Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kącik prasowy

Dział zawiera m.in. linki do transmisji Nabożeństw

Re: Kącik prasowy

Postprzez Wanda » Cz mar 28, 2013 08:21

Fakt to, czy aprylisowy żart?
Jeżeli prawda...to bardzo nie dobrze.Ustępstwo, kompromis buduje następne ustępstwa i kompromisy.
W moim domu są ustalone zasady, które my jako gospodarze przestrzegamy i stosujemy.
Państwo... to też dom ...ale bardziej rozbudowany.
Ta droga...może doprowadzić faktycznie "do wyjścia na barykady, albo zejścia do katakumb"
Wanda
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 09:03
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Jacek » Cz mar 28, 2013 14:49

No proszę Belgia uważana była do niedawna za Rzymsko-katolicki kraj
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Jonah » Wt maja 28, 2013 17:45

Rewolucji seksualnej ciąg dalszy, Pora na seksualizację dzieci:

http://niezalezna.pl/41779-men-chce-ucz ... ykoncepcje
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Jonah » Pn cze 03, 2013 17:04

Gej Guy biskupem luterańskim w ELCA:

http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 301397.htm
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn cze 03, 2013 17:17

Jonah napisał(a):Gej Guy biskupem luterańskim w ELCA:

http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 301397.htm


Przykre to jest, że niektóre Kościoły odchodzą od Słowa Bożego :(
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez septemberlicht » Pn cze 03, 2013 20:19

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34 ... oxSlotIIMT

Wywiad z panią diakon ze Szczecina. Ładna kobieta swoją drogą... :)
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Witold » Pn cze 03, 2013 22:12

i coś z czym spotykam się po raz kolejny w KEA i czego byłem świadkiem w KRK:

Powiedziała pani, że jeszcze nie wie dlaczego, ale wierzy, że tak miało być. Przyjmuje tak pani wszystko?

- Jestem tylko człowiekiem. Czasem walczę czy kłócę się z Panem Bogiem. Nieraz nie potrafię odpowiedzieć na pytanie: dlaczego. To jedna z najtrudniejszych dla mnie sytuacji. Np. gdy staję wobec czyjegoś cierpienia. Nie zawsze można odpowiedzieć na pytania stawiane przez ludzi. Ja nie potrafię. Ale wierzę, że potrzeba czasu i każdy tę odpowiedź znajdzie, a mi zawsze pozostaje szczególne narzędzie - modlitwa.


Cały tekst: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34 ... z2VBpglopj
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Jacek » Wt cze 04, 2013 08:14

Cyt: czasami sie kloce z Panem Bogiem; No coz piekne swiadectwo wiary bije od tej Pani i jakze budujace :lol: Ona ma czelnosc obrazac sie i klocic z Bogiem ?, widocznie feminizm na to pozwala !!!!. procz urody nic wiecej ta Pani saba nie reprezentuje. Skoro kobieta-diakon daje taki przyklad ?- Nieporozumienie. Mnie tez duzo sie nie podoba na swiecie, ale posiadamy wolna wole, i to nie Bog ale my sami jestesmy sobie winni.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Wt cze 04, 2013 08:52

Jacek napisał(a):Cyt: czasami sie kloce z Panem Bogiem; No coz piekne swiadectwo wiary bije od tej Pani i jakze budujace :lol: Ona ma czelnosc obrazac sie i klocic z Bogiem ?, widocznie feminizm na to pozwala !!!!. procz urody nic wiecej ta Pani saba nie reprezentuje. Skoro kobieta-diakon daje taki przyklad ?- Nieporozumienie. Mnie tez duzo sie nie podoba na swiecie, ale posiadamy wolna wole, i to nie Bog ale my sami jestesmy sobie winni.


Jacku, czasem każdy z nas prowadzi dyskusje z Bogiem, pytamy się Go, dlaczego np dopuszcza na nas takie a nie inne nieszczęśliwe wydarzenia, dlaczego czasem odpowiada na nasze modlitwy tak a nie inaczej - sądzę, że to miała na myśli.
I myślę, że zbyt emocjonalnie podszedłeś do tej sprawy i niestety trochę Ciebie poniosło, ponieważ to co napisałeś odnośnie kompetencji pani diakon jest po prostu nie do przyjęcia.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Elżbieta » Wt cze 04, 2013 09:31

Jacku, wiem, że nie do pomyślenia jest dla Ciebie takie podejście do Boga, ale pomyśl sobie jedno jak Żydzi podchodzili i nadal podchodzą do Boga, jak w Starym Testamencie targowali i kłócili się z Nim. Pomyślałeś, że może to jest po prostu żywa wiara, pozwalająca na bliższe relacje z naszym Stwórcą. My przecież też jesteśmy żywymi ludźmi, i niejednokrotnie trudno nam się pogodzić z tym co nas spotyka, często nie chcemy tego przyjąć i wówczas się targujemy, ale czy to znaczy, że nie wierzymy ? Ludzie są różni, jedni bardziej pokorni, inni bardziej impulsywni, nie możemy oceniać czyjejś wiary, bo nie jesteśmy Bogiem, nie wiemy co tak naprawdę siedzi w drugim człowieku, i może się w końcu okazać, że ktoś, kto się z Bogiem wykłóca i targuje, jest bardziej wierzącym od tego pokornego.
I pamiętajmy wszyscy o słowach Jezusa: " Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem "
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron