Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

KEA nie różni się od KRK???????

KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez gelo441 » Śr cze 16, 2010 16:34

Na pewnym forum użytkownicy śmiali się, że kea nie różni się od krk. Czy jest w tym prawda?
Ostatnio edytowano Wt cze 29, 2010 08:19 przez gelo441, łącznie edytowano 1 raz
gelo441
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 12:05
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Elżbieta » Śr cze 16, 2010 19:19

A byłeś u nas na Nabożeństwie ? Wg. mnie różni się dosyć mocno. Możesz sam się przekonać. A tym co wypisują na tamtym forum , nie przejmuj się za bardzo.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Tomasz » Śr cze 16, 2010 23:27

gelo441 napisał(a):forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=2903

Na tym forum protestanckim śmieją się, że KEA nie różni się zbytnio od KRK. Jak to?


Różnie ludzie, różne rzeczy piszą - czasami piszą mądrze, a czasami .... mają zbyt subiektywne oceny :)

Z drugiej strony - zarówno KRK jak i KEA są częścią Jednego Powszechnego Kościoła wierzących w Jezusa Chrystusa - zatem istotnie - nie możemy się tak bardzo różnić :wink:
Jednak pozostaje wiele kwestii w których różnice są bardzo widoczne i istotne.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Paweł » Cz cze 17, 2010 07:49

Największy problem pojawia się kiedy konwertujący z KRK budują swój protestantyzm na kompletnej negacji tegoż kościoła.
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez heillos » Pn sie 09, 2010 11:10

Tomasz napisał(a):Z drugiej strony - zarówno KRK jak i KEA są częścią Jednego Powszechnego Kościoła wierzących w Jezusa Chrystusa - zatem istotnie - nie możemy się tak bardzo różnić


Wg niektórych protestantów, którzy deklarują nowonarodzenie, KRK nie jest kościołem chrześcijańskim, tylko antychrysta, a związki z KRK oznaczają nierząd z Rzymem i prostytucję. Spójrzcie tu:

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 561#125561
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=3831
heillos
 
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Paweł » Pn sie 09, 2010 13:09

Wg niektórych protestantów, którzy deklarują nowonarodzenie, KRK nie jest kościołem chrześcijańskim, tylko antychrysta, a związki z KRK oznaczają nierząd z Rzymem i prostytucję. Spójrzcie tu:


Tak, niektórzy mają takie poglądy i lubią generalizować
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Elżbieta » Pn sie 09, 2010 19:28

heillos napisał(a):
Tomasz napisał(a):Z drugiej strony - zarówno KRK jak i KEA są częścią Jednego Powszechnego Kościoła wierzących w Jezusa Chrystusa - zatem istotnie - nie możemy się tak bardzo różnić


Wg niektórych protestantów, którzy deklarują nowonarodzenie, KRK nie jest kościołem chrześcijańskim, tylko antychrysta, a związki z KRK oznaczają nierząd z Rzymem i prostytucję. Spójrzcie tu:

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 561#125561
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=3831


Weszłam na podane przez Ciebie strony i napisałam co o tym myślę. Mi też nie podoba się takie podejście niektórych wyznań do innych Kościołów, ale cóż, nikt nie jest doskonały i każdy będzie zdawał sprawę ze swoich uczynków sam za siebie.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Dawid » Wt sie 10, 2010 21:46

Widzę, że heillos już zacytował moje wypowiedzi na inny forum, a więc może skomentuje je.
Według mnie KEA jako instytucja prowadzi nierząd z kościołem antychrysta jakim jest KRK.
Jest to niedopuszczalne. Nie mówię tutaj o konserwatywnych luteranach np. ze śląska cieszyńskiego którzy nie są skorzy do ekumenizmu z KRK.

Generalizacja generalizacją Elu, ale ucieszyłbym się, aby w Polsce powstał kościół staroluterański (jak np. w Niemczech).

KEA wpuszczając do swojego kościoła antychrysta jakim jest papież zhańbił reformację i protestantyzm. Luter się w grobie przewraca.
Nigdy by nie dopuścił do ekumenizmu z antychrystem.
cytuje z wikipedii

W Traktacie o władzy i prymacie papieża z 1537 roku, zredagowanym przez Filipa Melanchtona, w punktach 39-41 stwierdzono, że przypisywanie sobie przez papieży władzy w sprawach zastrzeżonych dla Boga, oraz sprzeciwianie się naukom ewangelii wskazuje, że instytucja papieska ma znamiona władzy antychrysta.

Pozdrawiam konserwatywnych luteran :)
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez Elżbieta » Wt sie 10, 2010 21:59

Dawidzie, przypominam, że M. Luter wcale nie chciał tworzyć nowego Kościoła, a chciał odnowy. Sądzę, że widząc rozpoczynający się dialog nie potępiał by nas tak bardzo, jak robią to niektórzy.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KEA nie różni się od KRK???????

Postprzez heillos » Wt sie 10, 2010 22:07

Dawid napisał(a):Według mnie KEA jako instytucja prowadzi nierząd z kościołem antychrysta jakim jest KRK.


A jednak nie ku budowaniu przychodzisz :(
heillos
 
  

Następna strona

Powrót do Idee Luteranizmu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości