Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kącik prasowy

Dział zawiera m.in. linki do transmisji Nabożeństw

Re: Kącik prasowy

Postprzez Tomasz » Śr lis 14, 2012 18:25

Ks.Biskup Samiec pisze o wyrugowaniu z KEA skrajnych postaw ? Czy do skrajnych postaw mozemy zaliczyc np. Konfesyjnych ? czy osoby stojace twardo na fundementach Biblii ? Bo wyrugowanie przeciwnej strony czyt. liberalnej, to rozumiem, bo grozi to z ich strony totalnym demontazem KEA.


Hmmm.... Ja również nie bardzo rozumiem wypowiedź ks. bp. Jerzego Samca. Czy zdecydowany sprzeciw wobec ordynacji kobiet jest "skrajną postawą" ? Czy też ks. Biskup ma tutaj na myśli np. traktowanie kobiet bez należnego im szacunku i godności.
Fragment wypowiedzi z powołanego wywiadu:

W Kościele są też tacy, którzy uważają, że ordynacja kobiet oznacza zdecydowane odstąpienie od biblijnych zasad i pierwszy krok ku zeświecczeniu i śmierci Kościoła. Nie oceniam, który z tych poglądów jest słuszny, jednak moją odpowiedzialnością jest wyrugowanie skrajnych postaw w Kościele, czuwanie nad tym, aby nikt nikogo nie lekceważył bez względu na to, czy jest to kobieta czy mężczyzna.


Zawsze podkreślamy, że brak akceptacji na ordynowanie kobiet nie ma nic wspólnego z lekceważeniem. Rozumiem, że ks. Biskup próbuje utrzymać tutaj pewne status quo i ma wizje kościoła w którym każdy znajdzie swoje miejsce - bez względu czy jest liberałem, czy też konserwatystą. Czyli w/g zasady "dla każdego coś miłego". Tylko, że w konsekwencji wychodzi tutaj "dla każdego coś niemiłego". Liberałowie nie odpuszczą dopóki nie doprowadzą do wprowadzenia ordynowania kobiet, a my cały czas kręcimy nosem na pozytywną opinię komisji teologicznej i unie z kościołami liberalnymi. Takiego "status quo" nie da się na dłuższą metę utrzymać, dlatego bardzo żałuję, że ks. Biskup nie podjął się jednak oceny poglądów i opowiedzenia się po którejś ze stron. Balansowanie i "odbijanie się" od jednej ściany do drugiej powoduje ciągłe zarzuty o brak konsekwencji. Przekłada się to również na inne kwestie.
Myślę, że Kościół Luterański w Polsce musi jasno się określić w którą stronę zmierza. Nie możemy być "letni". Kościół jest dla wszystkich, ale nie dla wszystkiego - jak głosi nasze motto zaczerpnięte ze słów ks. bp. Leicha.

KEA w Polsce, jako Kościół "narodowy" (Volkskirche), powinien należeć do mainstreamu teologicznego luteranizmu europejskiego, w którym m. in. ordynacja kobiet jest już poza dyskusją.


Z tym "mainstreamem teologicznego luteranizmu europejskiego" musimy bezwzględnie zerwać i trzymać się od niego jak najdalej. Obecnie ostoją prawdziwego luteranizmu są staroluterańskie Kościoły skupione w Międzynarodowej Radzie Luterańskiej jak również Konfesyjnej Konferencji Luterańskiej. To z nimi jest nam po drodze, a nie z liberalnymi zdegenerowanymi post-chrześcijańskimi wspólnotami, które "kościołami" są już tylko z nazwy.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Jacek » Śr lis 14, 2012 19:16

Dobrze Tomek ze ta sprawe rozwinales, bo przyznam szczerze, ze czasami slow Jego Excellencji Biskupa Samca nie rozumiem. Tak jak wspomniales, kosciol nie moze stac w rozkroku, i tak jak wspomnialem, co rozumie pod postacia skrajnych postaw ? Narazie to slyszymy o liberalach wykladowcach z wydzialu teologii ewangelickiej, a zadnym konserwatyscie. czy stanowisko J.E. Biskupa podyktowane jest tylko z tytulu dobrosasiedzkich stosunkow z Kosciolem Rzymskim ?, a nie oparte o Ewangelie ?. Bo obawiam sie ze osoby zwiazane z konserwatywna strona Konfesyjni, moga byc zaliczane do grup skrajnych czekajacych do wyrugowania z KEA ? Dobrze zrozumialem ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Tomasz » Śr lis 14, 2012 21:01

Wydaje mi się, że Biskup Samiec bardzo obawia się polaryzacji przeciwstawnych sobie obozów w KEA, co w konsekwencji może nawet doprowadzić do rozłamu. Natomiast w naszych polskich warunkach rozłam byłby prawdziwą tragedią. Społeczność luterańska jest niewielka i jej rozbicie byłoby fatalne w skutkach. Nie mniej do takiej polaryzacji już praktycznie dochodzi. My nigdy nie zaakceptujemy "luteranizmu" jaki jest głoszony na "Defragmentacji" czy "luteranieforum". W wielu kwestiach prędzej chyba dogadamy się z Levebrystami niż liberałami, bowiem ich stanowiska dla są dla nas absolutnie nie do przyjęcia. Ortodoksyjni Luteranie nie zamierzają wogóle rozmawiać o ordynacji kobiet, błogosławieniu związków homoseksualnych czy też innych "wynalazkach", bowiem takie rozmowy są tylko stratą czasu. Natomiast obóz przeciwny uważa nas nas za ksenofobów, homofobów, "konserwatywny beton" i tp.
Musimy powiedzieć to wprost: NIGDY NIE DOGADAMY SIĘ Z LIBERAŁAMI.
Jest to prawdziwy problem dla Kościoła Luterańskiego w Polsce, ale rozwiązania połowiczne zawsze są tylko rozwiązaniami czasowymi.

Tak jak wspomniales, kosciol nie moze stac w rozkroku, i tak jak wspomnialem, co rozumie pod postacia skrajnych postaw ? Narazie to slyszymy o liberalach wykladowcach z wydzialu teologii ewangelickiej, a zadnym konserwatyscie.


Jeżeli mówimy o rugowaniu skrajnych postaw - to oczekiwałbym wyrzucenia z ChAT-u przynajmniej czterech wykładowców. Nie będę wskazywał nazwisk.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Jonah » So sty 19, 2013 09:59

W Holandii powstają getta dla "homofobów":

http://www.fakt.pl/Szokujaca-decyzja-wl ... l#miniPoll
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Witold » So sty 19, 2013 12:42

no to pewnie kiedyś spotkamy się w jednym getcie :lol:

a tak na serio to ciekawe jest to że większość mediów milczy jeśli chodzi o pokazanie jak bardzo "tolerancyjni" są geje. Ograniczają się do pokazania jacy oni biedni i uciśnieni a takich kwiatków już nie pokażą.
W jakich podłych czasach żyjemy! Przecież jeszcze w latach 90 nikt by nie mógł uwierzyć w tak idiotyczne prawo łamiące prawo własności i podstawowe prawa człowieka! Teraz takich informacji jest tyle że już mnie nic nie zdziwi. Niedawno zastanawiałem się kiedy ktoś zaproponuje cenzurę Biblii, a okazuje się że taki człek się już znalazł i to w dodatku wychowany na łonie krk :x
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Wędrowiec » So sty 19, 2013 21:22

Cóż, w Stasbourgu nie przejdą ani homofoby, ani też getta.
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Jacek » N sty 20, 2013 09:04

No cóz nawet bogate miasta jak Amsterdam nie jest wolne od plagi szczurów. To swoista dzisiejsza Sodoma i Gomora, byłem tam i widziałem. Teror liberałow, jest taki sam jak faszystowski. Liberałowie dązą do siłowej konfrontacji, na która odpowiemy. Dlatego ja w Szwecji głosuje na prawicowo-radykalna konserwatywna i nacjonalistyczną Sverigedemokraterna, która opowiada się głownie ; za tradycją luteranską/Svenska Kyrkan/ ale uwaga tylko i wyłącznie za modelem rodziny Męzczyzna + kobieta. Pedryle nie maja co tam szukac.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Jonah » Cz sty 31, 2013 00:51

Ciekawy wywiad:

http://www.niedziela.pl/artykul/103888/ ... c-pastorem

W wielu punktach podnoszący na duchu.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez skomplik » Cz sty 31, 2013 17:39

skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Kącik prasowy

Postprzez Witold » Cz sty 31, 2013 20:51

ciekawe że parafianie tego niewierzącego pastora nie chcieli się pozbyć! jak mogli chodzić na nabożeństwa i mieć w świadomości że facet prawi o rzeczach które uważał za nieprawdziwe :o
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron