Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Widzi mi się, widzi wam się.....

Re: Widzi mi się, widzi wam się.....

Postprzez Adso » Cz lip 19, 2012 19:00

Nie zamierzam! Zwracam tylko uwagę, że chyba nie do końca osiągnęliście swój cel przyjmując tę nazwę.
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: Widzi mi się, widzi wam się.....

Postprzez Elżbieta » Cz lip 19, 2012 19:10

wg. Ciebie, może i nie, ale to jest tylko Twoje własne zdanie, jednak bardzo Cię proszę swoją opinię zachowaj dla siebie
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Widzi mi się, widzi wam się.....

Postprzez Adso » Pt lip 20, 2012 17:12

Przyznam, że mnie zatkało gdy przeczytałem Twoje "przesłanie":

Elżbieta napisał(a):...to jest tylko Twoje własne zdanie, jednak bardzo Cię proszę swoją opinię zachowaj dla siebie


Naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego, że nie rozumiesz istoty forum? Nigdy nie słyszałaś, że forum to takie miejsce, na którym wymienia się opinie :?: Nawet nie próbujesz podejmować rzeczowej dyskusji, tylko mocą swojego "p.o. administratora" zamykasz dyskutantom usta :!:

Mogę wyrazić tylko nadzieję, że gdy skończą się wakacje i powrócą tu Twoi koledzy i koleżanki zobaczą jaką szkodliwą rolę dla Waszych idei odegrałaś przez ten czas.
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: Widzi mi się, widzi wam się.....

Postprzez Elżbieta » Pt lip 20, 2012 19:35

Forum jest po to aby nad różnymi zagadnieniami dyskutować, ale chyba trochę przesadziłeś podważając zasadność nazwy naszego forum i nie widzę niczego złego, że nie chcę nad tą kwestią dyskutować.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Widzi mi się, widzi wam się.....

Postprzez Adso » Pt lip 20, 2012 21:26

Elżbieta napisał(a):...chyba trochę przesadziłeś podważając zasadność nazwy naszego forum...


Widzisz Elżbieto, Twój problem polega na tym, że nie jesteś w stanie zrozumieć tego, że nie podważam nazwy Waszego forum.... Sama nazwa forum jest dobra, jak każda inna. Odniosłem wszakże wrażenie, ze nie oddaje ona tego, co chcielibyście powiedzieć o sobie innym.

"Konfesyjni" to znaczy, ... i jednocześnie tylko tyle, co "wyznaniowi"... i nic więcej. Sądzę zaś, że chcieliście powiedzieć całemu światu, że nie godzicie się na taki obraz Kościoła Luterańskiego, jaki można zaobserwować, po wejściu do jakiejkolwiek z Waszej świątyń. Jeśli się mylę Bóg mnie osądzi, nie Twoja w tym sprawa....
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: Widzi mi się, widzi wam się.....

Postprzez Elżbieta » Pt lip 20, 2012 22:02

W regulaminie dokładnie jest napisane o co nam chodzi.
Uważasz, że nie jestem w stanie zrozumieć o co Ci chodzi, a w jaki sposób mam rozumieć taką wypowiedź :
Odniosłem wszakże wrażenie, ze nie oddaje ona tego, co chcielibyście powiedzieć o sobie innym.
To wg mnie jest sugestia, że nasza nazwa powinna być inna, chyba, że jestem na tyle nierozgarnięta, że nie jestem w stanie pojąć co pisze do mnie druga strona. Przyznaję, że w obecnej chwili jestem ciężko przeziębiona, głowa mnie boli i męczy okropny kaszel oraz gorączka. Nie sądzę, jednak, że mój obecny stan zdrowia aż w takim stopniu upośledzał moją zdolność rozumowania, żeby nie móc wyciągać w miarę logicznych wniosków
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Widzi mi się, widzi wam się.....

Postprzez Adso » Pt lip 20, 2012 22:21

Elżbieto, Twój obecny stan nie powoduje tego, że "upośledza Twoją zdolność rozumowania". Jesteś ciężko przeziębiona i wszystkie bodźce odbierasz inaczej, niż my, którzy akurat nie jesteśmy ciężko przeziębieni...

Ja, osobiście bardzo cierpię, gdy jestem mocno przeziębiony. Zwykły katar, to dla mnie jedna z poważniejszych chorób, na które do tej pory chorowałem (możne dlatego, że kończy się on zazwyczaj zapaleniem ucha?).

Dlatego nasze spory odłóżmy na czas, aż wrócisz do zdrowia. Chciałbym, aby to, co do tej pory powiedzieliśmy sobie, nie stanowiło przeszkody, dla tego, co powiemy sobie, gdy oboje będziemy jednakowo zdrowi.

Życzę Ci rychłego powrotu do zdrowia :!:
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: Widzi mi się, widzi wam się.....

Postprzez Ania » So lip 21, 2012 11:15

Och Adso, Adso. Czy sprawianie przykrości innym ludziom daje Ci radość, czy robisz to nieświadomie? Rzeczowa dyskusja nie polega na sugerowaniu komukolwiek jego toku myślenia. Własne opinie można również wyrazić tak aby nikt nie czuł się urażony. Jeżeli tylko nazwa forum (która chyba niewielu osobom nie odpowiada) miałaby świadczyć o jego wartości, a nie treści w nim zawarte, byłoby źle. Na tym forum odnalazłam wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jeżeli Ty masz jakieś , na pewno też nie pozostaniesz z nimi sam.
Elżbieto życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)
Ania
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt kwi 27, 2012 11:15
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Widzi mi się, widzi wam się.....

Postprzez Tomasz » N lip 22, 2012 18:05

Witam po krótkiej urlopowej przerwie :)

Nazwa naszego portalu i również forum nie została wybrana przypadkowo lub w sposób nieprzemyślany. Słowo "konfesyjny" odnosi się w naszym przypadku nie tyle do słownikowej definicji, która oznacza "wyznaniowy", ale bardziej do nurtu, który określany jest jako "konfesyjny luteranizm", charakteryzującego się bezwzględną wiernością Pismu Św. i Księgom Symbolicznym. Konfesyjny luteranizm jest reprezentowany przez takie Kościoły luterańskie jak np. Synod Missouri lub Synod Wisconsin. O "konfesyjności" pisaliśmy już w innych wątkach, zatem nie będę tutaj rozwijał tego tematu.
Takie są główne cele i założenia strony - propagowanie "konfesyjnego luteranizmu". Jednak nasz portal jest w istocie o wiele "większym frontem", grupującym również luteran o tradycyjnych i konserwatywnych poglądach, które nie zawsze będą się mieścić w pojęciu "konfesyjnej ortodoksji".
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Widzi mi się, widzi wam się.....

Postprzez Adso » N lip 22, 2012 21:49

Tomasz napisał(a):...Nazwa naszego portalu i również forum nie została wybrana przypadkowo lub w sposób nieprzemyślany. Słowo "konfesyjny" odnosi się w naszym przypadku nie tyle do słownikowej definicji, która oznacza "wyznaniowy", ale bardziej do nurtu, który określany jest jako "konfesyjny luteranizm", charakteryzującego się bezwzględną wiernością Pismu Św. i Księgom Symbolicznym...


Od samego początku czułem, że o to chodzi. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że osoba, która trafia tu po raz pierwszy, wcale nie musi tak tego odebrać.

Dlatego jeszcze raz powtórzę: sama nazwa jest dobra, jak każda inna. Warto jednak pamiętać, że "lepsze" jest wrogiem "dobrego"!

Może lepiej byłoby: "www.forum.luteranizm konesyjny.pl", bądź "luteranie konfesyjni.pl" :?: Tylko proszę, nie odbierajcie tego jako narzucanie czegokolwiek... Ja tylko rzucam pod rozwagę...
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron