Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Celibat herezją ?

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Celibat herezją ?

Postprzez geddy » Pt lip 12, 2013 21:38





Badanie przeprowadzone przeze mnie na przestrzeni ostatnich 20 lat nie dostarczyły żadnego dowodu na to, że duchowni katoliccy lub innej religii objętej celibatem, mają większe skłonności do angażowania się w niewłaściwe zachowania lub nadużycia niż duchowni innych wyznań - czy w ogóle osoby nie będące duchownymi. Pomimo że niektóre media podnoszą takie przypadki jako kryzys celibatu, takie twierdzenie nie ma
żadnych podstaw.



— Philip Jenkins
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Celibat herezją ?

Postprzez Witold » Pt lip 12, 2013 22:11

Dlaczego więc seksafery trzęsą całym Watykanem? Dlaczego ksiądz-pedofil stał się popularnym tematem dowcipów? Czy to wszystko wzięło się z niczego?

Co ciekawe ostatnio bp Życiński powiedział:
z amerykańskich danych statystycznych, gdzie najwnikliwiej opracowano analizy socjologiczne, wynika, że duchowni uwikłani byli w 2% przypadków pedofilii stwierdzonych w Stanach. Pozostałe 98% to inne grupy społeczne - mówił abp Życiński.


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=110eee

Powołując się na takie dane sam udowodnił nadreprezentację księży katolickich wśród zboczeńców. No chyba że w Stanach Zjednoczonych jest w społeczeństwie większy odsetek księży katolickich niż w Polsce.

W Polsce jest około 30tys księży a więc stanowią 0,18% męskiej populacji (licząc również osoby niepełnoletnie).
Skoro wśród pedofili księża krk to 2%, widać jak na dłoni że gdy napotkasz na ulicy księdza krk, jest kilkukrotnie większa szansa na to że masz do czynienia z pedofilem niż jak widzisz reprezentanta jakiegokolwiek innego zawodu 8-)
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Celibat herezją ?

Postprzez septemberlicht » Pt lip 12, 2013 22:27

Zaraz zacznie się bzdurny flame-off topic. geddy, wrzuć na luz. Już wiemy, że ostatecznie zrezygnowałeś z chęci bycia luterańskim księdzem i zaczyna cię fascynowac celibat księży KRK. W porządku, rozumiem twoją nową fascynację.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Celibat herezją ?

Postprzez Elżbieta » Pt lip 12, 2013 22:37

geddy napisał(a):Badanie przeprowadzone przeze mnie na przestrzeni ostatnich 20 lat nie dostarczyły żadnego dowodu na to, że duchowni katoliccy lub innej religii objętej celibatem, mają większe skłonności do angażowania się w niewłaściwe zachowania lub nadużycia niż duchowni innych wyznań - czy w ogóle osoby nie będące duchownymi. Pomimo że niektóre media podnoszą takie przypadki jako kryzys celibatu, takie twierdzenie nie ma
żadnych podstaw.

— Philip Jenkins

Jeżeli to takie marginalne przypadki, dlaczego wobec tego ostatnio papież bardzo zaostrzył sankcje za pedofilię ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Celibat herezją ?

Postprzez geddy » Pt lip 12, 2013 22:45

Septemberlicht...czy gdzies napisalem, ze popieram celibat? Zacytowalem tylko opinie pewnego Pana. Noe znam statystyk dotyczacych pedofilii wiec nie mam prawa wydawac opinii.
Septemberlicht choc przyznam, ze dzieki Tobie co raz bardziej jestem przekonany o usunieciu konta z forum.
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Celibat herezją ?

Postprzez septemberlicht » Pt lip 12, 2013 22:55

Jeśli już nie chcesz zostać księdzem ewangelickim, to w zasadzie możesz usunąć...




Zwracam uwagę, że nie powinieneś w ten sposób zwracać się do było nie było swego kolegi z KRK. Pamiętaj, że my jesteśmy po to by ułatwiać ludziom poszukującym swojej drogi, znalezienie jej. Wyrzucanie kogoś z forum nie jest do tego najwłaściwszą drogą. Elżbieta
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Celibat herezją ?

Postprzez Kubala95 » Pt lip 12, 2013 23:04

Septemberlicht - nie mam na tym forum żadnej władzy, ale w imię naszego Pana proszę cię - opanuj się, przestań siać nienawiść i w taki sposób odnosić się do ludzi. Jesteśmy na chrześcijańskim forum, takie zachowanie żadnemu z jego użytkowników nie przystoi.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Celibat herezją ?

Postprzez Witold » Pt lip 12, 2013 23:05

Geddy, powinieneś pomyśleć o tym jaka jest Twoja rola na tym forum... Nawracanie nas na katolicyzm czy może wybielanie wizerunku KRK. ani jedno ani drugie większości z nas nie obchodzi.

Po co takie kłótnie skoro obie strony są pewne swego?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Celibat herezją ?

Postprzez septemberlicht » So lip 13, 2013 17:56

Kubala95 napisał(a):Septemberlicht - nie mam na tym forum żadnej władzy, ale w imię naszego Pana proszę cię - opanuj się, przestań siać nienawiść i w taki sposób odnosić się do ludzi.

A ja - po zastanowieniu - chyba jednak prosiłbym nie brać imienia Pana Boga naszego na daremno.

Mój ostatni post był ironiczny, niepoważny, to prawda. Nie widzę jednak powodu, żeby nadawać mu rangi jakiegoś straszliwego przestępstwa i zbrodni moralnej. Oto jest na forum młody człowiek, wyraźnie rozegzaltowany, to chcący zostać księdzem katolickim to znów pastorem. To odnajdujący Boga w luteranizmie, to znów chcący nas nawrócić na wiarę katolicką poprzez linki do lednickich spotkań lub kwazidowody, że kto przestrzega celibatu ten naśladuje samego Boga. Dowodem jego egzaltacji i nadmiernej koncentracji na samym sobie (charakterystycznej dla nastolatków) jest zresztą i to, że zaczyna straszyć odejściem z forum. Tak jak gdyby kula ziemska miała z tą chwilą zacząć się kręcić w drugą stronę. Przyjacielu, geddy, chcesz odejść - odejdź. Po co nadawać temu formę i rangę jakiegoś szekspirowskiego dramatu? Jeśli ja dojdę do wniosku, że nic tu po mnie, po prostu więcej na tę stronę nie wejdę. I tyle. Przecież nie będę robił komedii, ani straszył innych, że jeśli ktoś coś napisze nie tak jak mi się podoba, to ja wtedy zrobię focha i odejdę z forum...

I na koniec - na tym forum wciąż jeszcze można odnaleźć posty będące przejawem klasycznej mowy nienawiści. Nie posty ironiczne, złośliwe, ale będące czystą nienawiścią. Może zanim zaczniecie szykować dla mnie stos, oczyście najpierw z nich forum? EOT w tym temacie z mojej strony.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Celibat herezją ?

Postprzez Witold » So lip 13, 2013 18:08

też nie rozumiem tej opieki moderatorów nad Geddym i ucinania postów Septemberlichta szczególnie w kontekście wielu krwawych jatek i histerycznych wypowiedzi niektórych użytkowników które niejeden raz miały tutaj miejsce.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości