Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Widzi mi się, widzi wam się.....

Re: Widzi mi się, widzi wam się.....

Postprzez Elżbieta » Pn lip 23, 2012 06:27

Może i lepiej, jednak raczej nie będziemy zmieniać nazwy naszego forum.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Widzi mi się, widzi wam się.....

Postprzez Tomasz » Pn lip 23, 2012 23:18

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że osoba, która trafia tu po raz pierwszy, wcale nie musi tak tego odebrać.

Dlatego jeszcze raz powtórzę: sama nazwa jest dobra, jak każda inna. Warto jednak pamiętać, że "lepsze" jest wrogiem "dobrego"!

Może lepiej byłoby: "www.forum.luteranizm konesyjny.pl", bądź "luteranie konfesyjni.pl" Tylko proszę, nie odbierajcie tego jako narzucanie czegokolwiek... Ja tylko rzucam pod rozwagę...


Adso ma tutaj niewątpliwie trochę racji i przyznaję, że sami mieliśmy podobne dylematy. Zdaję sobie sprawę z tego, iż słowo "konfesyjni" może być różnie odbierane i niekoniecznie utożsamiane z luteranizmem. Istotnie - osoba nie obeznana w temacie może nie wiedzieć "o co chodzi". Ma to również wpływ na identyfikację strony w sieci. Zainteresowani luteranizmem, jeżeli chcą odnaleźć w internecie informację na ten temat zwykle wpisują w googlach słowo "luteranie" lub "luteranizm" i wówczas nas nie znajdą. Wystarczy jednak wpisać "forum luterańskie" a pojawiamy się w czołówce wyników :)

Z drugiej strony uważam, że nazwa domeny internetowej powinna być wyrazista i krótka - najlepiej jednowyrazowa. Długie domeny nie wyglądają zbyt "elegancko" jak również mniej zapadają w pamięci. Na marginesie dodam, iż w nazwie domeny nie może być spacji, zatem domeny wielowyrazowe należy wpisywać jednym ciągiem znaków lub ewentualnie rozdzielać wyrazy myślnikiem.
Uznaliśmy zatem, że główna domena serwisu będzie składała się z jednego wyrazu. Rozważaliśmy jeszcze nazwę "staroluteranie.pl" ale ostatecznie pozostaliśmy pod nazwą "konfesyjni", pod którą - jak pamiętają najstarsi użytkownicy forum - funkcjonowaliśmy jeszcze w serwisie phorum.pl
Jako adres forum - użyliśmy subdomeny "forum" - czyli "forum.konfesyjni.pl". Natomiast adres naszego portalu informacyjno-dydaktycznego to "luteranie.konfesyjni.pl".
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron