Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Postprzez Jacek » Cz sty 30, 2014 11:03

Dzisiaj o godz.9.30 zmarł Jego Ekscelencja Biskup Diecezji Katowickiej Koscioła Ewnagelicko- Augsburskiego- Ks. Tadeusz Szurman.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: KOMUNIKAT

Postprzez Jacek » Cz sty 30, 2014 16:25

Pieknie sie wypowiedzial o Księdzu Biskupie Szurmanie - Ruch Autonomii Sląska. Ktory podkreslil za zycia przesladowania Slązakow za ich tozsamosć. Dziękuje Księze Biskupie za odwage/
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: KOMUNIKAT

Postprzez Majkel » Cz sty 30, 2014 18:52

Znałem ŚP. Bp Tadeusza. Był to prawdziwy Sługa Boży. Wspominam Go jako miłego i życzliwego duszpasterza, którego kazania wielokrotnie do mnie przemawiały i mnie poruszały. Niech Dobry i Miłościwy Bóg ma w swej opiece rodzinę,przyjaciół, wszystkich wiernych Diecezji Katowickiej naszego Kościoła, bliższych i dalszych znajomych po ŚP. Bp Tadeuszu.
Odpoczywaj w Pokoju !
Rz 14, 7 - 8 :
Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera; bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy.
Majkel
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pt wrz 28, 2012 17:30
wyznanie: luterańskie
  

Re: KOMUNIKAT

Postprzez Tomasz » Cz sty 30, 2014 21:34

Również znałem ks. bp. Szurmana i w pełni podpisuję się pod tym, co napisał Majkel. Ostatni raz rozmawiałem chwilę z ks. Biskupem podczas otwarcia wystawy dot. dziejów ewangelicyzmu w Zagłębiu Dąbrowskim. BYło to pod koniec 2011 r. Przygotowywałem wtedy mały reportaż na nasz portal i wspominałem również ks. Biskupowi o naszej działalności, do której odniósł się bardzo życzliwie.
Odejście ks. Biskupa jest ogromną stratą.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KOMUNIKAT

Postprzez Bronisław Sztuchlik » Cz sty 30, 2014 22:37

Przykrą była dla mnie wiadomość o śmierci śp Ks Bp Tadeusza Szurmana.Był dla mnie nie tylko Biskupem, Księdzem,lecz przedewszystkim Przyjacielem,Kolegą z lat młodzieżowych.Był zawsze dla mnie i będzie również po śmierci Autorytetem Człowieka głębokiej Wiary, cichego, skromnego, poświęcającego całe swoje życie Bogu i KEA.Żal, gdy Tacy ludzie odchdzą,
w niepełnym jeszcze do takich odejść wieku.Cóż taka Wola Boża. Nam dzisiaj tylko należy Bogu dziękować za całe życie Ks Bp Tadeusza. Za to, że postawił Go na niejednej naszej drodze.Że mógł być naszym Przewodnikiem Duchowy,Przyjacielem i Kolegą. Bogu niech za To będą dzięki. Rodzinie zaś,w szczególności Zonie i Córce tą drogą jak najserdeczniejsze słowa współczucia, a także pocieszenia "Ja żyję i wy żyć będziecie"
Bronisław Sztuchlik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 22:06
Lokalizacja: Studzionka
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KOMUNIKAT

Postprzez Tomasz » So lut 01, 2014 12:47

Pogrzeb ś.p. ks. bp,. Tadeusza Szurmana odbędzie się w poniedziałek 3 lutego br.
Załączniki
klepsydra.png
klepsydra.png (122.19 KiB) Przeglądane 6119 razy
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Ogłoszenia i komunikaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości