Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Propozycja nowych działów.

Propozycja nowych działów.

Postprzez Wojtek » So mar 05, 2011 22:09

Ciekawi mnie jak Administracja zareaguje na następującą propozycję:

- wprowadzenie działów dyskusyjno-polemicznych - gdzie mogłyby odbywać się dyskusje z ateistami, agnostykami, katolikami i liberalnymi chrześcijanami.

Dla pozostałych części forum można by wprowadzić ograniczenia w postaci grup (np. zaufani członkowie, etc.) lub właśnie ograniczyć osobom deklarującym ww. poglądy dostęp jedynie do części polemicznej forum przez dołączenie ich przez moderację do stosownej grupy. Oczywiście co do działów dyskusyjnych nie obowiązywałby zakaz głoszenia poglądów sprzecznych z ideami konserwatywnego luteranizmu, ale także i chrześcijaństwa.

Myślę, że taka w sumie drobna pod względem technicznym modyfikacja znacznie by otworzyła forum i stworzyłaby pole do odpierania pewnych poglądów i przez to docierania do świadomości ludzi zwodzonych czy niezdecydowanych. Forum zyskałoby szersze spektrum rozwoju i jednocześnie mogłoby spełniać dwie istotne role - stanowić 'bastion' konserwatyzmu i miejsce spotkać, utwierdzania się ortodoksów,ale także miejsce konfrontacji z pożerającym powoli KE-A liberalizmem.

W końcu Jezus nie odwrócił się tyłem do Złego na pustyni, a odpowiedział mu jasno i rzeczowo na podstawie Pisma!
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: Propozycja nowych działów.

Postprzez Tomasz » So mar 05, 2011 23:17

Bardzo dziękuję Vojaniusowi za zgłoszone propozycje i uwagi i jednocześnie chciałbym gorąco zachęcić wszystkich Użytkowników do przedstawiania swoich sugestii i pomysłów. Im więcej osób aktywnie włączy się w tworzenie strony - tym lepsze osiągniemy efekty :).

Przechodząc do postu Vojaniusa :

- wprowadzenie działów dyskusyjno-polemicznych - gdzie mogłyby odbywać się dyskusje z ateistami, agnostykami, katolikami i liberalnymi chrześcijanami.


Pomimo wyraźnie ortodoksyjnego profilu naszej strony dopuszczamy oczywiście możliwość polemiki, która często ma miejsce w różnych działach Forum. Dyskutowaliśmy już z Katolikami, była osoba o poglądach oscylujących blisko ateizmu, pojawiali się również Chrześcijanie innych denominacji - zatem nie jesteśmy tak całkiem hermetycznie zamknięci. Na Forum obowiązuje zakaz "propagowania" pewnych treści tj. min. nauk niezgodnych z doktryną luterańską oraz teologii liberalnych - jednak nie wyklucza to całkowicie możliwości dyskusji. Nie interpretujemy powyższego zapisu w ten sposób, iż każdy kto zaneguje pewne elementy nauki naszego Kościoła zostanie zbanowany, bowiem nie w tym rzecz.

(Forum)......stanowić 'bastion' konserwatyzmu i miejsce spotkać, utwierdzania się ortodoksów,ale także miejsce konfrontacji z pożerającym powoli KE-A liberalizmem.


Jeżeli chodzi o konfrontacje z liberałami - to większość z nas (Ty również Vojaniusie :wink:) ma w tym zakresie doświadczenia z innych forów internetowych. Dyskusja z liberałami w zasadzie nie różni się wiele od dyskusji ze Świadkami Jehowy (chyba nawet do Świadka Jehowy łatwiej jest czasami dotrzeć). Nie przemówisz do nich żadną argumentacją. Ośmielę się zaryzykować twierdzenie, że gdyby nawet sam nasz Pan Jezus Chrystus zstąpił na ziemię i wskazał jak błądzą - to oni i tak "będą wiedzieć lepiej".
Dla liberałów, każdy kto ośmiela się kwestionować ich chore i fałszywe nauki jest faszystą, ksenofobem, homofobem a w najlepszym wypadku "ciemniakiem" lub papistą. Najbardziej obłudne jest to, iż sami uważają się za bardzo tolerancyjnych i otwartych na dyskusje. Spróbuj jednak dopuścić się choć najmniejszej krytyki ich poglądów - to przekonasz się jacy są "przyjemni" i "otwarci".
Pewne dwa bardzo znane w naszym środowisku fora są opanowane przez liberałów i tam za obronę tradycyjnych wartości luterańskich i Pisma Św. możesz otrzymać ostrzeżenie lub bana. Oczywiście musisz dzielnie i z pokorą znosić obelgi innych "światłych" i "postępowych" ponieważ jesteś tylko "głupim i nierozgarniętym, ciemniakiem".

Jesteśmy otwarci na wszystkich poszukujących i nawet tych wątpiących - ale nie widzę możliwości jakiejkolwiek dyskusji ze zdeklarowanymi liberałami, gdyż jest to bezprzedmiotowe.

W końcu Jezus nie odwrócił się tyłem do Złego na pustyni, a odpowiedział mu jasno i rzeczowo na podstawie Pisma!


owszem - ale gdy ten nie odstąpił, powiedział "idź precz szatanie" - i tyle mam do powiedzenia liberałom.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Propozycja nowych działów.

Postprzez Wojtek » So mar 05, 2011 23:33

Jeżeli chodzi o konfrontacje z liberałami - to większość z nas (Ty również Vojaniusie :wink:) ma w tym zakresie doświadczenia z innych forów internetowych.


Może tym innym forom przydałaby się konkurencja :). Zdrowa rywalizacja służy wszystkim, a myślę, że w przypadku wyodrębnienia działu stricte polemicznego mogłaby posłużyć i rozwojowi forum.

Jesteśmy otwarci na wszystkich poszukujących i nawet tych wątpiących - ale nie widzę możliwości jakiejkolwiek dyskusji ze zdeklarowanymi liberałami, gdyż jest to bezprzedmiotowe.


Moim zdaniem unikanie dyskusji może być uznane za oznakę słabości argumentów. A przecież my mamy po naszej stronie najwspanialszy oręż - Ewangelię!

owszem - ale gdy ten nie odstąpił, powiedział "idź precz szatanie" - i tyle mam do powiedzenia liberałom.


Niestety chyba nie miałeś okazji do ten pory powiedzieć tego liberałom na tym forum :).

Moim zdaniem środowiska konserwatywne powinny nie tylko mieć na uwadze wzajemne utwierdzanie się i wzrastanie, ale także walkę z plagą liberalizmu. Jak każde dzieło szatana tenże rozprzestrzenia się niezmiernie szybko o ile nie napotka na swej drodze Słowa Bożego. Wobec tego, że na tym forum brak jasnych polemik na bardzo istotne temat (homoseksualizm, ordynacja kobiet, autorytet Pisma) człowiek niezdecydowany nie jest w stanie poznać argumentów konserwatywnych i biblijnych. Gdy z ciekawości zacznie przeglądać inne fora luterańskie, napotkawszy ofensywę liberalnej moderacji i mainstreamu może albo porzucić zupełnie luteranizm jako zupełni zepsuty (o zgrozo, może i na rzecz KRK lub ŚJ) albo przyjąć liberalizm jako coś naturalnego i oczywistego - krakać jak wrony wokół.

Moja propozycja wynika z dalekosiężnego planowania i troski o nasz kościół w perspektywie może nawet i wieloletniej.
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: Propozycja nowych działów.

Postprzez Tomasz » N mar 06, 2011 00:05

Niestety chyba nie miałeś okazji do ten pory powiedzieć tego liberałom na tym forum :).


Ale powiedziałem to niejednokrotnie na innych forach :). Oczywiście zostałem okrzyknięty faszystą, homofobem, papistą a nawet Świadkiem Jehowy :mrgreen:
Hmm ... zastanawiam się dlaczego nie cyklistą :?:

Moim zdaniem unikanie dyskusji może być uznane za oznakę słabości argumentów. A przecież my mamy po naszej stronie najwspanialszy oręż - Ewangelię!


Nie unikamy dyskusji Przyjacielu. Problem polega na tym, że dla liberałów Ewangelia to "przestarzałe instrukcje", które dziś można dowolnie interpretować - a jeżeli coś nadal będzie nie pasować - "to się wytnie"

Gdy z ciekawości zacznie przeglądać inne fora luterańskie, napotkawszy ofensywę liberalnej moderacji i mainstreamu może albo porzucić zupełnie luteranizm jako zupełni zepsuty (o zgrozo, może i na rzecz KRK lub ŚJ) albo przyjąć liberalizm jako coś naturalnego i oczywistego - krakać jak wrony wokół.


Dlatego istnieje nasze Forum, które jest naturalną przeciwwagą dla destrukcyjnych i szkodliwych innych stron, które uważają się za luterańskie.
Vojaniusie - kiedyś brałem czynny udział w tamtych forach i wiem jak wygląda dyskusja z liberałami. Tam nawet święty straciłby cierpliwość i zaczął używać słów uważanych powszechnie za obelżywe :mrgreen: a ja jestem tylko słabym człowiekiem.

Na forach opanowanych przez liberałów zawsze będziemy utrącani poprzez wycinanie postów, ostrzeżenia i bany. Jest taka zasada - jeżeli coś brzydko pachnie - lepiej tego nie ruszać aby nie wydzielało jeszcze bardziej intensywnego zapachu. Zatem może lepiej będzie nie wchodzić w tego typu polemiki na innych forach, gdyż to tylko zwiększa ich ruch i popularność.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Propozycja nowych działów.

Postprzez Wojtek » N mar 06, 2011 00:46

No to nic, mam nadzieję, że w miarę rozwoju forum potrzeba odrębnego działu na polemiki z liberałami, katolikami czy ateistami wyjdzie naturalnie :).

Pozdrawiam!
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: Propozycja nowych działów.

Postprzez Tomasz » Pn mar 07, 2011 00:22

Jeszcze jedna uwaga - nasze Forum z samego założenia ma służyć budowaniu poprzez konstruktywną wymianę poglądów, natomiast dyskusje z liberałami do konstruktywnych nie należą. Przerabialiśmy to już na innych stronach. Owszem - takie tematy jak "homoseksualizm" są bardzo atrakcyjne z punktu widzenia medialnego i z pewnością mogłyby nabijać znacząco liczniki postów, ale nie o to nam chodzi. Na pewne tematy nie dyskutujemy bowiem nie mamy o czym. Dla nas 2 x 2 = 4 i inaczej nie będzie. Jeżeli ktoś uważa, że może to być jednak 5 - to już jego problem.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Propozycja nowych działów.

Postprzez Elżbieta » Pn mar 07, 2011 02:21

Ja też nie mam najmniejszej ochoty na dyskusje z liberałami na pewne tematy. Miałam już doświadczenie na innym forum i również zetknęłam się w życiu z teoriami liberalnymi. Jedno tylko powiem: nie mam ochoty więcej na ten temat rozmawiać, bo nigdy nikogo się nie przekona, jeżeli oponent uważa, że ja nie znam realiów panujących za czasów Jezusa w Izraelu, jak i wcześniejszych i że nie rozumiem Pisma Świętego, że źle odczytuję treści zawarte na kartach Biblii.
Powiem więcej, jestem wdzięczna Tomkowi właśnie za to, że stworzył forum, gdzie takie właśnie tematy są zabronione. Przynajmniej wiem, że jak wejdę na nasze forum, nie zostanę zmieszana z błotem, bo z pewnymi teoriami nie mogę się zgodzić. Wiem, że mogę wejść do każdego tematu, bez narażania się na dostanie zawału, albo innego wylewu :wink:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Propozycja nowych działów.

Postprzez Jacek » Pn mar 07, 2011 16:26

Nic sie nie martwcie, wrazieczego Viking z toporem bedzie Was chronil przed liberalami.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  


Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron