Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Jak zwracać się do innego użytkownika na forum

Jak zwracać się do innego użytkownika na forum

Postprzez Jacek » Pt sie 31, 2012 19:27

Magdaleno- jesli niezrecznie Tobie sie jest zwracac przez per ty, to mozesz tytulowac Ojcze-Administratorze, Ojcze-Tomaszu :mrgreen: Bracie Jacku
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kanon Biblii

Postprzez Elżbieta » Pt sie 31, 2012 20:59

Nie tak mnie wychowywano, ale postaram się dostosować


Mnie też nie tak uczono, ale internet rządzi się innymi prawami i trzeba się do nich dostosować :P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kanon Biblii

Postprzez Tomasz » Pt sie 31, 2012 21:46

Magdaleno- jesli niezrecznie Tobie sie jest zwracac przez per ty, to mozesz tytulowac Ojcze-Administratorze, Ojcze-Tomaszu Bracie Jacku


Albo mów mi "wuju" :lol: Bo Pismo mówi - gdzie ojca nie ma, tam wuja słuchać będziesz :mrgreen:

(uwielbiam cytaty z "Potopu" :wink: )
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kanon Biblii

Postprzez Kazimierz » So wrz 01, 2012 16:35

PS Na forum zwracamy się do siebie bezpośrednio i nie stosujemy raczej form „ pan – pani”


Dla mnie to jest też wielki problem ponieważ zostaliśmy wychowani w kręgu kultury gdzie są panowie i "nie panowie".
A Jezus mówił że wszyscy jesteśmy braćmi.
Powinniśmy my,jako ludzie Chrystusa , zacząć zmieniać ten stereotyp że jak komuś się mówi przez ty to się go nie,nie poważa.
Im więcej "wrastam w przekaz ewangelii tym bardziej przeszkadza mi forma <pan>".

Co nie znaczy że nie mam problemu z formą "ty"
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kanon Biblii

Postprzez Jacek » So wrz 01, 2012 19:37

Tu na zachodzie forma per Ty- juz dawno zapanowala, a wiec jest to rodzaj braterstwa, np. tutaj w Szwecji tylko do krola nie wolno zwracac sie per Ty. Niestety w Polsce jeszce obowiazuje wielkopanskie zasady.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kanon Biblii

Postprzez Kitka » Śr wrz 05, 2012 21:48

Coś rozwija się temat zwracania się na ty :)
Ja uważam, że jednak słowo pan/pani jest dobrą tradycją w Polsce. Pokazuje pewien szacunek. Oczywiście nawet mówiąc do kogoś pan można mówić bez szacunku, ale to inna sprawa.
Jednak w bliższych gronach, organizacjach powinna być używane ty. Daje to świadomość równości i zmniejsza dystans.
Mnie osobiście, z racji tego, że mam jeszcze mało lat jest mi też czasem dziwnie zwracać się do kogoś starszego ode mnie na ty. Ale w internecie idzie się przyzwyczaić :)
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Jak zwracać się do innego użytkownika na forum

Postprzez Jacek » Cz wrz 06, 2012 18:49

Typowa pseudoszlachecka przywara w Polsce. Tytulomania w Polsce jest tak zakorzeniona w Polsce jak w zadnym innym kraju. Tytulowanie Pan. Pani nie jest oznaka szacunku , lecz pozostalooscia wielkich kompleksow plebsu, ktory nie mogac dorownac wyzszym strukturom spolecznym, czul sie przez to wywyzszonym. Do niedawna, zone ;profesora, doktora, generala, nazywano; Pani profesorowa, doktorowa, generalowa, co budzi u mnie drwiny, i smiech
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Jak zwracać się do innego użytkownika na forum

Postprzez Elżbieta » Cz wrz 06, 2012 19:08

Ja bym się z tą opinią nie zgodziła. Nie jesteśmy jedynym krajem, gdzie istnieje taka "pożałowania godna" forma zwracania się do drugiej osoby.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron