobista przedsiębiorczość, chęć wyrzeczenia się, poświęcenie się oraz upowania na Bożą łaskę. W całym moim doświadczeniu zawodowym to właśnie Państwo stawiało niewyobrażalnie wielkie przeszkody i utrudnienia podnosząc podatki, nadmierną władzą urzędniczą. To właśnie Państwo podniosło koszt życia i tym samym zmusiło wielu biznesmenów na poszukiwanie innego zajęcia.
Moi dzieci są uczone tej samej zasady. Od samego początku swojej nauki w szkołach każdy rok szkolny kończyły z wyróżnieniem (czerwonym paskiem) nie dltego że są "geniuszami", lecz ze względu na motywacje rodziców do pracy z poświęceniem. Podobnie dzieje się teraz w UK. Każde moje dziecko kończy rok szkolny z wyróżnieniami i dyplomami. Celem nie jest pycha, lecz umiętności, które można zdobyć przez "pot i mozół", czyli ewangeliczna zasada "śmierci duchowej".

Jeszcze chcę odpowiedzieć księdzu Jakubowi. JKM po części jest ideologiem, a nie politykiem. Jego największym błedem jest brak długoterminowego programu aby przejść ze stanu "chorego", czyli postkomunistycznego, do prawdziwego wolnorynkowego i sprawiedliwego społeczeństwa. Jego program przedstwia bardziej cele niż właściwe rozwiązania na "teraz". Przejścia zaś zawsze jest bardzo bolesne i wymaga poświęceń. Właśnie dzięki bólu i cierpieniu i poświęceniu udało się Polsce zerwać z oficalnym komunizmem. Jednak potrzeba jeszcze więcej poświęcenia aby wykorzenić go również z serc prostych ludzi. Tego zaś nie da się zrobić bez bólu i cierpienia.





Sent from my C5303 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Jacek » So lut 08, 2014 16:31

Hm- Drogi pastorze Aleksandrze, z rejonu z ktorego się wywodze czyli Wielkopolski i podobnie jak na Sląsku obowiązywał wysoki etos pracy, odziedziczony po zaborcach niemieckich/pruskich/ dlatego te rejony zawsze uchodziły za najbogatsze w kraju W tym rejonie za głowny cel stawia sie ;praca i porządek. Moj dziadek od strony mamy, miał przed wojna i po wojnie firmę, i zapewne JKM był jeszcze dzieckiem mającym mleko pod nosem, kiedy moj dziadek prowadził interesy. Moi krewni dorobili się majątków za czasów PRL, tak tej komuny, gdzie nie słuchali jakis warszwskich cwaniaczkow jak JKM, ktorzy sam nigdy nie prowadził interesów jak chociazby moj dziadek, krewni. Moi krewni w jednym z wielkopolskich miasteczek rozpoczynali interesy juz za czasow PRL zeby dojsc obecnie do finansowej fortuny, nigdy nie narzekali na panstwo, owszem na niekopetencje kadry rzędniczej. Zastanawia mnie jedno dlaczego JKM posiada przeszło 90 % poparcia wsrod młodych ludzi ktorzy jeszcze dobrze nie lizneli pracy są na studiach. Corka mojego kolegi w Polsce jest studentką i promotorką kosmetyków, ma kolege ktory zajmuje się podobnymi sprawami, ktory jest fanatykiem JKM, i wie Pan dlaczego popracował w tej firmie miesiąc ?- Ano dlatego ze mając w obowiązku przepracować na sklepie 6-godzin, realnie przepracował moze 2-godziny, resztę latał na zakupy po galerii handlowej, albo miał wiecznie przerwe sniadaniową, tak sobie do serca przyjąl teorię JKM, a zwolnił go dyrektor będący w strukturach PO, nie za polityke, ale nieróbstwo, i lekcewazenie pracy. Dostawał na czysto na reke 20zl/h, niech pastor sobie pomysli ile jako frezer dostawał w fabryce stawki godzinowej ? . My oceniamy poglądy JKM całosciowo, a nie wybiórczo pod kątem gospodarki, bo wypowiedzi tego osobnika w sprawie osob niepełnosprwnych krązą do dzisiaj na You Tube, więc sugerowanie wielu ludziom przez wielu stronnikow JKM na tej stronie ze w złym kontekscie odbieramy wypowiedzi JKM, jest poprostu robieniem z nas baranów, iprobą wybielania tego osobnika.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » So lut 08, 2014 18:57

Jacek napisał(a):.My oceniamy poglądy JKM całosciowo, a nie wybiórczo pod kątem gospodarki, bo wypowiedzi tego osobnika w sprawie osob niepełnosprwnych krązą do dzisiaj na You Tube, więc sugerowanie wielu ludziom przez wielu stronnikow JKM na tej stronie ze w złym kontekscie odbieramy wypowiedzi JKM, jest poprostu robieniem z nas baranów, iprobą wybielania tego osobnika.


Dokładnie! W pewnej wspólnocie religijnej gdy ksiądz powiedział, ze dzieci same lgna do księzy-pedofilów, on i jego stronnicy też twierdzili że w złym kontekście odbiera sie jego wypowiedzi. Tak jest i tutaj.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » So lut 08, 2014 18:59

[quote="Witold"]Agnieszko, nie kupuj wszystkiego co Ci poda na tacy tvn, onet czy gazeta wybiórcza.

Nie kupuję również wszystkiego co poda mi na tacy Telewizja Trwam, Fronda czy Rebelya bo tam tez mnóstwo manipulacji
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Kubala95 » So lut 08, 2014 19:38

Także nie popieram JKMa w całości, jednakże ma wiele trafnych pomysłów. Trudno nie przyznać mu racji, że sektor prywatny mógłby z dużo lepszym skutkiem przejąć zadania państwa, chociażby prywatne firmy ubezpieczeniowe są w stanie przedstawić znacznie lepszą i korzystniejszą ofertę niż zadłużony ZUS. Jacku, nie JKM ani jego zwolennicy robią z ludzi baranów, tylko państwo które uważa że nie wiesz, czego powinno uczyć się w szkole twoje dziecko. Chciałbym też przypomnieć, że to ten wariat Korwin pierwszy przedstawił uchwałę lustracyjną, która została przez Sejm zresztą przyjęta (a największym przeciwnikiem jej wprowadzenia była... Unia DEMOKRATYCZNA).
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Jacek » So lut 08, 2014 19:48

Pomysłodawcą uchwał lustracyjnych były jastrzebie ze Solidarnosci znacie ich nazwiska, przedstawicielem ich był Maciarewicz, Walentynowicz, Gwiazda, anie ten pajac JKM kóry tylko sie pod tym podpisał. JKM tylko bodaj raz zasiadał w parlamencie ?, wiec widzimy gdzie olbrzymia wiekszosc ma tego osobnika. Co do prywatnych ubezpieczycieli jest akurat na topie afera OFE. Cyt:, słowa Witolda; Nie kupuj Agnieszko wszystkiego co usłyszysz na temat JKM. No cóz widocznie jego publiczne wypowiedzi w Poznaniu i czy na You Tube były zmanipulowane przez wywiad israelski ;Mossad albo wywiad Paragwaju, :lol: Przyklad robienia z przeciwnikow JKM -Baranów
Ostatnio edytowano So lut 08, 2014 19:56 przez Jacek, łącznie edytowano 1 raz
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości