Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kącik prasowy

Dział zawiera m.in. linki do transmisji Nabożeństw

Re: Kącik prasowy

Postprzez jagna » Śr lut 22, 2012 23:25

Jagna jest alergikiem, oprócz pyłków drzew wczesnopylących i kociej sierści jest uczulona na katolicko-narodowe środowiska a`la Fronda, które bezmyslnie pleplają w kółko o tym samym, które uważają, że samodzielnie myśli tylko ten co myśli tak jak one, bo inaczej żydomasońskilumpenliberał. I tyle. Raz wzięłam toto do tęki, akurat coś o luteranach było. I bzdura to była.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Agnes » Cz lut 23, 2012 18:32

Jagno, zmieszczaj nam linki do jakichś ciekawych tekstów a la Tygodnik Powszechny! Ja przynajmniej z chęcią poczytam. (Bo też nie jestem fanką pana Terlikowskiego and co.)
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez jagna » Pn lut 27, 2012 18:37

Zamieściłam kiedyś, przeszło bez echa ;)

Ale proszę, ciekawe społeczne zjawisko: http://spoleczenstwo.newsweek.pl/bog-na ... 7,1,1.html
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Tomasz » Wt lut 28, 2012 00:04

Hmmm.... nie wiem, czy jest ciekawe zjawisko. Raczej jakieś szczeniackie zabawy. W dzisiejszym świecie ludzie naprawdę nie wiedzą czasami co mają ze sobą zrobić i prześcigają się w wymyślaniu co raz to bardziej absurdalnych pomysłów.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez jagna » Wt lut 28, 2012 00:04

Duży Format o konwertytach : http://wyborcza.pl/1,75480,10783803,Nie ... &startsz=x (tylko nie zaczynajcie tu dysput o zgniłym polskim kalwinizmie :wink: ). Sama miałam się przyjemność rozmawiać z panią Grabowską, nie ma tam jednak stety/niestety mojej wypowiedzi.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez jagna » Wt lut 28, 2012 00:05

A dla mnie ciekawe. Spójrzmy z punktu widzenia ateisty - jaka jest róznica między kobietą w hidżabie a rycerzem Jedi w kapturze :wink: ?
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Tomasz » Wt lut 28, 2012 00:07

Mnie osobiście bardziej podobają się kobiety w hidżabie. Wyglądają bardzo tajemniczo i przez to pociągająco :wink:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez jagna » Wt lut 28, 2012 00:34

Nie chodzi o estetykę, a o nakaz religijny. No bo jak muzułmanka może nie ściągać hidżabu, to czemu rycerz Jedi ma ściągać kaptur?
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez skomplik » Wt lut 28, 2012 09:49

jagna napisał(a):Duży Format o konwertytach : http://wyborcza.pl/1,75480,10783803,Nie ... &startsz=x (tylko nie zaczynajcie tu dysput o zgniłym polskim kalwinizmie :wink: ). Sama miałam się przyjemność rozmawiać z panią Grabowską, nie ma tam jednak stety/niestety mojej wypowiedzi.


Przecież to jest straszne!
Podczas dyskusji, chyba podczas studium biblijnego, padło takie porównanie, że wiara to jest wspinanie się po górze, ale na szczyt prowadzą różne drogi - czyli można zostać zbawionym, będąc ewangelikiem, katolikiem, mahometaninem, żydem itd. Pastor tak słucha, słucha i mówi: - A ja nie jestem pewien, czy ta góra jest tylko jedna.


Czyli co wg. tego księdza jest wiele bóstw? tragedia, niedość że zanegował jedyne zbawienie w Chrystusie to jeszcze to...

Kiedy przychodzę do pastora z jakimś pytaniem, zawsze odpowiada pytaniem: a jak to wygląda w twoim sumieniu? No choćby to uprawianie seksu bez ślubu. Czy to w twoim mniemaniu jest cudzołóstwo? Czy jesteście sobie i Bogu oddani? Jeśli tak, to w porządku. Samemu trzeba rozwiązać ten dylemat.


No ludzie! a co z zaciemnionym sumieniem? co z grzechem? kobiety które sprzedają swoje ciało twierdzą że w tym nie ma nic złego więc będą to robić (czyli sumienie "wygłuszyli"). I co nie popełniają grzechu? Mam głęboką nadzieje ze to tylko jeden przypadek takiego "pasterza".

Że o in vitro już nie wspomne...... (wszystkie kościoły ewangelickie KEA,KEM,KER odrzucają marnowanie zarodków! wiec na dzien dzisiejszy in vitro jest złe!)

to tyle ... sorka że jednak skomentowałem... ale musiałem :cry:
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez jagna » Wt lut 28, 2012 12:40

No mnie też kopara do ziemi opadła, ale jednak w ogólnopolskiej prasie temat konwersji jest jakoś omijany, więc wrzuciłam. Choć tak, zniesmaczyło mnie nieco przedstawienie problemu w taki sposób - chcę in vitro i seksu przed ślubem, to zmieniam Kościół.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości