Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Modlitwy codzienne

Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:42

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 20:09

O Panie, Wszechmogący Boże, który westchnień biednych ludzi nie odrzucasz i gorliwymi żądaniami serc strapionych nie pogardzasz, wejrzyj tedy na modlitwę naszą, którą Tobie w potrzebie swej przedkładamy, a wysłuchaj nas łaskawie, abyśmy od wszelkiego pokuszenia wyswobodzeni byli i Cię zawsze chwalili, przez Jezusa Chrystusa, Syna Twego, pana naszego.
Amen

ks. Jerzy Trzanowski
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:44

piotr77 napisał: Wysłany: Sob Sty 16, 2010 17:26

Zechciejmy wraz z Marcinem Lutrem wyznać:

Wierzę ,ze Bóg stworzył mnie oraz wszystkie twory,
że mi dał ciało i duszę,oczy,uszy i wszystkie członki,
rozum i wszystkie zmysły, i dotąd utrzymuje;
nadto obdarza mnie odzieniem i obuwiem,
pokarmem i napojem,domem i gospodarstwem,
żoną i dziećmi,rolą i bydłem i wszystkimi dobrami,
tudzież wszystkie potrzeby ciała i życia mego oficie
codziennie zaspokaja,
od wszelkich niebezpieczeństw chroni i od wszystkiego
złego strzeże i zachowuje,
a to wszystko jedynie z ojcowskiej,boskiej dobroci
i miłosierdzia,
bez wszelkiej zasługi i godności mojej;
za co Mu dziękować i chwalić Go,
służyć Mu i posłusznym być powinienem.
To jest istotną prawdą!

Marcin Luter,Mały Katechizm,1529
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:46

piotr77napisał: Wysłany: Czw Lut 04, 2010 21:30

POMOC

Modlitwa ufającego Bogu: Ty, Panie, nie odmawiaj mi swojego miłosierdzia, Twoja łaska i wierność niech mnie zawsze strzegą.

Psalm 40,12
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:47

Tomasz napisał: Wysłany: Nie Lut 07, 2010 01:02

"Proszę Cię Boże, o ciepły poranek z gwiazdami
o zimę skąpaną w słonecznym cieple,
o dom wśród wiosennej zieleni,
o spadający liść na skalistym urwisku,
o anioła stróża dla mej bojaźni,
o mądrość w pracy i cierpliwość do dzieci,
o piękne oczy, zawsze kochające,
o ręce wyciągnięte do modlitwy i miłości."

Fragment wiersza ks. bp. Tadeusza Szurmana "Modlitwa" - ze zbioru "Malowane niezdarnie" - Wydawnictwo "Głos Życia", Katowice 2005
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:49

Dagóza napisał: Wysłany: Czw Lut 11, 2010 09:44

Niech spocznie na nas łaska Pana, Boga naszego, a dzieło rąk naszych utwierdzaj wśród nas! Tak, utwierdź dzieło rąk naszych Ps 90,17

Miłosierny i łaskawy Niebiański Ojcze! Dziękujemy, że dajesz nam możliwość życia w Twej bliskości. Dziękujemy za błogosławieństwo, jakiego zaznajemy każdego dnia. Nade wszystko dziękujemy za Twego Syna Jezusa Chrystusa, który zniżył się ku nam niegodnym w niepojętej miłości. Prośmy dopomóż nam w mocy Twego Ducha być dobrymi naśladowcami naszego Pana i Zbawiciela. Błogosław wszelkiej dobrej sprawie. Racz sprawić, aby i to forum jako dzieło ludzkich rąk i umysłów, było miejscem gdzie dochodzić do głosu będzie Twa miłość, a także Duch poznania i zrozumienia. Spraw Panie, aby pojawiające się tu treści były dla czytających wzmocnieniem w wierze i rzeczywistym impulsem do kroczenia śladami Tego Syna a naszego Zbawiciela. Amen.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:50

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 09:49

Amen
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:53

Dagóza napisał: Wysłany: Czw Lut 11, 2010 09:56

Błogosławiony człowiek, który ma siłę w Tobie
Ps 84,6a

Trójjedyny Boże! Jako społeczność forumowiczów włączamy się w modlitwę ludzi Kościoła, którzy zanoszą do Ciebie błaganie o Twą łaskę i błogosławieństwo dla Biskupa Diecezji Wrocławskiej, który toczy bój z chorobą. Dla wielu w Diecezji i Kościele jest on przykładem niezłomności ducha i osadzeniu swego życia w Tobie. Ty Panie widzisz, iż Twój sługa zmaga się z cierniem wbitym w jego ciało. Prosimy, abyś Ty jako lekarz nie tylko duszy, ale i ciała raczył błogosławić procesowi rehabilitacji, wspierać w działaniach i decyzjach tych, których postawiłeś w Służbie Zdrowia, a nade wszystko sam zechciej w swej łasce i miłości przyczynić się do oczekiwanego zwycięstwa nad chorobą. Zechciej przyjąć nasze prośby i błagania przez Chrystusa Pana. Amen.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:54

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 09:59

Amen.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:56

Wysłany: Sro Lut 24, 2010 01:28
1 Jana 5,14
Taka zaś jest ufność, jaką mamy do Niego, iż jeżeli prosimy o coś według Jego woli, wysłuchuje nas.

Panie Boże wszechmogący, dziękuję Ci, że mogę modlić się do Ciebie i wyczekiwać Twojego wysłuchania. Każdy, kto w imieniu Jezusa Chrystusa woła do Ciebie, tego nie odrzucisz precz sprzed swojego oblicza, ale obdarzysz łaską i przygarniesz do serca. Jednakże Ty często milczysz i nie odpowiadasz na moje błaganie. Panie Boże, czy wtedy gniewasz się na mnie? Czy może jesteś zajęty problemami innych ludzi?
Boże miłosierny, wyraźnie mówisz w Słowie swoim, że wysłuchujesz tych, którzy ufają Ci i wierzą w Twoje obietnice. Ofiarowujesz nam, dobry Boże, przede wszystkim dar wiecznego zbawienia. Tylko Ty wiesz, co jest dla mnie najlepsze. Milczysz, gdy proszę Cię o rzeczy, które mogą odwieść mnie od Ciebie. Spraw, abym zastanowił się nad moimi prośbami i potrafił poniechać owych łudzących błahostek, które nie służą mojemu zbawieniu. Twoje milczenie niechaj będzie dla mnie znakiem, że moje pragnienia nie są godne Twojego Boskiego zamysłu. Naucz mnie, dobry Boże, dziękować za cudowne dzieła Twoje i prosić Cię o spełnienie Twojej łaskawej woli. Racz mnie wysłuchać przez Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela mojego. Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:57

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 08:27

Ps. 119,81
Dusza moja tęskni do zbawienia twojego, oczekuje słowa twojego.

Boże wszechmogący, dziękuję Ci, że stworzyłeś nas na wzór i podobieństwo swoje. Grzech zniszczył obraz Twój w każdym człowieku, narodzonym w naturalny sposób. A jednak w sercach dzieci Twoich pozostała iskra tęsknoty za Tobą. Roznieć ją, Aby wszyscy ludzie zwrócili się ku Tobie i w Tobie znaleźli uciszenie w tym świecie pełnym niepokojów.
Panie, napełń i serce moje tęsknotą za Tobą, za powtórnym przyjściem Syna Twojego, za życiem w społeczności z Bogiem moim jedynym tu i teraz, a nade wszystko za bytowaniem w domu Twoim, gdzie nasz Zbawiciel przyszedł przygotować nam miejsce. Spraw łaskawie, abym każdego dnia z radością pochylał się nad Biblią i tęsknie oczekiwał na Słowo Twoje, , wszak przez nie mnie prowadzisz i w Duchu Świętym napełniasz mocą ku zbawieniu. Nic nie ukoi mojej tęsknoty tylko Słowo Twoje, gdyż przez nie zbliżasz się do mnie i rozpraszasz mroki i smutki mojego życia. Dusza moja oczekuje Słowa Pana mojego jedynego i tęskni do wiecznego zbawienia. Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Codzienne intencje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron