Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Korwin-Mikke

Korwin-Mikke

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pt lut 07, 2014 09:39

Tak się zastanawiam, jak człowiek uważający się za chrześcijanina moze popierac poglady tego Pana. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... ozna/fdmtp
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/korwin-m ... lera/v8ckb

Ten Pan wyśmiewa niepełnosprawnych, nie szanuje kobiet i zwierząt, wyznaje faszystowskie poglądy i uważa że w Auschwitzu panował właściwy ustrój społeczny i ekonomiczny. Jest jak dla mnie psychicznie chorym człowiekiem, którego powinno sie leczyć w psychiatryku. Ostatnio ten człowiek ma coraz więcej zwolenników w Polsce takze wśród chrześcijan co mnie przeraza i szokuje. Jako konfesyjna luteranka nigdy nie będę głosować na tego Pana i mam nadzieje, ze wiekszośc osób wierzących równiez nie.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Jacek » Pt lut 07, 2014 09:53

Tak- ten człowiek zdradza pewne symptomy obłąkania. Jego moralnosci jest antychrzescijanska, nigdy nie zpomnę jego wywodów w sprawie osob niepełnosprawnych, czy wręcz odbierania podstawowch praw pracowniczych. Ja jestem takze zwolennikiem gospodarki rynkowej, ale tej o ludzkiej twarzy. Powodem emigracji ludzi z Polski nie jest ogólnie brak pracy, ale brak poszanowania dla pracownikow. Jesli za taką samą pracę ktos w UK czy Szwecji otrzyma 10.000 zł a w Polsce robiąc to samo od 1300 do 1600 zl, to prosze wybaczyc gdzie tu normalnosc ? Co do wypowiedzi tego człowieka o Auschwitz, to uwazam jego miejsce jest w sądzie, nie mowiąc o innych konsekwencjach z rąk ludzi ktorzy przeszli to piekło. Dziwię sie ze JKM- wychowany przez całe zycie pod opieką komunistyczna w PRL skonczywszy studia, bedac zwolennikiem dzikiego kapitalizmu , nie udał sie na emigracje do USA ? Dzis wiedzie spokojne zycie PRL-wskiego emeryta, dorabiając na głoszeniu prymitywnych poglądów ku uciesze młodej gawedzi.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Aleksander » Pt lut 07, 2014 12:39

Pozwolę nie zgodzić się z moimi przedmówcami. Dosyć często wypowiedzi JKM interpretuje całkowicie według przeciwnych założeń wstępnych niż on sam myśli i dochodzi się do bardzo mylnych wniosków. Nie jest on ani psychicznie chory ani zabłąkany, lecz zupełnie odwrotnie. Jest bardzo inteligentny i zdąlny człowiek i mówca. On byłby pierwszym politykiem, który raczej szukał możliwości likwidacji Hitlera, Stalina i im podobnym, kierując się w tym chrześcijańską etyką. Natomiast jego krytyka socjalizmu i komunizmu dosyć często przebiera formy pewnego wyolbrzymiania, chociaż to pewnie wynika z jego osobistego charakteru. Właśnie wyolbrzemione przykłady najczęściej ludzie nie rozumieją. Natomiast jego idea jest bardzo prosta : male podatki prowadzą do wzrostu gospodarczego , obniżenia korupcji i redukcji etatowosci w aparacie państwowym, a więc skupieniu się państwa na sprawach istotnych. Więcej pieniędzy w kieszeni podatnika prowadzi do większej wolności obywatelskiej. Natomiast on zawsze powtarza, że to musi iść w parze z chrześcijańską etyka pracy. Kilka razy słyszałem jak podkreśla, że etyka protestanska "góruje" nad rzymsko - katolicka.
Ta sama zasada działa w druga stronę, więcej podatków mniej wolności i droższe życie.
Jacku, gdyby Polska odrazu obrala kurs kapitalizmu teraz już nie byłoby takich różnic pomiędzy krajami Europy.

Sent from my C5303 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pt lut 07, 2014 17:03

pastor Aleksander napisał(a):Pozwolę nie zgodzić się z moimi przedmówcami. Dosyć często wypowiedzi JKM interpretuje całkowicie według przeciwnych założeń wstępnych niż on sam myśli i dochodzi się do bardzo mylnych wniosków. Nie jest on ani psychicznie chory ani zabłąkany, lecz zupełnie odwrotnie. Jest bardzo inteligentny i zdąlny człowiek i mówca. On byłby pierwszym politykiem, który raczej szukał możliwości likwidacji Hitlera, Stalina i im podobnym, kierując się w tym chrześcijańską etyką. Natomiast jego krytyka socjalizmu i komunizmu dosyć często przebiera formy pewnego wyolbrzymiania, chociaż to pewnie wynika z jego osobistego charakteru. Właśnie wyolbrzemione przykłady najczęściej ludzie nie rozumieją. Natomiast jego idea jest bardzo prosta : male podatki prowadzą do wzrostu gospodarczego , obniżenia korupcji i redukcji etatowosci w aparacie państwowym, a więc skupieniu się państwa na sprawach istotnych. Więcej pieniędzy w kieszeni podatnika prowadzi do większej wolności obywatelskiej. Natomiast on zawsze powtarza, że to musi iść w parze z chrześcijańską etyka pracy. Kilka razy słyszałem jak podkreśla, że etyka protestanska "góruje" nad rzymsko - katolicka.
Ta sama zasada działa w druga stronę, więcej podatków mniej wolności i droższe życie.
Jacku, gdyby Polska odrazu obrala kurs kapitalizmu teraz już nie byłoby takich różnic pomiędzy krajami Europy.

Sent from my C5303 using Tapatalk


To mi w zupełności wystarczy..... :cry: :cry:
Wstyd mi, że sa chrześcijanie i do tego duchowni popierajacy tego człowieka....
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Elżbieta » Pt lut 07, 2014 18:57

Agnieszko, zanim potępisz rozmówcę, może najpierw dowiedz się dokładniej o co chodzi.
To znaczy,. może jednak poprosisz o wyjaśnienie.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Jacek » Pt lut 07, 2014 20:26

Przed laty bylem na spotkaniu z tym czlowiekiem w Poznaniu. Nie będe dalej komentował, ale w tym wypadku popieram Agnieche, Jako to ze jestem prawicowym-radykałem JKM- to zakłamany człowiek, Sam na własne uszy szłyszałem co mowi na temat ludzi niepełnosprawnych !!!!!!.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Tomasz » Pt lut 07, 2014 20:39

To mi w zupełności wystarczy.....
Wstyd mi, że sa chrześcijanie i do tego duchowni popierajacy tego człowieka....


Przepraszam, ale takie podejście przypomina mi tłum na paradzie równości, skandujący "faszyści, faszyści" w stosunku do wszystkiego, co im się tylko nie podoba. Ludzie ci zresztą nie mają zielonego pojęcia czym jest faszyzm.

Co do Pana Janusza Korwin-Mikke - cóż, każdy z nas zna chyba pojęcie "socjalizmu utopijnego". W tym przypadku mamy do czynienia z "kapitalizmem utopijnym". Przyznam, że z wieloma poglądami Pana Korwina-Mikke jak najbardziej się zgadzam. Nie będę jednak rozwijał tego tematu, bowiem jesteśmy na konfesyjnym forum luterańskim, a nie społeczno-politycznym, jeden znaczna część wizji przez niego lansowanych jest po prostu utopią. Nie da się wszystkiego sprywatyzować i skomercjalizować. Natomiast w odniesieniu do najbardziej kontrowersyjnych wypowiedzi na temat osób niepełnosprawnych - wiem, o co Panu Januszowi chodzi, jednak sposób w jaki to przedstawił jest niedopuszczalny i wręcz skandaliczny. Rozumiem, że dla Pana Janusza sport jest komercyjnym widowiskiem, w którym udział powinny brać wyłącznie osoby pełnosprawne, a nawet bardzo sprawne. Jednak jak powiedziałem wcześnie, nie na wszystko możemy patrzeć przez pryzmat komercji i to jest podstawowy błąd Janusza Korwina - Mikke. Dla ludzi niepełnosprawnych sport jest czymś bardzo ważnym, czymś co pozwala im uwierzyć w siebie i własną wartość. Dlatego, za taką wypowiedź Pan JKM powinien (przepraszam za wyrażenie) dostać porządnie po mordzie od np. od niepełnosprawnego boksera, który porusza się na wózku, ale w łapach ma taką krzepę, że Pana JKM znokautował by jednym uderzeniem.
Np. teoretycznie zgadzam się np. z twierdzeniem, że każdy z nas powinien sam decydować o tym, czy odkładać na emeryturę czy nie. Jednak w praktyce bez przymusu prawnego większość osób by tego nie robiła. I co później - znalazły by się one na utrzymaniu państwa. Chyba, że Pan Janusz chciałby ich rozstrzelać.
Nie będę tutaj dalej rozwodził się na temat poglądów Pana JKM, bowiem tutaj możemy się do nich odnosić w zasadzie tylko w odniesieniu do wartości chrześcijańskich.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Jacek » Pt lut 07, 2014 21:04

Tak . Drogi Tomaszu , w iscie dyplomatyczny sposob starasz sie łagodzic sprawę jak przystało na administratora. I chwała Tobie za to!!!. Ale to co społeczenstwo słyszy z ust JKM, to wybacz przyjacielu, ale nie zasługuje na komentarz. Sam to odczułem kiedy na jednym z forum szwedzkim zaatkowałem lewacka polityke w stosunku do imigrantow z krajów islamskich, zostałem okrzyknięty neonazista. Ale zawsze opowiadałem sie za tymi ludzmi odrąconymi, beZ względu na wyznanie religijne, bo tak mi dyktuje moje serce. Natomiast gdybym miał do wyboru w Europie poparcie dla UPR- Korwina- Mikke czy w przeciwienstwie do niego partie prawicowo-radykalne jak szwedzka Sverigedemokraterna, Duńska DNSB, czy niemiecka NPD, zawsze postawie na te partie, przeciwko temu błaznowi z Warszawy- JKM, ktory niema litosci dla najsłabszych w tym kraju. I dlatego dziwie sie pastorowi Aleksandrowi- ze jako człoiewk wykształcony ulgł tej chorej propagandzie JKM.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez anolis » Pt lut 07, 2014 22:15

Agnieszka Ostrowska-Fetera napisał(a):(...)Wstyd mi, że sa chrześcijanie i do tego duchowni popierajacy tego człowieka....

1. Wielu polityków kłamie, a właściwie to wszyscy. W związku z tym żaden chrześcijanin nie powinien głosować na polityków choćby tylko z tego jednego powodu.
2. Jeśli jest Pani oburzona tym co mówi Janusz K-M, należało raczej go starannie pominąć, niż pisać tu o nim, szczególnie że i bez tego jest politykiem o marginalnym znaczeniu. Dodatkowo, linkuje Pani jego dość stare wypowiedzi, które już przebrzmiały swoim czasie.
3. Proszę pozwolić duchownym "popierać" również Janusza K-M. Dla przeciwwagi są duchowni popierający polityków o poglądach lewicowych. I tych drugich jest wcale niemało.
Pozdrawiam.
anolis
 
  

Re: Korwin-Mikke

Postprzez Witold » Pt lut 07, 2014 22:34

Agnieszko, nie kupuj wszystkiego co Ci poda na tacy tvn, onet czy gazeta wybiórcza.

Nie wiem jaki ustrój ekonomiczny panował "w Auschwitzu". Nie wiem czy to było dla więźniów ważne.
Jeżeli chodziło Ci o hitlerowskie niemcy to zapewniam Cię że nie jest to typ ustroju z którym sympatyzuje Mikke.

Nie mogę powiedzieć że zgadzam się ze wszystkimi pomysłami Mikkego ale na polskiej scenie politycznej jest on moim zdaniem najsensowniejszą postacią, co ważne niezmieniającą swoich poglądów co cztery lata.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron