Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Co daje wiara?

Co daje wiara?

Postprzez Laura » Pn wrz 24, 2012 21:17

Odpowiedz mi szczerze; co daje Ci Twoja wiara?
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Elżbieta » Pn wrz 24, 2012 21:51

A do kogo kierujesz to pytanie ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Tomasz » Pn wrz 24, 2012 22:04

Chyba do wszystkich, którzy przeczytają ten post :)

Bardzo proste, a jednocześnie trudne pytanie. Daję zatem wszystkim "zadanie domowe". Dziś przed zaśnięciem zamiast myśleć o "niebieskich migdałach" albo o niebieskich oczach koleżanki :wink: zastanówmy się nad tym pytaniem a jutro odpowiemy.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Jonah » Pn wrz 24, 2012 23:06

Odpowiedź jest banalna i oczywista jak banalne jest pytanie. Chyba że ktoś chce słuchać jakichś osobistych wynurzeń. Ale taka "kościelna" psychoterapia dziś jest w modzie :D

Odpowiedź zawiera się w fundamencie luterańskiej i w ogóle, ewangelickiej, teologii: "sprawiedliwy z wiary żyć będzie". Tylko tyle i aż tyle.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Tomasz » Pn wrz 24, 2012 23:19

Odpowiedź zawiera się w fundamencie luterańskiej i w ogóle, ewangelickiej, teologii: "sprawiedliwy z wiary żyć będzie". Tylko tyle i aż tyle.


Pełna zgoda. Ale jak teoria przekłada się faktycznie na nasze życie ? Czy potrafimy naprawdę "żyć z wiary" - czy te słowa nie są dla nas jedynie pustym frazesem ?
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Jonah » Wt wrz 25, 2012 00:33

No tak, ale żeby odpowiedzieć na takie pytanie osobiście, trzeba by przyjąć albo postawę faryzeusza i zacząć się przechwalać, albo postawę celnika i zacząć bić się w piersi. Przechwalać się nie lubię, bo "niech twoja prawica nie wie co czyni lewica", a w piersi biję się tylko przed Bogiem.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Kazimierz » Wt wrz 25, 2012 10:28

Z ważnych powodów byłem jakiś czas nieobecny na forum,ale już wszystko wróciło do normy i witam wszystkich serdecznie.

Odpowiedz mi szczerze; co daje Ci Twoja wiara?


Pytanie bardzo ciekawe.I tak.Podzielę się jak ja to rozumiem. W skrócie wiara daje mi wielkie szczęście wynikające ze świadomości że jestem dzieckiem Bożym,a jak dzieckiem to i współdziedzicem i że jestem dla Boga tak ważny że dla mojego pojednania się z nim nie zawahał się wydać swojego syna na śmierć.Nie do końca potrafię zrozumieć miłości Bożej /apage/,ale ta miłość nie pozwoliła Bogu odwrócić się od swego stworzenia jak Adam się zbuntował i tak jak przez Adama grzech przyszedł na świat,tak przez krzyż każdy kto wierzy ma żywot wieczny.Nie to że będzie miał.Pismo mówi że ma żywot wieczny.

Świadomość ,że jestem dla Boga ważny daje mi poczucie szczęścia.

Ale jeszcze oprócz objęcia nas przymierzem pokoju dostajemy w prezencie,to znaczy za darmo ,Ducha Świętego który kształtuje w nas nowego człowieka.Jednego tylko Bóg od nas oczekuje-uznania że to wszystko otrzymujemy z łaski i podporządkowania się Jego woli.
Ale ta świadomość właśnie wyzwala u mnie pokorę .Poza tym Bóg chce mieć z nami relację,poprzez modlitwę,społeczność i studiowanie słowa Bożego.

Bóg chce też żebyśmy tu na ziemi byli jego ambasadorami.I chce żebyśmy już na tej ziemi mieli "niebo".
Chce żebyśmy się wszyscy miłowali i jedni drugich brzemiona nosili.

Od jakiegoś czasu "chodzi mi po głowie " werset z Pisma - miłosierdzia chcę nie ofiary.

Jestem też ciekaw opinii na temat: Religijność a chodzenie w mocy Ducha. i co Bóg od nas chce.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Dredd » Wt wrz 25, 2012 13:53

Niestety nie umiem tak ładnie pisać jak Kazimierz,
ale w związku z tematem nasuwa mi się na myśl jedna piękna piosenka zespołu Raz Dwa Trzy:

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... STZuNMEEbE
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Laura » Wt wrz 25, 2012 17:31

Kazimierz napisał(a):że jestem dla Boga tak ważny że dla mojego pojednania się z nim nie zawahał się wydać swojego syna na śmierć.


No tak, Bog to samo dobro...a wiec jak ktos taki dobry jak Bog moze wyslac wlasnego syna na smierc?
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Co daje wiara?

Postprzez Jacek » Wt wrz 25, 2012 17:36

Kazimierzu, Kazimierzu- Gdzie sie podziwales ? Juz chcialem Interpol powiadomic
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Idee Luteranizmu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości