Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kącik prasowy

Dział zawiera m.in. linki do transmisji Nabożeństw

Re: Kącik prasowy

Postprzez Paweł » Pn lut 20, 2012 10:38

JPII o Bursche: "Wolał oddać życie niż wyrzec się polskości"

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ ... osci_19205
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez jagna » Wt lut 21, 2012 22:31

Czy Ty nie czytujesz nic oprócz fanatycznego katolickiego "pisma"?

"Ksieze biskupie Julianie Bursche - modl sie za anmi! Wypros dla naszej Ojczyzny zwyciestwo prawdy i rzady ludzi szlachetnych!" - modlić się chcą do heretyka :lol: ?
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Tomasz » Wt lut 21, 2012 22:42

Nasz Pawełek lubi czytać "Frondę" - i jak widać czasami piszą tam też o nas pozytywnie :)

Tylko raczej odradzam lekturę komentarzy :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez jagna » Śr lut 22, 2012 01:29

Nie o nas, tylko w tym wypadku o księdzu biskupie. To nie "my". Dla środowisk frondowskich wszystko co nie ultrakatolickie to złe. Po co temu portalowi nabijać wejścia? Zerknęłam na ten artykuł - odnosi się do polskości ks. Burschego, nie do jego wiary, Kościoła, wyznania. Nie jest czymś pozytywnym o nas jako o ewangelikach! To tekst o wielkim Polaku, nie o wielkim ewangeliku.

Jakbym nie znała tego forum i zobaczyła tu linki z frondy, to bym więcej nie przyszła. Pytam jeszcze raz - po co na forum luterańskim zamieszczać linki do katolickich ortodoksów? Jeszcze rozumiem Tygodnik Powszechny, czy felietony Hołowni, ale to? Pamiętam wypowiedź Terlikowskiego popierającego "klauzulę sumienia" dla aptekarzy, mówił, że tabletki antykoncepcyjne przecież niczego nie leczą. Takiego ignoranta chyba nie można w żadnej sprawie traktować poważnie (dla niewtajemniczonych, takie tabletki leczą wiele schorzeń).

Może zaczniemy sobie jeszcze linkować Urbana? Poziom w sumie podobny, tylko odchył inny.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez MichałG » Śr lut 22, 2012 21:38

Kiedy jeszcze identyfikowałem się z katolicyzmem udzielałem się na forum Frondy (to obecne to ściek i żałosny cień dawnego, naprawdę dobrego) i rebelya.pl (powstałe jako fronda z Frondy). Teraz raczej tam nie wchodzę, bo... po co się denerwować. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że redaktorzy tych portali potrafią z większym szacunkiem napisać o czymś związanym z protestantyzmem niż autorzy komentarzy i uczestnicy forum.

Niby w czym lepsze mają być liberalne, rozmemłane "Tygodnik Powszechny" i Hołownia? Że niby bezzębny pies nie kąsa? Co do Terlikowskiego, to przecież kiedyś chyba współzakładał ekumenizm.pl.
MichałG
 
Posty: 66
Dołączył(a): So cze 18, 2011 13:03
wyznanie: sympatyk KEA
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez jagna » Śr lut 22, 2012 22:00

Tygodnik Powszechny jest lepszy, bo jest na wysokim poziomie, po prostu. Nie obraża, nie pluje, jest spokojny, bez ujadania, jest rzeczowy, bez snucia teorii spiskowych i bez tej całej otoczki fanatycznych czytelników. "Liberalny" to zarzut, czy co? Czy propaguje treści niezgodne z Biblią (pomijając ogólnie doktrynę katolicką)? Rozumiem, że wszystko od czego na prawo nie ma tylko ściany jest ZUE, liberalne, fuj? Że wszystko co nie zamyka się w oblężonej twierdzy jest złe?

Ja się na odwrót wychowałam w środowisku KIK-u, TP, no w takich właśnie klimatach. Może dzięki temu strasznemu "liberalizmowi" moja katolicka rodzina nie robi problemów z mojego nowego wyznania.

Co zakładał Terlikowski mnie nie interesuje. Kilka wypowiedzi tego pana wystarczyło, żebym miała o nim takie zdanie jakie mam, czyli złe. Mogę, nie?
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez MichałG » Śr lut 22, 2012 22:11

jagna napisał(a):Tygodnik Powszechny jest lepszy, bo jest na wysokim poziomie, po prostu.


Stara "Fronda" też była pismem na bardzo wysokim poziomie, niestroniącym od prowokacji intelektualnych. Potem przyszedł Terlikowski i w "F" tylko geje, aborcja, geje, aborcja, nudy na pudy.


jagna napisał(a):"Liberalny" to zarzut, czy co?


W materii teologicznej na tym forum raczej tak.


jagna napisał(a):Czy propaguje treści niezgodne z Biblią (pomijając ogólnie doktrynę katolicką)?


A to mało? :wink: <joke>


jagna napisał(a):Rozumiem, że wszystko od czego na prawo nie ma tylko ściany jest ZUE, liberalne, fuj? Że wszystko co nie zamyka się w oblężonej twierdzy jest złe?


Bo ZUE, zaściankowe, fuj jest wszystko na "prawo" od "TP"...


jagna napisał(a):Kilka wypowiedzi tego pana wystarczyło, żebym miała o nim takie zdanie jakie mam, czyli złe. Mogę, nie?


Pewnie że możesz. A inni mogą wzruszyć nad tym ramionami :wink:
MichałG
 
Posty: 66
Dołączył(a): So cze 18, 2011 13:03
wyznanie: sympatyk KEA
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Tomasz » Śr lut 22, 2012 22:14

Nie spierajmy się Przyjaciele, bo nie ma o co. Każdą stronę możemy tutaj podlinkować, nie ważne czy będzie to Fronda, czy też TP - pod warunkiem, że oczywiście link będzie odsyłał do ciekawego artykułu (i nie będzie naruszał regulaminu)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez MichałG » Śr lut 22, 2012 22:20

Też uważam, że nie ma o co i szczerze mówiąc mocno zdziwiła mnie emocjonalna reakcja Jagny na Frondę. Jeśli jakiś materiał jest ciekawy, to jakie ma w sumie znaczenie czy jest z "Frondy", "Tygodnika Powszechnego" czy czego tam jeszcze?
MichałG
 
Posty: 66
Dołączył(a): So cze 18, 2011 13:03
wyznanie: sympatyk KEA
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Aleksander » Śr lut 22, 2012 22:31

Ja też czytam "Fronde" i wiele artykułów mi się podoba.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości