Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

KEA nie różni się od KRK???????

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Cz sie 12, 2010 11:38

Tomasz napisał(a):Dawidzie - sądzę, że nie narodziłeś się niestety na nowo jak twierdzisz, ale wszedłeś na bardzo złą drogę. Zawróć z niej i zwróć się do Chrystusa.

Nie mogę zwrócić się przeciwko Chrystusowi. Tylko On jest prawdą, po moim nowonarodzeniu mam olbrzymi wstręt do wszystkiego co tylko opiewa rzymskim katolicyzmem, bo wiem i twierdze za Marcinem Lutrem, Janem Kalwinem i innymi reformatorami, że KRK jest kościołem antychrysta, a to, że co niektórzy ludzie omijają to i twierdzą, że KRK nie jest wcale takim złym kościołem i można prowadzić z nim ekumenizm jest dla mnie śmieszne i obrzydliwe.
Skoro tego nie możecie zrozumieć i utrzymujecie, że już teraz KRK nie jest taki jak 500 lat temu to się mylicie.
My chrześcijanie musimy ewangelizować i pomagać innym zwiedzonym braciom, ale to nie znaczy, że mamy poklepywać się po plecach i nie głosić prawdziwej ewangelii kościołowi który zszedł z drogi prawy.

Ktoś zrozumiał o co mi chodzi? :(
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Paweł » Cz sie 12, 2010 11:54

Nie założyliśmy tego Forum aby sobie pojeździć po KRK, jesteśmy członkami KEA i raczej na jego działalności się skupiamy, także na ekumenii. Nikt w KRK nikogo na siłę nie trzyma i w dzisiejszych czasach nie problem opuścić jego szeregi. Nie czuję się też osobiście w żaden sposób zniewolony czy szykanowany przez KRK. Jesteśmy kościołem mniejszościowym i to niestety zawsze nastręcza różnych problemów, ale tak już jest. Podsumowując, zajmujemy się swoim podwórkiem i ewentualnie pomagamy w zrozumieniu spraw naszego podwórka osobom zainteresowanym.
Dawid, zwolnij bo dostaniesz zawału!
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Cz sie 12, 2010 12:18

Paweł napisał(a):Podsumowując, zajmujemy się swoim podwórkiem i ewentualnie pomagamy w zrozumieniu spraw naszego podwórka osobom zainteresowanym.

Bardzo się z tego cieszę :)
Uważam, że kościół luterański jest kościołem który mogę polecić wszystkim zainteresowanym Chrystusem.
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Elżbieta » Cz sie 12, 2010 19:24

Oto treść wiadomości przeznaczonej dla Ciebie Dawidzie, od jednego z naszych moderatorów, który w chwili obecnej nie ma dostępu do naszego forum.

" ....Co do Dawida, to można mu co najwyżej posłać notkę, by zdjął różę Lutra, skoro czuje się kimś pomiędzy KEA a KER, bo w tym przypadku powoływanie się na Lutra jest nie na miejscu. Wszak Luter na dyspucie w Marburgu powiedział do Szwajcarskich Reformatorów "Jesteśmy innego ducha" i to w jakże kluczowych kwestiach! Nie raz ER idzie dalej w liberalizmie niż pozwala na to Słowo Boże! Fakt, dziś Kościoły często mają zwichnięty kręgosłup, ale na pewno nie uleczy się go nienawiścią, ale miłością płynącą z PRAWDZIWEGO poznania Pana. Jest mi smutno, że kolejny człowiek zamiast budować w Duchu Miłości i Pokoju, szuka podziałów i dyszy chęcią wzniecania sporów. Dla nas jest to tym bardziej smutne, że posługuje się takim, a nie innym logo."
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Cz sie 12, 2010 20:49

Elżbieta napisał(a):" ....Co do Dawida, to można mu co najwyżej posłać notkę, by zdjął różę Lutra, skoro czuje się kimś pomiędzy KEA a KER, bo w tym przypadku powoływanie się na Lutra jest nie na miejscu. Wszak Luter na dyspucie w Marburgu powiedział do Szwajcarskich Reformatorów "Jesteśmy innego ducha" i to w jakże kluczowych kwestiach! Nie raz ER idzie dalej w liberalizmie niż pozwala na to Słowo Boże! Fakt, dziś Kościoły często mają zwichnięty kręgosłup, ale na pewno nie uleczy się go nienawiścią, ale miłością płynącą z PRAWDZIWEGO poznania Pana. Jest mi smutno, że kolejny człowiek zamiast budować w Duchu Miłości i Pokoju, szuka podziałów i dyszy chęcią wzniecania sporów. Dla nas jest to tym bardziej smutne, że posługuje się takim, a nie innym logo."

Po pierwsze nie czuje się kimś pomiędzy KEA a KER.
KER jest kościołem liberalnym, a jak wiemy liberalizm pochodzi od szatana.
Po drugie KER nie jest typowo kościołem kalwińskim, ponieważ nie przyjął oficjalnie TULIP-a i trzech form jedności.
Dlatego KER mnie nie interesuje.
KEA i KEM jest daleko w tyle (pod względem liberalizmu) za KER.

Poza tym rozumiem, że mam budować jedność w duchu miłości i pokoju z pogańskim kościołem katolickim?
Niestety nie będę tego robił, bo nie będę się starał godzić Boga z szatanem.

Jestem zawiedziony, że Wy jako konserwatywni luteranie nie jesteście przeciwko ekumenizmowi z szatańskim kościołem katolickim...
Trochę mnie to dziwi i jest mi z tego powodu przykro...

A awatara nie zmienię, nie dlatego, że chcę Wam zrobić na złość. Jest to dla mnie ważny symbol i nie zrezygnuję z Niego.
Skoro jesteście zwolennikami ekumenizmu z KRK (co reformatorzy potępiali, bo uznawali KRK za kościół antychrysta), to raczej Wy powinniście zmienić swoje logo, bo Róża Lutra jest Lutrowa, a Luter miał jasne zdanie na temat KRK z którym Wy się nie zgadzacie.
To moje głupie gadanie, ale Wy zachowujecie się tak samo.
Nie obrażam ludzi z KEA, lecz instytucję KEA. Co się dzieje w tym kościele? Utrzymuje się przyjazne kontakty z kościołem Szwecji, który jest liberalnym kościołem...
To wstyd dla KEA... Przykro mi to mówić...
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Paweł » Cz sie 12, 2010 21:15

Życzę Ci odnalezienia kościoła,który będzie odpowiadał w 100% Twoim oczekiwaniom, pewnie będzie jednoosobowy. Zamykam temat bo wydaje złe owoce.
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Idee Luteranizmu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości