Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Dział zawiera m.in. linki do transmisji Nabożeństw

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Witold » N gru 15, 2013 22:42

oj przepraszam, nie miałem tutaj racji. Nastąpił ciąg skojarzeń: koalicja z antyunijną samoobroną oraz LPR, wsparcie radia Maryja itp...
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez septemberlicht » N gru 15, 2013 23:20

Kubala95 napisał(a):Śp. Prezydent Kaczyński był antyunijny ? Wydaje mi się, że cały PiS był zawsze prounijny
Przepraszam, nie cierpię na amnezję. Więc dobrze pamiętam co się działo dziesięć lat temu i wcześniej, zanim wstąpiliśmy do Unii. Z jednej strony były w programach wyborczych jakieś ładne ogólniki, że Unia jest fajna, że cacy, a w praktyce politycy tę Unię diabolizowali. Pamiętam to medialne straszenie Unią, które charakteryzowało ogromną większość prawicowej części polskiej sceny politycznej. Wielu prawicowych polityków, w tym Jareczek Kaczyński i jego brat prezydent "panie prezesie, melduję wykonanie zadania", należeli wówczas do awangardy "ostrzegaczy" przed Unią Europejską. Straszono Unią, która miała przynieść Polsce utratę niezależności politycznej. Niemcy mieli wtedy wykupić naszą ziemię i zafundować nam kolejny zabór. Skandynawowie i inni zboczeńcy mieli skazić naszą świętą, polską, katolicką (w większości) moralność. Mieliśmy stracić walutę i stać się marionetkowym państewkiem na garnuszku Niemiaszków. Refleksem tych nastrojów jest to rzygotliwe, polskie wymieszanie antyniemieckich fobii i kompleksów z karłowatą i żałosną manią wielkości, której przejawem jest kreowanie się na pośredników między światem cywilizowanych (Unią) i światem dzikich (Ukraina, Gruzja).

Zresztą PiS i lud pisowski do dzisiaj zdania o Unii nie zmienił. Oto jakie transparenty parę dni temu pisowcy nosili po warszawskich ulicach:
Obrazek



A czołowa Pani Polityk tak się o Unii i jej symbolach wyraża:
http://wyborcza.pl/1,75478,15110171,Paw ... zmata.html


PIS to prawdziwi euroentuzjaści :lol: :lol: :lol:
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Kubala95 » Pn gru 16, 2013 00:07

Z panią Pawłowicz zgodzę się nawet, że niebieska szmata powinna zniknąć spod polskich sztandarów. Już dawno "unijki", które towarzyszą prawie każdemu przemówieniu Tuska, mnie drażniły. Taka symbolika jest specyficzna dla państw federacyjnych, gdzie obok siebie wiszą flagi jednostki członkowskiej i całej federacji. Oznaczałoby to, że Polska nie jest niepodległym krajem, tylko częścią państwa federacyjnego o nazwie "Unia Europejska" (o czym zresztą prawica od dawna już mówi).
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez septemberlicht » Pn gru 16, 2013 00:41

Jeżeli rezerwujemy sobie prawo do nazywania czyichś symboli mianem "szmaty", to może pozwólmy innym mianem "szmaty" nazywać symbole bliskie naszemu sercu?

No chyba że tradycyjnie, po polsku, zaczniemy stosować etykę Kaliego. Czyli - "nam wolno pomiatać wami, ale wam wara od nas..."
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Tomasz » Pn gru 16, 2013 08:03

Rozumiem, że z tą szmatą - to jest cytat Pani Pawłowicz.

Jednocześnie zaznaczam, że czy nam się to podoba, czy nie - symbole UE są pod ochroną prawną. Ostatnią szansę na legalne spalnie flagi Unii wykorzytał Pan Janusz Korwin-Mikke w przededniu wstąpienia.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Kubala95 » Pn gru 16, 2013 21:23

Symbole UE są w Polsce chronione prawnie ? Zawsze myślałem, że dotyczy to symboli stricto narodowych (tzn. flaga biało-czerwona, godło i hymn narodowy). Czyjemu sercu bliskie są symbole UE ? Chyba tylko tym pomyleńcom z Brukseli wg których ślimak jest rybą.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Tomasz » Pn gru 16, 2013 21:35

Ja nie głosowałem za wstąpieniem do UE, zatem nie miej do mnie pretensji :wink:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez septemberlicht » Wt gru 17, 2013 08:09

Kubala95 napisał(a):Symbole UE są w Polsce chronione prawnie ? Zawsze myślałem, że dotyczy to symboli stricto narodowych (tzn. flaga biało-czerwona, godło i hymn narodowy). Czyjemu sercu bliskie są symbole UE ? Chyba tylko tym pomyleńcom z Brukseli wg których ślimak jest rybą.
Nie uznaję ślimaka za rybę, ale bliższe są mi europejskie symbole aniżeli polskie. Z tej prostej przyczyny, że tzw. przynależność narodowa (stricto narodowa) jest dla mnie czymś czwartorzędnym. Zresztą Polakiem jestem o tyle, że mam polskie obywatelstwo i mówię po polsku. I w sumie nic ponadto. Dlatego symbolika bieli i czerwieni, czy białego orła są mi tak bliskie, jak tobie symbole europejskie.

Swoją drogą produkt o nazwie "naród" jest dla mnie czymś tak abstrakcyjnym, sztucznym i oderwanym od rzeczywistości jak pogląd, że ślimak to ryba.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Tomasz » Wt gru 17, 2013 09:49

Nie jest to jakiś nowy pogląd. W niedalekiej historii byli tacy ludzie - nazywali się volksdojcze. Później byli sowieccy komsmopolici, a dzisiaj mamy euro kosmopolitów. Przepraszam za mocne słowa, ale nie mogę tego inaczej określić.
Utrata poczucia własnej tożsamości narodowej, szacunku i historii dla swojego narodu kosztem jakiś dziwnych tworów międzynarodowych jest dla mnie czymś niepojętym.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez septemberlicht » Wt gru 17, 2013 12:06

Tomasz napisał(a):... jest dla mnie czymś niepojętym.
Tomaszu, twoja postawa "ja tego nie pojmuję i dlatego reaguję agresją" jest dla czymś zupełnie zrozumiałym. To dość często spotykana praktyka. Bez urazy - ale w wypadku człowieka takie postępowanie jest refleksem zachowań przejętym od pradawnych, prymitywnych jeszcze praprzodków (być może chodzących jeszcze po drzewach). Psy do dzisiaj warczą i szczekają na obcych, na to co dla nich nieznane, niepojęte.Ty nie rozumiesz mojej postawy, nie pojmujesz jej więc okazujesz agresję i bez sensu miotasz słowami, których znaczenia nie rozumiesz. To atawizm, miej tego świadomość.

Moja rada jest taka - postaraj się więcej rozumieć, a rzadziej etykietować i oceniać postawę innych. Weźmy na początek trzy kwestie do rozważenia:

1. Wyobraź sobie kogoś, kogo ojciec był Rosjaninem, matka Ukrainka, dziadek Niemcem. I ten ktoś mieszka od urodzenia w Polsce. To kim ten ktoś jest? Polako-Rosjano-Ukraińco-Niemcem? A może tylko Rosjano-Polakiem? A może Ukraińco-Rosjaninem?

2. Jest 1944 rok. Mieszkam w Katowicach. Mam do wyboru posłać żonę i dwójkę dzieci do Auschwitz, albo pozwolić się wpisać na volkslistę. Co zrobię?

3. Trzecia rzecz - co złego w niepoczuwaniu się do bycia członkiem jakiegoś narodu? W czym jest lepsze bycie Polakiem, Niemcem, Rosjaninem od bycia Ślązakiem, albo Kaszubem? Bo wielu Ślązaków, Mazurów czy Kaszubów deklaruje się dzisiaj wyłącznie jako Ślązak lub Kaszuba (nie Polak-Kaszuba, Ślązak-Niemiec. Ślązak-Polak).
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron