Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

KEA nie różni się od KRK???????

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Wt sie 10, 2010 22:08

Elżbieta napisał(a):Dawidzie, przypominam, że M. Luter wcale nie chciał tworzyć nowego Kościoła, a chciał odnowy. Sądzę, że widząc rozpoczynający się dialog nie potępiał by nas tak bardzo, jak robią to niektórzy.

Elu nie oszukuj się.
Jak można prowadzić dialog z antychrystem?
Luter nie chciał tworzyć nowego kościoła tutaj się zgadzamy.
Jak jednak mógł prowadzić dialog z kimś kto nie chciał dialogu prowadzić?
Ta cała szopka ekumenizmu KEA z KRK czemu ma służyć? Na pewno nie wzajemnemu zbudowaniu.
1 Koryntian 10,21
(21) Nie możecie pić kielicha Pańskiego i kielicha demonów; nie możecie być uczestnikami stołu Pańskiego i stołu demonów.
Nie pamiętasz?
Poklepywanie się po plecach, uściski dłoń itd. po co to? KRK nie zmieni się nigdy!! KRK ma nas w głębokim poważani.
Myślicie, że zmieni swoją teologię? A może KRK nagle powie, że msza to jednak nie jest ofiara? Może powie, że myliła się co do dogmatów maryjnych?
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Wt sie 10, 2010 22:12

heillos przejrzyj na oczy.
To właśnie Wy! konserwatywni staroluteranie macie obowiązek bronić czystości Waszej nauki, nie możecie dopuszczać, aby pogaństwo zaatakowało Waszą naukę...

Nie widzicie tego? Ekumenizm z KRK prowadzi do niczego.
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Tomasz » Wt sie 10, 2010 22:17

Szanowny Dawidzie - chyba troszkę się zapędziłeś :wink:

Jak zauważyła Elżbieta - Marcin Luter wcale nie dążył do założenia nowego Kościoła i de facto tego nie uczynił. Kościół Ewangelicki jest niczym innym jak zreformowanym Kościołem Katolickim - częścią Kościoła Powszechnego. Co do ekumenii z KRK to jestem tutaj bardzo ostrożny i szczerze mówiąc dopóki KRK nie odstąpi od dogmatu nieomylności Papieża to nie uwierzę w jego szczere intencje ekumeniczne ale jestem daleki od nazywania KRK "kościołem antychrysta".
Musimy pamiętać, że do KRK należą również Chrześcijanie wierzący w Jezusa Chrystusa. Uważamy część nauk katolickich za błędne jednak nie uprawnia to nas do tak radykalnych osądów. Ekumenizm - tak, ale nie za wszelką cenę i w rozsądnych granicach.

KEA wpuszczając do swojego kościoła antychrysta jakim jest papież zhańbił reformację i protestantyzm. Luter się w grobie przewraca.
Nigdy by nie dopuścił do ekumenizmu z antychrystem.


Pamiętaj Dawidzie, że reformacja nie była celem samym w sobie tylko próbą oczyszczenia Chrześcijaństwa i wskazaniem drogi do Jezusa Chrystusa a Marcin Luter nie był prorokiem czy nieomylnym guru ale reformatorem.
My nie wierzymy w Marcina Lutra tylko w Jezusa Chrystusa.

PS
Widzę Dawidzie, że zrobił się z Ciebie niezły fundamentalista. Szkoda że Viking gdzieś przepadł, bo byłby z Ciebie dumny :wink:

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Wt sie 10, 2010 22:23

Tomasz napisał(a):Musimy pamiętać, że do KRK należą również Chrześcijanie wierzący w Jezusa Chrystusa.

Osoba która wierzy w Chrystusa musi narodzić się na nowo, zgodnie z tym co Jezus mówi w Jana 3
Czy zatem osoba wierząca może nadal modlić się do świętych, czcić obrazy, chodzić na bałwochwalczą mszę która bluźni naszemu Panu...?
NIE
A więc wierzące osoby który narodziły się na nowo w KRK muszą odstąpić od tego kościoła.

Pozdrawiam
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Tomasz » Wt sie 10, 2010 23:22

Naszym zdaniem Chrześcijanin nie może modlić się do innych ludzi (świętych) i czcić martwych przedmiotów. Takie jest nasze stanowisko i jego powinniśmy zawsze bronić. Gdy nie tak dawno oglądałem w TV fragmenty relacji z "beatyfikacji" ks. Jerzego Popiełuszki i widziałem jak obnoszą części jego ekshumowanego ciała - to ogarniało mnie obrzydzenie.
Katolicy w wielu sprawach na pewno błądzą jednak wśród nich są też ludzie naprawdę wierzący a żaden Kościół "ziemski" nie jest wolny od błędów. Natomiast osądzi ich Bóg - nie my.
Nie należę do Kościoła Rzymsko-Katolickiego, nie zgadzam się z jego dogmatami i właściwie nie powinny mnie interesować jego wewnętrzne sprawy. Jeżeli natomiast rozmawiam z Katolikiem na tematy związane z wiarą nie boję się mu powiedzieć "słuchaj - w tym i w tym odstąpiliście od Pisma Św." ale nie będę nikogo na siłę nawracał. Nie oddam czci żadnemu martwemu przedmiotowi, ale mogę z Katolikami odmówić wspólnie Modlitwę Pańską.
Dawidzie - skupmy się na poszukiwaniu drogi do Chrystusa. Nie wiem czy dokonałeś już konwersji do naszego Kościoła, ale proszę Cię, abyś nie budował swojej wiary wyłącznie na negacji KRK.

Na marginesie :

Generalizacja generalizacją Elu, ale ucieszyłbym się, aby w Polsce powstał kościół staroluterański (jak np. w Niemczech).


a ja bardzo bym się się ucieszył, gdyby KEA w Polsce zerwał unie z kościołami liberalnym (jak np. Kościół Szwecji) i przystąpił do wspólnoty kościołów staroluterańskich :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Śr sie 11, 2010 18:00

Tomasz napisał(a):Katolicy w wielu sprawach na pewno błądzą jednak wśród nich są też ludzie naprawdę wierzący

Diabeł też wierzy i co ma z tego?
W KRK nie ma nowonarodzenia czyli nie ma zbawienia.


Tomasz napisał(a):Nie wiem czy dokonałeś już konwersji do naszego Kościoła

Moje poglądy zmieniły się od momentu mojego nowonarodzenia. Dostrzegłem błędy w kościele luterańskim, jak np. wizja Sakramentów.
Luter także był omylny.
Wyznaje kalwinizm. Uwierzyłem w predestynacje i uznaje księgi symboliczne kościołów reformowanych np. Trzy formy jedności i symbole prezbiteriańskie np. Westminsterskie wyznanie wiary :)
Możecie poczytać, na prawdę ciekawe lektury.
Podam link.
http://www.gdansk.reformacja.pl/wyznani ... 0501.xhtml


A jeżeli chodzi o mnie to mam na oku jeden kościół
http://kalwini.pl/

Pozdrawiam :)
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Paweł » Śr sie 11, 2010 19:04

Powodzenia Dawidzie! Tylko bez agitacji na naszym forum, pamiętaj że to nasz domek.
Z Bogiem!
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez heillos » Śr sie 11, 2010 19:19

Dawid napisał(a):
Tomasz napisał(a):Katolicy w wielu sprawach na pewno błądzą jednak wśród nich są też ludzie naprawdę wierzący

Diabeł też wierzy i co ma z tego?
W KRK nie ma nowonarodzenia czyli nie ma zbawienia.


Czy powiedziałeś już swojej matce ,,jesteś potępioną poddaną antychrysta, nie będę z tobą więcej rozmawiał''?

Dawid napisał(a):Dostrzegłem błędy w kościele luterańskim, jak np. wizja Sakramentów.


A co nie tak z Sakramentami?

Dawid napisał(a):Luter także był omylny.


Nikt nie twierdzi, że nie był. W końcu nie był papieżem. :-P
heillos
 
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Śr sie 11, 2010 20:02

heillos napisał(a):Czy powiedziałeś już swojej matce ,,jesteś potępioną poddaną antychrysta, nie będę z tobą więcej rozmawiał''?

Powiedziałem mojej mamie "jesteś poddana w niewolę grzechu i musisz narodzić się na nowo"


heillos napisał(a):A co nie tak z Sakramentami?

Mały Katechizm Lutra

2. Jaki pożytek przynosi takie spożywanie i picie?
Na to wskazują nam słowa: za was się daje i wylewa na odpuszczenie grzechów. To jest, że w sakramencie przez te słowa udzielone nam zostaje odpuszczenie grzechów, życie i zbawienie; bo gdzie jest odpuszczenie grzechów, tam też jest życie i zbawienie.

Co daje lub co sprawia Chrzest?
Sprawia odpuszczenie grzechów, wybawia od śmierci i diabła i daje zbawienie wieczne wszystkim, którzy wierzą w to, co mówią słowa i obietnice Boże.
Któreż to są słowa i obietnice Boże?
Słowa Pana naszego Jezusa Chrystusa, zapisane w ostatnim rozdziale Marka: Kto uwierzy i ochrzci się zbawiony będzie, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.

Niestety to jest niebiblijna nauka.

KONFESJA WESTMINSTERSKA, ROZDZIAŁ 27:

I. Sakramenty są ustanowionymi przez Boga świętymi znakami i pieczęcią przymierza łaski, reprezentującymi Chrystusa i Jego dzieło. Potwierdzają nasze zainteresowanie Chrystusem zarówno odróżniając należących do Kościoła od reszty ludzi, jak i angażując ich w służbie Bogu według Jego Słowa.

II. W każdym sakramencie występuje duchowy związek, połączenie pomiędzy znakiem i tym, co oznaczane. Imię i działanie jednego przeniesione zostaje na drugi.

III. Sakramenty nie są źródłem łaski, która się w nich ujawnia. Skuteczność sakramentów nie zależy także od pietyzmu czy intencji osoby ich udzielającej. Jest to dzieło Ducha Świętego i ustalonych słów, które obok opisu sposobu ich udzielania zawierają obietnicę korzyści dla uczciwie ich przyjmujących.

IV. Dwa tylko istnieją sakramenty ustanowione przez Chrystusa, naszego Pana w Ewangelii: Chrzest i Wieczerza Pańska. Udzielać ich może wyłącznie osoba prawnie wybrana do głoszenia Słowa.

V. W znaczeniu duchowym, sakramenty Starego Testamentu były tym samym co sakramenty Nowego Testamentu.


Pozdrawiam
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Śr sie 11, 2010 20:03

Paweł napisał(a):Powodzenia Dawidzie! Tylko bez agitacji na naszym forum, pamiętaj że to nasz domek.
Z Bogiem!

Dziękuję :) i nawzajem :)
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Idee Luteranizmu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości