Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Czegoś tu nie rozumiem!!!

Czegoś tu nie rozumiem!!!

Postprzez Januarius » Cz lis 10, 2011 13:35

Na temat boskości Jezusa można rozmawiać i przedstawiać własne przekonania. Natomiast rozmowa o duchu świętym - czy jest Bogiem, czy nie - została natychmiast przerwana po przedstawieniu bardzo wątpliwych dowodów. Widzę, że sami na siebie zarzucacie pętlę. Skoro nie można udowodnić swoich racji - ciach, i zamyka się temat. No, super działanie. Już uwierzyłem...
Januarius
 
  

Re: Czegoś tu nie rozumiem!!!

Postprzez Tomasz » Cz lis 10, 2011 19:14

Szanowny Januariusie

Jak możesz przeczytać w Regulaminie – nasze forum ma dosyć jasno sprecyzowany profil i również bardzo wyraźnie są wyartykułowane jego cele.
Jesteśmy stroną ortodoksyjnie luterańską a celem naszym jest propagowanie pobożności, liturgii i teologii ewangelickiej opartej na reformacyjnym dziele ks. dr. Marcina Lutra.
Jako ortodoksi przyjmujemy pewne kwestie jako fundamentalne i nie podlegające dyskusji. Różnimy się tutaj bardzo od liberałów, którzy powoli małymi krokami dochodzą już do podważania autorytetu Pisma Św. – właśnie poprzez dyskusje nad kwestiami, które są bezdyskusyjne.
Nie oznacza to, że nie dopuszczamy do głosu nikogo, kto tylko ośmieliłby się poddawać pod wątpliwość nasze stanowisko. Owszem – jeżeli osoba poszukująca pyta i chce uzyskać odpowiedzi – zawsze takich odpowiedzi udzielimy. Masz tutaj przykład w wątku dot. boskości Jezusa.
Jak napisałem już w innym miejscu – jest jednak pewna granica pomiędzy pytaniami, dyskusją a propagowaniem treści stojących w sprzeczności z fundamentami naszej wiary. We wspomnianym powyżej wątku w sposób uporczywy dążysz do zanegowania boskości Jezusa jak również dogmatu trynitarnego, nie zwracając uwagi i nie odnosząc się do naszych wyjaśnień. Przykro mi to stwierdzić, ale Twoje posty zaczynają nabierać charakteru trollingu.
Próbowałeś „przećwiczyć” ten sam schemat w wątku dot. Ducha Św. i dlatego temat został zablokowany.
Piszesz, że argumentów Ci nie brakuje, tylko zostałeś postraszony wyrzuceniem z forum.
Nie – Przyjacielu. Próbujesz wykorzystać to forum do głoszenia poglądów, które uważamy za niebezpieczne herezje. Na to przyzwolenia tutaj nie będzie. Są inne fora o charakterze bardziej otwartym, gdzie możesz sobie toczyć czcze polemiki i trollować bez końca.
Przykro mi, ale nie jesteśmy liberałami i nie powiemy, że możemy sobie porozmawiać z osobą, która neguje dogmat trynitarny jak „protestant z protestantem”.
Nie zamierzamy tracić czasu i energii na dyskusje w kwestiach, które dyskusji nie podlegają.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czegoś tu nie rozumiem!!!

Postprzez Januarius » Cz lis 10, 2011 21:24

To nie jest do końca tak, jak napisałeś, Tomaszu!

w sposób uporczywy dążysz do zanegowania boskości Jezusa jak również dogmatu trynitarnego, nie zwracając uwagi i nie odnosząc się do naszych wyjaśnień.

Ja tylko przedstawiam wersety, które moim zdaniem nie wskazują na to, że chociażby Duch Święty jest Bogiem równym Bogu Jahwe. Wszystkie wasze argumenty czytam dokładnie i się nad nimi głęboko zastanawiam. No, ale jak mam je zaakceptować, kiedy ktoś podaje mi Księgę Rodzaju 1:2 na dowód iż Duch Święty jest Bogiem? Czy denerwujesz się na mnie dlatego, że nie jestem naiwny jak ...., no mniejsza o to kto!

Może niektóre moje zwroty nie umiem przedstawić w formie dyskusji tylko trollingu, ale nic na to nie poradzę. Uczę się taktu i łagodności. Nie zawsze mi to wychodzi. Pozdrawiam!
Januarius
 
  

Re: Czegoś tu nie rozumiem!!!

Postprzez Elżbieta » Cz lis 10, 2011 21:32

Januariusie, nas jednak te argumenty całkowicie przekonują. Przykro mi, że nadal z uporem lepszej sprawy usiłujesz podważać podwaliny naszej wiary. Masz Regulamin jasno napisany, gdzie wyraźnie jest określone co nie podlega żadnej dyskusji. Jeżeli nadal będziesz uparcie podważał istnienie Trójcy, to sama osobiście Ciebie zbanuję i nie będę czekać na decyzje Admina.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czegoś tu nie rozumiem!!!

Postprzez Tomasz » Cz lis 10, 2011 21:33

Czy denerwujesz się na mnie dlatego, że nie jestem naiwny jak ...., no mniejsza o to kto!


Nie będę tutaj dowodził, czy jesteś naiwny - czy też nie i nie zamierzam również pytać kogo masz na myśli.

Może niektóre moje zwroty nie umiem przedstawić w formie dyskusji tylko trollingu, ale nic na to nie poradzę.


To jest właśnie to co mnie naprawdę denerwuje. Niestety, ale musisz coś na to poradzić, jeżeli chcesz brać udział w forach internetowych.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czegoś tu nie rozumiem!!!

Postprzez Januarius » Cz lis 10, 2011 21:37

Tomasz napisał(a):To jest właśnie to co mnie naprawdę denerwuje. Niestety, ale musisz coś na to poradzić, jeżeli chcesz brać udział w forach internetowych.

Mam tego świadomość, Tomaszu! Dzięki za radę!
Januarius
 
  

Re: Czegoś tu nie rozumiem!!!

Postprzez Jacek » So lis 12, 2011 18:31

Tej Januaris- Przeczytaj regulamin strony, i glowne logo strony, bo nawet slabo oczytany czlowiek zajarzy o o co tu chodzi. A Ty po prostu uprawiasz jawnie propagande Waszej sekty Swiadkow J. Jezeli bedziesz tak dalej robil z ta twoja prowokacja, to Cibie wykosze w trymiga.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Czegoś tu nie rozumiem!!!

Postprzez Tomasz » So lis 12, 2011 18:38

Blokuje ostatnie wątki założone przez Januariusa w których przekroczył granice. Kolejna próba trollowania i głoszenia nauk "Strażnicy" skończy się banem.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czegoś tu nie rozumiem!!!

Postprzez Januarius » Pn lis 14, 2011 11:39

Tomasz napisał(a):Blokuje ostatnie wątki założone przez Januariusa w których przekroczył granice. Kolejna próba trollowania i głoszenia nauk "Strażnicy" skończy się banem.

Jakiej Strażnicy??? Przecież przytaczam wersety z Pisma Świętego. Jeżeli się mylę przedstawcie kontrargumenty biblijne, które wyraźnie zaprzeczają mojemu sposobowi rozumowania!
Januarius
 
  

Re: Czegoś tu nie rozumiem!!!

Postprzez Elżbieta » Pn lis 14, 2011 11:44

No to zmień sposób myślenia, wówczas możemy,pogadać, w przeciwnym razie dostaniesz bana
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości