Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Wydzielone z RKK

Tutaj trafiają posty wydzielane z innych wątków, które nie są związane z ich tematem

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Vojtas » Śr mar 07, 2012 18:15

Jacek napisał(a):Witam serdecznie zespół adwokacki, ktory dzielnie staje w obronie Elzbiety.

Ja nie jestem po niczyjej stronie. Jednak w tym konkretnym przypadku Elżbieta miała racje

To tak samo gdybym ja upominał i karcił KRK za kult Maryjny i świętych, za kult obrazów i relikwii,za odpusty itp itp.

Nie zgadzałem się z dogmatami KRK więc odszedłem stamtąd. Jeżeli KEM (nie daj Boże) wprowadzi kontrowersyjne rozwiazania (np śluby homo) to nie bede atakował KEM tylko odejdę
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Aleksander » Śr mar 07, 2012 19:25

Jacek napisał(a):I tu Skompliku przyznaje Tobie rację. Niestety niewybredny atak mądrosci i złotych mysli Elzbiety, spowodowały u mnie delikatny odwet, za co resztę forumowiczów, usilnie przepraszam.

Jacek Chcialem od razu zwrócić uwagę na ten post, ale dopiero wróciłem do domu. Cieszę Sie że inni odpowiedzieli. Moim zdaniem takie stwierdzenia personalne są nie na miejscu. Wypowiadajc Sie w taki sposób jednoznacznie obrazasz Elżbietę. Należą Sie jej przeprosiny!

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Jakub » Śr mar 07, 2012 19:42

Jutro dzień kobiet - Jacek będzie miał więc szczególną okazję by przeprosić :)
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Jacek » Śr mar 07, 2012 20:07

Dobra,- przyjmuję uwagi Pastora Aleskandra, i Jakuba, może za ostro pojechałem, co do moich poglądow i tak nie zmienię. Co do Vojtasa, to Jego całkowicie nie rozumiem, Kolega Metodysta zabiera głos w sprawie konfliktu w łonie luteranizmu. Uważa ze ja się wtracam we wewnętrzne sprawy KEA. W ktorym miejscu ja ingeruję ? Zawsze pisałem ze jest to moje zdanie prywatne a nie mojego koscioła, i nikomu nie narzucam. Człowiek rozgranęty umie to odroznić. Wiem ze macie pretensje o moje awanturnictwo. Wiecie dlaczego protestantyzm przegrał w historii Polski i obecnie przegrywa stając się marginalną sprawą ? Odpowidzcie sobie kochani sami- własnie przez taką pstawę. Ja już nie będę zabierał głosu w zadnych sprawach i nie ważne dla mnie co stanie się z KEA, i od dzisiaj nie intersuje to mnie. Czas pokaze. Wiele moich przewidywań się sprawdziło. Wyrazem tego jest brak uczestnictwa w tym forum księży KEA.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Vojtas » Śr mar 07, 2012 20:13

Jacek napisał(a): Co do Vojtasa, to Jego całkowicie nie rozumiem, Kolega Metodysta zabiera głos w sprawie konfliktu w łonie luteranizmu. Uważa ze ja się wtracam we wewnętrzne sprawy KEA.

Proszę zatem aby kolega Jacek wykazał gdzie ja rzekomo wypowiadam się co KEA ma czynić a co nie??
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Jacek » Śr mar 07, 2012 20:17

Drogi kolego- Oficjalnie ponoć jest to strona Staroluteranska, ale widzę że w sprawach luteranskich wypowiadają sie osoby nie związne z luteranizmem. Należało konwertować na luteranizm.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Elżbieta » Śr mar 07, 2012 20:24

Jacku, nie przesadzaj, Vojtas nie ingeruje w spray wewnętrzne KEA
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Jacek » Śr mar 07, 2012 20:37

Droga Pani Elzbieto- dam Pani namiary na zachodnie strony staroluteranskie, i zobaczy Pani ze tam inne wyzania nie zabierają głosu w sprawach luteranskich. Wystarczy spojrzec na slynną stronę Augsburg z USA. Prawdziwi Staroluteranie z Polski znają tą stronę.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Vojtas » Śr mar 07, 2012 20:37

Jacek napisał(a):Drogi kolego- Oficjalnie ponoć jest to strona Staroluteranska, ale widzę że w sprawach luteranskich wypowiadają sie osoby nie związne z luteranizmem. Należało konwertować na luteranizm.

To w takim razie Jacku przystąp oficjalnie do KEA
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Jacek » Śr mar 07, 2012 20:52

Nie kolego- Ty cały czas mylisz pojęcia. My luteranie jestesmy jednoscią bez względu na przynaleznosc koscielną, Staroluteranin z kadego zakątku swiata stanie w obrononie swej wiary i wspołbraci, niestety psychoza oblęzonej twierdzy w Polsce, stanowi problem o ktorym juz wspomniałem. Kiedy są potrzebne finanse z zachodu jestesmy jednoscią, ale w innych przypadkach co niektorzy mowią o niezaleznosci. Czy Ty myslisz Wojtas, ze gdyby nie finanse SFL, to KEA w Polsce nie podzieliło by losu KER? . To dlaczego KEA zerwało rozmowy z SELK ? Bo wystarczyło postraszyć KEA zakręceniem kurka finansowego. Niewazne okazły się wspolne poglądy na wiele spraw. Tu rolę odgrywały piemiądze.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia strona

Powrót do Zsyp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron