Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Świadectwa

Świadectwa

Postprzez ouden » So lis 25, 2017 19:31

Witajcie,
Z własnego doświadczenia wiem, że osoby które przeżywają nawrócenie i poszukują właściwej drogi do Boga mają w sobie poczucie ogromnego wyobcowania. Czasy w których żyjemy nie sprzyjają rozwijaniu relacji z Bogiem. Coraz mniej osób czuje potrzebę głębszej relacji ze Stwórcą i nie pisze tutaj chyba nic odkrywczego.
Jeżeli już człowiek ma te "iskrę", która pcha go do tego aby zgłębiać która droga do poznania Boga jest właściwa i znajdzie Kościół w którego nauczanie wierzy to zazwyczaj zanim pójdzie porozmawiać z księdzem mija trochę czasu bo jest w nim wiele rozterek- zwłaszcza jeżeli ktoś był gorliwym wyznawcą Kościoła "X" , jak Ja a w pewnym momencie życia okazuje się że nie jest pewien czy na pewno wierzy w Boga tak jak On tego chce. Człowiek musi sobie uporządkować wszystko w głowie zanim wykona jakikolwiek ruch. Stawka jest dość duża- zbawienie. Z perspektywy czasu sadzę że łatwiej byłoby mi gdybym poczytał o tym jak inni dojrzewali do decyzji o wstąpieniu do KEA. Byłoby mi łatwiej, bo to wzmacniałoby moje poczucie że nie jestem sam, ani nie jest nas kilkoro, że wielu ludzi przez to przechodziło. Naprawdę mało widziałem informacji opowiadających od początku do końca Jak to się stało że zostałem ewangelikiem? (nie mówię tylko o naszym forum). Raczej były to krótkie informacje o jakimś wydarzeniu z całego procesu nawrócenia poszczególnych osób. Dlatego proponuje aby stworzyć nową podgrupę do grupy Chcę zostać Luteraninem o nazwie Świadectwa . Każdy ewangelik- neofita który będzie miał na to ochotę będzie mógł podzielić się z innymi swoją historią i wesprzeć w ten sposób innych poszukujących. Ja jeszcze jestem w trakcie mojej drogi ale gdy już będzie po wszystkim także z przyjemnością podzielę się moją.
Co sądzicie o mojej propozycji?
ouden
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz lis 23, 2017 14:56
wyznanie: KEA
  

Re: Świadectwa

Postprzez Grzegorz » So mar 17, 2018 12:14

ouden napisał(a): Naprawdę mało widziałem informacji opowiadających od początku do końca Jak to się stało że zostałem ewangelikiem?


Wiesz, zazwyczaj to są bardzo osobiste doświadczenia, niewiele osób byłoby gotowych publicznie o wszystkim opowiedzieć, nawet kryjąc się pod anonimowym nickiem. Niemniej, można na próbę założyć nową kategorię.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  


Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron