Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Gdzie jesteśmy

Gdzie jesteśmy

Postprzez Kazimierz » Cz sie 16, 2012 10:42

Witam

Cieszę że jestem na tak szacownym forum.Ale mam pewien problem.To jest zdecydowana mniejszość,ale są tacy którzy nie chcą ujawniać swojej denominacji - i tych może więcej cenię,choć nie rozumiem,oraz tych którzy ,może podświadomie-śmiem wierzyć,wierzą że ich denominacja jest tą jedyną,ale nie sama denominacja ale różne jej "odcienie".
Jestem wyznania Ewangelicko - Augsburskiego ,ale jestem przede wszystkim człowiekiem drogi,prawdy i miłości.A piszę to dlatego że nie będę odpowiadał na żadne działa obronno-zaczepne jesliby sie takowe pojawiły.
Jesteśmy członkami tego samego ciała,i niema członków mniej potrzebnych i więcej potrzebnych.Wszyscy są ważni i potrzebni.Oczywiście każdy na swoją miarę i możliwości.

A teraz do meritum.

Zastanawiam się i jako że jestem nowy to mam świeże spojrzenie i poddaję pod dyskusję potrzebę utworzenia nowego działu,czy może nowego poddziału np.w dziale Luteranizm wysokokościelny na tematy;
-dlaczego jesteśmy tu gdzie jestesmy w drodze do Boga i do czego zmierzamy jako ludzkość.
-jak to zmienić.
-dlaczego otrzymawszy zadatek Duch Świętego tak bardzo duży odsetek ludzi tak naprawdę odsuwa go w najbardziej odległy kąt swej duszy,pozwalając mu cieszyć się nią no może godzinę podczas nabożeństwa,ale też nie co tydzien ,bo nie odczuwa takiej potrzeby.To tak jakby ktoś mówił-Panie Boże dałem Ci przecież godzinkę ,ciesz się z Tego
-co zrobić aby to zmienić.
-świat jest pod działaniem szatana ,ale Jezus otrzymał pełną władzę i również nad szatanem i wyposażył nas w jego moc.
-jak tą prawdę przekazać innym.
-jaką rolę odgrywa w tym nasze Ja.
-co znaczy chodzić w Duchu Świętym,czy społeczność Ducha Świętego.Bo jak się patrzy na chrześcijan,obojętnie,jakiego wyznania to nie widać u nich takiej radości,że są dziecmi Bożymi,że są obywatelami nowego Jeruzalem,że się tym cieszą i że chcą z tym dzielić z innymi
-władza świecka nad kościołem to też dzieło szatana ale to jakby osobny temat.
itd.itp.
Proszę o dyskusję na ten temat i pomysły w duchu jedności z Bogiem Ojcem i jego umiłowany Synem i Duchem Świętym.
I niech Bóg pokoju prowadzi nas w tej dyskusji,a moderatora proszę o ewentualne przeniesienie tego wątku do bardziej stosownego działu
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Gdzie jesteśmy

Postprzez Tomasz » Cz sie 16, 2012 15:46

Dziękuję za te uwagi i propozycję. Postaram się odpowiedzieć dziś wieczorem.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Gdzie jesteśmy

Postprzez Tomasz » Cz sie 16, 2012 23:16

Jeszcze raz dziękuję za zgłoszone propozycje i przechodzę do odpowiedzi:

Pierwsza sprawa - ujawnianie przynależności konfesyjnej. Pozostawiamy to swobodnej decyzji użytkownikom i nie wymagamy, aby dokładnie wskazywać swoją denominację, jak również nie wnikamy w powody jej ujawniania czy nie ujawniania.

Druga sprawa - utworzenie nowych działów:

Przedstawione przez Kazimierza propozycje są bardzo dobre jako wątki do dyskusji. Nie widzę jednak konieczności tworzenia nowych działów. Schemat forum nie może być za bardzo rozbudowany, bo wtedy staje się mało czytelny i niewygodny w poruszaniu się po stronie. Dlatego staramy się raczej "odchudzać" ten schemat.
Chyba, że Kazimierz ma tutaj na myśli nowe wątki. Nowy wątek może oczywiście utworzyć każdy użytkownik forum. Tematy, które zostały zaproponowane przez Kazimierza są bardzo ciekawe i moim zdaniem większość z nich będzie pasowała raczej do działów "Biblia", "Idee luteranizmu", czy "Kultura, tradycje i etyka ewangelicka". ("Luteranizm wysokokościelny" - to dział dotyczący bardziej kwestii liturgii).
Jak powiedziałem wcześniej - każdy z zaproponowanych przez Kazimierza tematów nadaje się doskonale jako nowy wątek do dyskusji.
Zatem do dzieła :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron