Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Spowiedź prywatna

Czym jest nurt wysokokościelny i jakie jest jego miejsce we współczesnym Luteranizmie

Re: Spowiedź prywatna

Postprzez Tomasz » Śr paź 03, 2012 18:36

No to jaki niby mam grzech?


O to zapytaj samej siebie we własnym sumieniu :wink:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Spowiedź prywatna

Postprzez Laura » Śr paź 03, 2012 18:38

Tomasz napisał(a):O to zapytaj samej siebie we własnym sumieniu :wink:


Pytam sie i zadnych nie mam. :D
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Spowiedź prywatna

Postprzez Tomasz » Śr paź 03, 2012 20:19

Pytam sie i zadnych nie mam.


Właśnie już masz - grzeszysz pychą.

Myślę, że w Twoim przypadku bardzo wskazana byłaby właśnie spowiedź indywidualna. Ale nie taka jaką powszechnie znamy z KRK - tj. "kolejka przed konfesjonałem, puk, puk, następny proszę", ale spowiedź, która będzie rozmową duszpasterską.
Często sami jesteśmy zaślepieni i nie dostrzegamy własnych grzechów. I mówię to z własnego doświadczenia. Poznanie swoich grzechów jest także darem o jaki należy się modlić.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Spowiedź prywatna

Postprzez Elżbieta » Śr paź 03, 2012 20:35

Oj Lauro, podałam Ci tytuł bardzo dobrego podręcznika:"Abym był Jego własnością", postaraj się o tą książkę, naprawdę bardzo dużo by Ci pomogła. Zobaczyła byś wszystko w innym świetle, wiele byś zrozumiała.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Spowiedź prywatna

Postprzez Laura » Cz paź 04, 2012 14:21

Tomasz napisał(a):

Właśnie już masz - grzeszysz pychą.



Nie ma we mnie zadnej pychy...
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Spowiedź prywatna

Postprzez Laura » Cz paź 04, 2012 14:21

Elżbieta napisał(a):Oj Lauro, podałam Ci tytuł bardzo dobrego podręcznika:"Abym był Jego własnością", postaraj się o tą książkę, naprawdę bardzo dużo by Ci pomogła. Zobaczyła byś wszystko w innym świetle, wiele byś zrozumiała.



Zamowie sobie w internecie i jak mi przysla, to przeczytam Elu.
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Spowiedź prywatna

Postprzez Elżbieta » Cz paź 04, 2012 18:13

To nie jest do przeczytania i odłożenia na półkę, z tym podręcznikiem należy pracować. Możesz mi wierzyć, ale on się przydaje przez całe życie. Ja mam swój i często do niego sięgam, mimo, że konfirmację już dawno mam za sobą.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Spowiedź prywatna

Postprzez Jonah » Pn paź 15, 2012 18:18

Laura napisał(a):
Tomasz napisał(a):O to zapytaj samej siebie we własnym sumieniu :wink:


Pytam sie i zadnych nie mam. :D


To znaczy, że jesteś "bogiem" :lol:

"Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy" (1 List św. Jana 1:8).
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Spowiedź prywatna

Postprzez Kazimierz » Pn paź 15, 2012 20:22

Droga Lauro ,jeżeli twierdzisz że jesteś bez grzechu to tego właśnie chce diabeł,żebyś tak myślała.
Są różne metody ,które wykorzystuje diabeł,by oddalić ludzi od Boga.Jedna z nich to przekonać człowieka że jest bez grzechu,tylko że wtedy to po co i za kogo umarł Jezus,a druga to że jestem tak grzeszny ,że póki się nie poprawię to Bóg mnie nie kocha i mi nie przebaczy.Najpierw muszę być bez grzechu a dopiero potem przyjdę do Boga.Tylko że to się nigdy nie uda.

Poświęć proszę, zanim otrzymasz książkę którą zaproponowała Ci Ela , paręnaście minut na przeczytanie strony na temat co znaczy biblijne słowo - upamiętanie.

http://tylko-jezus.pl/?p=1147

Faryzeusze byli bardzo bogobojni,a mimo to Jezus im powiedział że bez upamiętania nie odziedziczą królestwa niebieskiego. :shock:
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Spowiedź prywatna

Postprzez Grzegorz » Wt paź 27, 2015 10:21

Czy w razie spowiedzi prywatnej w KEA ksiądz jest zobowiązany do zachowania tajemnicy spowiedzi? Czy są jakieś wskazania na ten temat w dokumentach Kościoła?

___________________________________________________
Ok, już sam znalazłem :)
Pragmatyka Służbowa 2.2.6. paragraf 105:

Duchowni, zgodnie ze ślubowaniem ordynacyjnym, są zobowiązani do zachowania tajemnicy spowiedzi, a także tajemnicy rozmów duszpasterskich pod rygorem utraty urzędu.



To chyba skorzystam w najbliższym czasie :)
Ostatnio edytowano Wt paź 27, 2015 10:31 przez Grzegorz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luteranizm wysokokościelny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości